Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Laleczka z porcelany


Rekomendowane odpowiedzi

@Kapistrat Niewiadomski W takim nieokiełznanym zjawisku jak szczęście czy  miłość - kruchość jest wpisana w definicję, ale na coś takiego nie mamy wpływu. Chyba że chcemy je zabalsamować, jak to robią niektórzy.
 

Wszystkiego Dobrego Kapi.

@Marek.zak1 Marku dziękuje za zajmujący komentarz, co kruche zawsze jest najtrwalsze.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected]  "kruchość" kojarzy mi się z wykorzenieniem -  ze źródła siły istnienia, które jednoczesnie jest "spoiwem". Miłość według mnie własnie z nim (ponownie) łączy, że taka jest jej właściwość i cel. To, o czym (bardzo ciekawie i pięknie) piszesz odbieram jako zakochanie, zaouroczenie, namiętność, które mogą, ale nie zawsze musza prowadzić do miłości. Pozdrawiam, Grzegorzu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@duszka


Czy mogę Panią prosić?
Najlepiej po sali... bosi!
 

Pozdrawiam Duszko.

@andrew Bo zwiewne i kolorowe jest nasze życie,

                     nie oddam nawet Bogu, aż się nie nasycę.

Pozdrawiam... piękne słowa, oba w kategorii lirycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija Autorstwo zapisuję międzynarodowe, chyba się nie pogniewają, tylko teraz chociaż imiona? Ale o ile wiem u nas ten wyraz jest powszechnie stosowany, tylko może w innym znaczeniu?

@Amber Wiem Ambi że bali się...  bamboszy ale światła? Zwłaszcza stary Addams.

 

Pozdrawiam, szkoda bo nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ana Cena za miłość... nie ma takiej.
 

Miłego weekendu Ano.

@Cor-et-anima Zajrzałem wczoraj do baśni Andersena i jak zobaczyłem ile ich napisał, nie uwierzyłem, myślałem że kilka, a tam setki. Z tych baśni wiele siedzi w nas do dzisiaj, poprzez dom, szkołę i własne zainteresowania. "Papierowe księżniczki" - wolę takie niż stalowe, twarde, nieprzejednane, harde. Romantyczne może lepiej by zabrzmiało, bo w swojej delikatności były i są nadal wspaniałe.
 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...