Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Krzywoprzysięstwo


Leszczym

Rekomendowane odpowiedzi

 

A powiedziałem jej kiedyś, że akceptuję ją w całości, słowem taką jaką jest. Było w tym coś z krzywoprzysięstwa, nie przeczę. No ale to było wtedy, gdy miałem jeszcze cel. Słowem dawno i nieprawda. Dzisiaj inaczej i ostrożniej i gorzej tutaj stąpam.

 

Warszawa – Stegny, 12.08.2022r.

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

...ale bardziej zgodnie z prawdą, czyli - dojrzalej... Dlatego może napisałbym "gorzej" w cudzysłowie :) Ciekawe, pogłębiające treść zakończenie. Pozdrawiam :)

 

 

Edytowane przez duszka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś cel to mówiłeś tak, żeby ten cel osiągnąć. Po jego osiągnięciu sytuacja się zmieniła i mówisz coś innego. Logiczne. Wodzowie też mówią jedno przed bitwą, a coś innego po. O politykach nie wspomnę. Pozdrawiam

Edytowane przez Marek.zak1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ais Tak, może boleć. I chyba najbardziej wyraża pewną myśl, która tu i tam chodzi mi po głowie, że z moich doświadczeń miłość dziecinna i niedojrzała i na hura jest ładniejszą i pełniejszą miłością niż ta przereklamowana miłość niby mądra i niby dojrzała. Nie wiem to chyba wyraz moich tęsknot i pragnień bycia anonimowym, a taki się zupełnie nie czuję co potwornie mnie ogranicza. Tylko jakieś bajki i klepanie się po pleckach - zupełnie tego nie czuję ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszczersza i napiękniejsza jest miłość nastoletnia.
Później to już tylko biznes do osiągnięcia własnych celów. Po obu stronach, oczywiście.

 

Oburzamy się na postawę "pospolitych bzykaczy i bzykaczek", a tymczasem to najprostsza i najszczersza ludzka rasa.

 

Poznać. Poruchać. Pomachać na nie-do-zobaczenia. I już. 

 

Jesteś @Leszczym przedstawicielem, więc prostest odnosi się również do Twojej osoby.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ais spoko przyjmuję. Mnie jako przedstawiciela najbardziej odpowiadała miłość 20 + . Tak już mam i widzę, że próby miłości 40 + są słabe. To są moje doświadczenia i tak patrzę na świat. Nie ja jeden tak mam. Dotyczy to mężczyzn i kobiet myślę.

@ais jakkolwiek mówisz przynajmniej częściowo o sprawach, których nie podzielam, bo myślę że za daleko wyinterpretowanych to jestem serio dumny, że jestem przedstawicielem takich idei ;) W skrócie masz 20 + idziesz się kochać, masz 40 + idziesz do baru zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym 

Mężczyźni zawsze mieli, mają i mieć będą lepiej niż kobiety. ZAWSZE. Bez względu na to, ile mają lat. 60-letni panowie spotykają się z 20-kilkuletnimi pannami. I świat nie jest temu przeciwny. 40-letni kobieta, po przejściach, z dwójką dzieci, ma kilkuprocentowe szanse na kolejny i tym razem udany związek.

 

Zatem panowie nie muszą płakać. Muszą jedynie uzbroić się w cierpliwość i rozwagę, by znaleźć drugą połówkę - nie z lodówki ;)

 

Miłego!

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ais To nie moja wina że tak jest. Naprawdę nie moja. Ale nie martw się świat bardzo krzywo, ostatnio dużo bardziej, patrzy i na mężczyzn. Kobieta z dziećmi się trzyma, a zapewne robi to dla swoich dzieci, mężczyzna po tych wszystkich rozwodowych bataliach jest wrakiem człowieka i w nic nie wierzy. Przynajmniej ten uczciwy i ten, który nie może zrozumieć przez lata co tak naprawdę się wydarzyło. Popada w braki mieszkania, brak pracy, mało perspektyw i w ogromne, dogłębnie przemyślane poczucie winy. I jasne, że tak, że wpada w używki, alkohol i nie może opędzić się od wspomnień. Niby to takie lekkie i bez zobowiązań, z pozoru łatwiejsze, ale boli jak cholera. Na ogół przy rozstaniach ten świat bardziej oskarża mężczyznę niż kobietę. Na ogół to on jest winien rozpadu małżeństwa, zresztą z najróżniejszych względów. Naprawdę wielu mężczyzn wylądowało pod mostem i stało się tak nie bez przyczyny. W ogólnym rozrachunku - według mnie - a mogę się mylić nikt nie ma ani lepiej ani gorzej tylko inaczej. Zupełnie inaczej. To jest temat na bardzo pogłębioną dyskusję, której się nie podejmuję, bo w ogóle sceptycznie spoglądam na konfrontowanie mężczyzn i kobiet. Z drugiej strony szanse na szczęście mają i kobieta i mężczyzna. 

 

Również życzę Ci wszystkiego co najlepsze. Miłego i każdego innego!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ais I o co żeśmy się tak starli? O rację? Doszliśmy do czegoś? No nic,, faktycznie tym Krzywoprzysięstwem musiałem Ci podpaść... Już tylko na końcu dodam, że nie każdy uczciwy mężczyzna ma się za uczciwego i na odwrót nie każdy nieuczciwy ma się za nieuczciwego... I nie pytaj mnie gdzie się w tym lokuję.  Ais ja tylko piszę wierszyki, jedne lepsze drugie gorsze, takie tam. Nawet nie wiem po co to robię ://

 

Trzym się!! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym"miłość dziecinna i niedojrzała i na hura jest ładniejszą i pełniejszą miłością niż ta przereklamowana miłość niby mądra i niby dojrzała"

bo jest spontaniczna i naturalna, bez kamuflażu i ukrytych celów

młodzi nie kalkulują,

kochają prawdziwie

potem często - niestety - życie weryfikuje i gasi te gorące uczucia

zresztą, ktoś kiedyś powiedział, jak to jest kilka lat po ślubie (teraz - po kilku latach wspólnego pożycia): skończyła się miłość, zaczęło się życie. I zaczyna się weryfikacja- warto, czy nie...

 

 

@ais Zgadzam się. Niestety, tak ten świat jest skonstruowany. W dużej mierze - biologia.

"40-letni kobieta, po przejściach, z dwójką dzieci, ma kilkuprocentowe szanse na kolejny i tym razem udany związek. "

 

najczęściej te - trzeźwo myślące - już wtedy nie chcą

na szczęście

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @Leszczym

Zgodziłam się z Twoim komentarzem:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Co nie zmienia faktu, że nadal PROTESTUJĘ wobec Twojego tekstu:

Który jest nieetyczny i uwłaczający.

 

Życzę sympatycznej i spokojnej niedzielki.

 

 

 

 

Otóż to BIOLOGIA. To jawna dyskryminacja! I tu też PROTESTUJĘ hahaha

Ale dlaczego uważasz, że na szczęście? Uważam, że kobiety powinny próbować, z trzeźwym spojrzeniem na kandytatów, ale i odrobiną czułości w stosunku do samej  siebie.

Może raz się sparzyła, może nawet drugi i trzeci, ale to nie powód, żeby rezygnować ze swojego szczęścia! Dzieci trzeba wychować, ale zachowując równowagę.

Babeczki do boju w poszukiwaniu straconego szczęścia!

 

Życzę sympatycznej i spokojnej niedzielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ais

@Cor-et-anima

@Leszczym

 

Wydaje mi się, że ta dyskusja podąża fałszywym tropem. Miesza miłość z pożądaniem, seksem i zauroczeniem. Owszem miłość, współgra z innymi uczuciami, ale jest sama w sobie miłością. Tak ja to widzę i takie są moje doświadczenia.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Edytowane przez Rolek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Możesz mieć absolutną słuszność @Rolek

Chwilowa chuć prowadzi do niewłaściwych działań, ale człowiek cywilizowany różni się od jaskiniowca tym, że nie tylko czuje, ale też myśli o drugim człowieku. Odróżnia dobro od zła. Ma sumienie.

 

Dobra, z mojej strony to już naprawdę finito :)))))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ais No nic pozostańmy przy swoim. Może tekst nie jest najlepszy, ale go nie wykasuję, bo oddaje mniej więcej co myślę w tym temacie. Naprawdę nie muszę być w każdym swoim tekście correct, zwłaszcza, że życie - również moje, ale nie tylko moje, właśnie często takie jest nieetyczne i uwłaczające.

@Rolek Trochę nie rozumiem tego komentarza, ale nie wszystko muszę rozumieć. Zresztą moje komentarze i tekst wyrażają chociażby sceptycyzm do zdjęcia, które zamieściłeś, do którego mam prawo i nie muszę się jakoś specjalnie z tego tłumaczyć. I choć podejście może być niewłaściwe to mogę je mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...