Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Myślenie


Rekomendowane odpowiedzi

 

Śmiały literat w państwie literatów w literackich czasach powiedział, ba napisał, co myśli. Po prostu. I zrobiła się chryja, bo myślenie bywa tak niepoprawne. Zdecydowanie powinno się myślenia zakazać. Zresztą świat nie zrozumiał o co chodzi i ochoczo dopisał sto pięćdziesiąt brudactw i równą, a nawet większą ilość czystości. A życie literata i świata toczyło się dalej i dalej, bo w sumie musiało się jakoś toczyć. Zresztą głębokiego myślenia nie da się ani bardzo skrzywić, ani mocno wyprostować, co każdy, który się przez chwilę tutaj zastanawiał powinien wiedzieć. I tylko najróżniejsi ministrowie wpływu na ten właśnie temat myślą inaczej, no ale im się przecież płaci i to niemałe pieniądze ...

 

Powiedziałem to ja, który się stara, aby jego myśli nie były ani przekrzywione, ani wyprostowane. I powiem Wam w sekrecie, że niekiedy jest to dosyć trudna sztuka. Przypomina coś w rodzaju szpagatu. Ale ja się staram, a Ty?

 

Warszawa – Stegny, 05.08.2022r.

 

 

 

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym Niemal w każdej epoce, poprzedzając obecną, znajdą się śmiałkowie, którzy podważą prawdą - kłamstwo wyszydzają

A na to władze! Albo ludzie, którzy w osnowach masek, muszą się maskować... Od  razu zareagują ci, co w innym człowieku ( ludziach) dostrzegają, i milczą. Na tym to polega? Nie! Ponieważ jedność jest ograniczona, a skutkiem zasada ograniczonego zaufania. Skąd to się wzięło?

 

Tak widzę twój wiersz! W prozie.

dla mnie spoko.

 

pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dag Czyli jak zrozumiałem jesteś wegetarianką ? Faktycznie Dag szpagat jest nie dla każdego, mi też nie służy, ale żeby to jakoś filmowo opisać Polska i nawet Warszawa przypominają mi Belfast rok 1968 (z filmu Belfast). A najgorsze jest to, czego w sumie się spodziewałem, że sytuacja ciągle się zaognia. Gdybym tego nie brał za swoistą grę albo bym do reszty zeariował albo zacząłbym z pełnym przejęciem grać po którejś ze stron. Bywa że się śmieję i żartuję i właśnie tylko dlatego, że uważam, że sytuacja jest nieszczera i zmanipulowana czyli zwykła gra ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek Pełno jej. Ile plastiku się tutaj promuje, a sprawnych twórców nie dopuszcza do rozwoju? Według mnie cenzura rządzi. Inna sprawa, że tak zwane prawdziwe treści nie są wcale takie nośne :// Lubimy bajki i zgrabne utwory. Chropowatość i brak uśmiechu bywają odstręczające. Zresztą jak dobrze pamiętam partia obecnie rządząca i w tym zakresie planowała kroki. Już nie pamiętam, ale chodziło chyba o Komisję Wolnych Mediów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek Możliwe, że było gorzej. Zgoda. Nie chcę tego podważać, ale teraz też nie jest wcale za różowo. Naprawdę nie jest. Mnóstwo informacji i treści jest również przesterowanych. Ubolewam nad tym, ale nie bardzo wierzę, że może być dużo lepiej :// Inna sprawa, że mam wrażenie są jednostki, jacyś bardzo utalentowani ludzie, którzy i tak wypłyną. Polecam kinowy film Elvis (świetny) gdzie jest między innymi pokazane jak król Elvis Presley był cenzurowany ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...