Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Obraz świata


Rekomendowane odpowiedzi

W plątaninie kabli, w falowaniu fal,

biorą wszyscy diabli, to co Bóg nam dał.

Zniewoleni wolą, wbrew wolności swej,

w kłamstw iluzji tonąć, niż się wyrwać z niej.

 

Łamią obraz prawdy wirtualne gry,

wirtualne światy i my w światach tych

bardziej nierealni, niż realny świat,

który w wyobraźni przez epoki trwał.

 

Idzie, idzie nowe, nie spogląda w tył

wszystko na swej drodze transformuje w pył.

Nie ma już odwrotu wirtualna ćma,

siedmiogłowy potwór niszczy, co Bóg dał.

 

...

 

Postęp powinien być dopełnianiem starego,

a nie odcinaniem głów i podcinaniem korzeni.

 

 

 

Edytowane przez Sylwester_Lasota (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Przeczytałem jeszcze raz ten Twój wiersz sprzed kilku lat. Dobry. Szczególnie jego pierwsza część... Ja jestem nik, ty jesteś nik...

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

 

 

Też czasami tak myślę, ale jeszcze nigdy, żadna technologia nie wciągała tak wielu, tak bezgranicznie.

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przewrotnie, bo jednak te kable też dał... możemy wybierać, postęp kusi... tyle światów można przeglądać w jednym pudełku, klikać zakładki, z których jedna może być zupełnym przeciwieństwem drugiej. Zebrały się możliwości, po prostu. Swoją drogą to dajemy radę w tym wszystkim włączamy segregację i jakoś ciągniemy.

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Leszczym   Szachy są grą strategiczną, poker - psychologiczną, a moja ulubiona gra to - Forge of Empires, oto pański portret psychologiczny: ma pan demencję, mieszka pan na warszawskich Stegnach, jest pan osobą bezrobotną, pomaga pan ludziom, którzy mieszkają w Domu Świętego Alberta - nie powiedział pan w jaki sposób - w ogóle nie odpowiada pan na pytania i rzadko pan czyta innych ludzi, nie wspominając o merytorycznych komentarzach, tak więc: jest pan po prostu pasożytującym niewolnikiem o mentalności narcystycznej - demotywującym pacyfistą, miłego dnia.   Łukasz Jasiński 
    • @Leszczym   A ja tak, bo: żyję za blisko 2000 zł miesięcznie i pilnuję budżetu gospodarstwa domowego, zresztą: w Polsce praca nie jest obowiązkowa, poza tym: który pracodawca mnie zatrudni? Taki, który będzie robił wszystko na odwrót - mądrym będzie dawał najgorszą pracę, głupim - najlepszą, nieprawdaż?   Łukasz Jasiński 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Witam - dokładnie tak - mały trawnik przed domem owszem - ale koszenie gęstych traw to już szkodzi naturze -                                                                                          Pzdr. @iwonaroma - @JWF - dzięki - 
    • Dla nich – Państwo, dla mnie – Kraina. Ot, semantyczna i pełna wszelakich różnic dyferencja w postrzeganiu między prawdziwym patriotą, a realnym wagabundą (Cyganem). Do tego przeróżni ciągle krzyczą, głos podnosząc ponad miarę - „patrz inaczej”. Więc nadciąga do ciebie chmurna refleksja – o co ten hałas? I że są wszelkie zgrzyty.   Warszawa – Stegny, 01.10.2024r.  
    • @Łukasz Jasiński W szachach jak najbardziej też jest cała układanka pionków i figur i to obu stron sporu :) A co do kalendarza trudno mi się odnieść, ja jako bezrobotny bez etatu nie zwracam tak bardzo uwagi na dni tygodnia. Poniedziałek nie różni się od piątku. I jakoś tak trochę mniej kiepska pogoda mnie denerwuje... 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...