Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

do ruskich żołnierzy


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaki jest sens adresowania przekazu do odbiorcy, który, tak można założyć, adresowanych do niego treści nigdy nie przeczyta. Nie dotyczy to tylko powyższego wiersza, ale ogólnie tego typu tendecji.

Jeżeli o interpretację zdarzeń chodzi, to, jak zwykle, zwycięzcy piszą historię... nie zawsze zgodną z jakąkolwiek prawdą, niestety. W tej chwili patrzę na to co się dzieje, podobnie jak to było/jest w przypadku pandemii, z coraz większym zdumieniem i przerażeniem. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sylwester_Lasota

@Sylwester_Lasota W sumie to nie wiem ale pisząc tan wiersz wyobraziłem sobie ukraińców recytujących go pod nosem i zalerzało mi na podkreśleniu pogardy wobec rosyjskiej nienawiści i roszczeń względem państw nad którymi kiedyś mieli kontrolę. A co do stwierdzenia że zwycięzcy piszą historię myślę że mnogość I dostęp do mediów skutecznie uniemożliwi jakąkilwiek propagande natomiast problem pojawia się w wyegzekwowaniu konsekwencji takiej agresji bo dopuściło się jej tak potężne państwo

Pozdrawiam

Edytowane przez Moondog (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Zapewniam Cię, że pani Propaganda ma się obecnie tak dobrze, jak jeszcze nigdy jeszcze się w historii nie miała... i to nam, niestety, dobrze nie wróży... bo grunt jest podatny po obu stronach frontu

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.

Wszystkiego Dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moondog zmienił(a) tytuł na do ruskich żołnierzy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...