Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Tanio skóry nie sprzedam


Leszczym

Rekomendowane odpowiedzi

@Czarek Płatak szczerze myślę, że jest pewna kategoria osób, która nie tylko nie chce płynąć z prądem, ale naprawdę tego nie potrafi. Czasem sobie myślę, że ja niekiedy bym chciał tak popłynąć, ale najzwyczajniej w świecie nie mogę. Nie potrafię się z tym utożsamić, a im jestem starszy tym bardziej nie umiem. Fajny komentarz, bo tak kto wie, czy najwięcej łusek peel nie miał na oczach :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymowny tytuł, kótry wraz z rozwinięciem, sprawia że wielu może się pod tym podpisać. 

 

Mi najbardziej przypdała trzecia strofa. Pod nią podpisuję się sercem. 

 

Pozdrawiam i gratuluję rozważań. 

A tak na marginesie - co dla ciebie znaczy "płaski garnitur" ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radosław Chodziłem codziennie w garniturach, bo z zawodu jestem prawnikiem. I tak sobie myślę i wspominam, że garnitury właśnie płaskie były, wypłaszczały sylwetkę i co gorsza myślenie. Dla mnie zwrot płaski garnitur jest jakby czymś co skraca perspektywę, upraszcza, jest odarte z uczuć właśnie. Nie ukrywam, że miewam zastrzeżenia do urzędowych, czy garniturowych postaw, choć temat jest mocno skomplikowany i wieloznaczny. Z czasem coraz bardziej odchodzę od płaskiego myślenia spod płaskiego garnituru. Ciekawa rzecz, że garsonki jakoś mniej płaskie mi się wydają :))

@Leszczym A-ha - miło Cię u mnie widzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...