Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pikseloza


Gość Franek K

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś słowa są już niepotrzebne,

Bo któż je potrafi odczytać?

Ktoś za nas przewidział emocje,

Przypisał je głuchym klawiszom.

 

Bezmyślnie uderzam w piktogram,

W sieć skuty współczesny niewolnik.

Wpisuję się w ramy cyborga,

Zadany wypełniam algorytm.

 

Mych zmysłów się kurczy percepcja,

Gęstnieją piksele z dnia na dzień.

Rozdzielczość usypia neurony,

Zawieszam się tępo w obrazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek K Doszliśmy do smutnego momentu w ewolucji komunikacji międzyludzkiej. Biję się w pierś i przyznaję - często pisząc do kogoś wiadomość czy komentarz w internecie, dodaję na końcu emotkę w obawie, że bez graficznego zamanifestowania emocji, jakie chcę przekazać, będą one nieczytelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@corival

 

Właśnie. Żyjemy w epoce obrazów. To nie jest do końca złe, bo obraz może zastąpić tysiące słów, ale... nie może zastępować zawsze. Upada sztuka pisania i czytania. (tym bardziej ze zrozumieniem).

 

Dziękukję i pozdrawiam. F.K.

@dot.

 

Dzięki Dot.

Obrazy nie są do końca złe (co napisałem wyżej), ale nie mogą zastępować innych form wyrazu. One nas rozleniwiają (usypiają te bidne neurony, kurczą się nieużywane synapsy). Lepiej już nie będzie.

 

Dzięukję i pozdrawiam.

@error_erros

 

Też to robię. Ha ha. I nie mogę sobie przypomnieć jak wyrażałem emocje przedtem :) Pewnie je opisywałem, a to wymagało myślenia. Da liegt der Hund  begraben - idziemy na skróty, by mieć więcej czasu. Pytanie tylko na co? Na oglądanie następnych obrazów (filmy, seriale, tokszoły itp.)

 

Dziękuję i pozdrawiam. F.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1

 

Tu jest właśnie problem. Techniką techniką, ale czy równocześnie nie osłabiamy innych zmysłów (prócz dotyku oczywiście). Łatwiej coś obejrzeć niż przeczytać, ale przecież scenariusze do filmów musiał ktoś przedtem wymyślić i napisać. Skąd się tyle wszystkiego obecnie bierze, to nie wiem. Inna rzecz to przedarcie się przez chłam do czegoś wartościowego.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ais

 

Może i tak, ale myśleć powinno się zawsze.

@Leszczym

 

No pewnie, że jest to nieuchronne. Obrazy nas zdominowały i trzeba się z tym pogodzić, ale nie wolno zapominać o myśłeniu, o emocjach, i o wyrażaniu tego słowami. W przeciwnym razie poezja też zaniknie albo zmieni się w poezję komiksową.

 

DiP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...