Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tą porą gdy grzyby rosną

rozchyl mnie mocno

zwilż żelem własnym

wniknij w otwór 

ciasny

 

a kiedy rozprężona się ocknę

zobaczysz stojące

słońce

 

połóż mi wtedy pokornie

na piersiach głowę

 

a ja gałęziami odszukam

skrywany pod kołdrą dołek

 

i wsunę doń boży 

paznokieć

Opublikowano

Paznokieć, to nie to samo co palec... ale co tam, dobra i namiastka;) 
A tak serio z inną siłą mamy do czynienia, zatem wrastaj, wzrastaj... wraz z wiosną chciałoby się rzec, ale grzyby wiosną nie rosną;) więc pomimo jesieni, ta nastrój odmieni, mnóstwa endorfin życzę. Pozdrawiam Deo. 

Opublikowano

@tetu

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Ja śmiem twierdzić, że paznokieć jest bardziej odczuwalny

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Są i grzyby wiosenne, jak np. smardze, ale to mało ważne akurat. 

A za życzenia dziękuję i odwzajemniam

 

Deo. 

Opublikowano

A czemu w warsztacie? Chyba, że sytuacja przedstawiona w wierszu - warsztatowa :) (głupi żart).

Co do wiosny i grzybów to halucynogenne i to by nawet w pewnym sensie pasowało, są jeszcze trujące (ale te pomińmy) no i huba, ale tu takiej zależności nie widzę  (chyba, że źle patrzę :))

Intrygujący ten paznokieć boży :) Nim się nie kiwa, nim można zadać ból (trudno nim pogłaskać), choć paznokieć ma też rozliczne funkcje użytkowe :)).

Fajna sceneria przyrody, te grzyby, gałęzie...

Wieloznaczność w wierszu, można uruchomić wyobraźnię :)

No i oryginalnie, jak zwykle.

Pozdrowionka 

Opublikowano

@iwonaroma

Dziękuję, rozbawiłaś mnie :)))

Warsztat, bo ja czuję jakieś nienasycenie, coś bym może dołożyła, 

ale się chwilowo wstrzymuję, żeby nie popsuć :)

Dziękuję pięknie raz jeszcze, 

 

Serdeczności, 

 

Deo. 

 

@Marcin Krzysica

 

Czekałam na Ciebie tutaj xD 

Dziękuję ślicznie :)

 

Deo. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • To kredkami da się temperować inne kredki?
    • Szedł drogą cienia  w rytm cierpienia zasłaniał czernią kolory od promieni słońca był odosobniony Szedł cień drogą w mroku  ubrany w czerni otchłań Nie zna słońca i świata w kolorach Zawsze jest z nami czy może jednak nie cień tylko gdy światło oświetla ciebie jego ją ich tych tamtych i mnie  czy cień rzuca cień czy za cieniem też ciągnie się jakiś cień niewidzialny okiem jak ludz kie czy w cieniu cienia może być jakieś życie i szansa by jak róża wyrosła ubrana w sztuķę ciuchem poezja lub obraz  wiersz albo książka  muzyka piosnka  cień przy tobie wytrwale krok za krokiem zmierza jak się pozbyć cienia gdy umierasz to go już nje ma gdy przysypie trumnę ziemia  gdy popioly zapakują w urnę a cień został sam tam i kogo innego stalkuje wiecznie idąc z nim krok za krokiem dzień po dniu cieniu mój  mój prześladowco  czy ty byt swój zawdzięczasz ciemnym mrokom czy to słońca zasługa że jesteś tutaj dzisiaj jak wczoraj jak obyś dożył jutra i przekonał się że żyjesz gdy twój cień jest tutaj jak będzie aż urna aż trumna aż dusza wywedruje z tego opakowania ze skóry    wers który by poruszył by mógł się zdarzyć  zajęty głupotą własną ośmielam się marzyć  czyż marzenia jednak nie są od tego by się nie spełniać by mogły trwać jak nadzieja w nas żywa  choćby dusza martwa  to zdarza się pływać w myślach wśród rzeki miodu i mleka pełnej  bujanie w obłokach zupełnie  i niebieskie migdały jak oczy które na popiół zszarzały z latami  wypalone paczki  papierosów  blizny jak znaczki  karma znajdzie sposób  wypite flaszki kibel zarzygany o czym to ja aha   
    • @Nata_Kruk Dzięki. Ten wers miał właśnie nie domykać.
    • Prosto w twoje objęcia  Piękna damo ze zdjęcia! 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Kornel to nie Twoja liga, dlatego tracisz czas pod tym wierszem.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...