iwonaroma Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 dzieci ładnych, bystrych, zdolnych, ułożonych... nie znacie miłości matek przestępców, uzależnionych, upośledzonych, śmiertelnie chorych... przed wami Strach przed nimi Odwaga 7
Marek.zak1 Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 (edytowane) Porażające i trafne. Gdy widzę upośledzone dzieci, także w wózkach dziękuję wszystkim komu mogę, że mnie to nie doświadczyło. Faktycznie, łatwo jest kochać fajne, ładne i bystre dzieci. Pozdrawiam i dobrze, że poruszyłaś taki temat. Edytowane 19 Stycznia 2021 przez Marek.zak1 (wyświetl historię edycji)
Jacek_Suchowicz Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 aż chce się dopisać dzieci telewizyjno-kanapowych wyzutych z samodzielnego myślenia pokochanych przez gierki komputerowe portale społecznościowe nienauczone kochać nie dane wam znaleźć prawdziwą miłość pozdrawiam
Antoine W Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 @iwonaroma Nie do końca się zgadzam... Ale skoro prawie z wszystkim jednak tak, a emocji i uczucia w wierszu moc - serduszko z serca daję. (Czyli z piersi wyrywam na dłoń)
Waldemar_Talar_Talar Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Witam - ciężki wiersz - Pozdr. jeszcze zimowo.
duszka Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Dla mnie wypowiedź jest zbyt czaro-biała.., i dlatego może uderzająca tak, jakby chciała zranić tą pierwsza grupę matek. Bo jednak nie ma matki (do których też się zaliczam), która nie znałaby trudnych doświadczeń ze swoimi dziećmi, też tymi ładnymi, bystrymi, zdolnymi i "ułozonymi"... Dlatego może pasowałoby mi pojedynczym wersie dodatkowe sformułowanie np. "czy jeszcze" (nie znacie miłości"), a potem "czy przed wami tylko strach, a jeszcze nie odwaga". Pozdrawiam :)
iwonaroma Opublikowano 19 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Fakt, ciężki los. Ale nie wiem, czy zwrociłeś uwagę na zakończenie. Może to bardziej dotyczy matek niż ojców, matki dzieci tzw.idealnych noszą sobie lęk a nawet strach (bywa, że poświadomy), żeby im dzieciom nie stało się to, co jest udziałem tych innych - doświadczonych przez los. Bo przecież zdrowe dziecko może zachorować, prawe -zejść na lewiznę itd.itd. Gdy byłam młodą dziewczyną mama mojej koleżanki wciąż powtarzała - jak zostaniecie matkami nie zaznacie spokoju. Może trochę przesadzała, ale coś w tym jest. Natomiast matki doświadczone przez los strach ma szansę zostać pokonany przez odwagę, a nawet heroizm. Dzięki i również pozdrawiam
duszka Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Rozzumiem, Agrafko... Ale ten stan tych "ułozonych", o którym piszesz, może być tylko przejściowy, bo uważam, że zawsze kiedyś się kończy. Nikt z nas, i tez nasze dzieci nie potrafi go utrzymać. Dlatego zaproponowałam słowo "jeszcze". Pozdrawiam :)
iwonaroma Opublikowano 19 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. :) ja jestem specjalistką od patosu ;) Co do kolejności i wagi poszczególnych przymiotów to nie było w tym specjalnej mojej dedukcji. Zastanawiałam się czy nie użyć np.morderców, ale co że złodziejami, gwalcicielami itd. - stąd użyłam- przestępców. Wiadomo, że to obszerny termin i zróżnicowany... no ale, nie miałam na myśli wykroczeń, choć to też naganne. Na pewno uzależnienia to społecznie lżejszy kaliber ale dla matki wcale niekoniecznie - patrzeć, jak dziecko godzi w siebie samego. Fajnie, że zwrocilas uwagę na rodzinę, która wspiera swoje dziecko. Pal sześć niechętne czasem społeczeństwo, grunt że dziecko nie jest w tym wszystkim samo. Dzięki i pozdrówka Tak, to też boli patrzeć na to. Dzięki i pozdrawiam również :) to masz dużo serca :) jeśli dajesz choć nie zgadzasz się do końca :) Dzięki Fakt, nie wszystko lekkie na tej ziemi. Również pozdrowienia 1
iwonaroma Opublikowano 19 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Masz rację z tym opozycyjnym ukazaniem tematu. Nie, nie było moją intencją ranienie ale ukazanie, że miłość matek doswiadczonych musi pokonać strach by móc dalej egzystować w tej rzeczywistości. One już często się nie boją tylko działają. Ta ich miłość została poddana próbom ognia bólu i problemów. Matki dzieci na ogół bezproblemowych noszą w sobie jeszcze sporo lęku - ale to nie pejoratywne tylko do uświadomienia i przepracowania. Uwagi przemyślę :) Dzięki i zdrówka również @lena2_ podziękowania 1
Karina Westfall Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 (edytowane) @iwonaroma Ode mnie ogromne serce za podjęcie tak ciężkiego tematu. Każda z nas będzie miała własną opinię na ten temat, ze względu na własne przeżycia. Życzę Ci pięknego dnia. Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Edytowane 19 Stycznia 2021 przez Karina Westfall (wyświetl historię edycji)
iwonaroma Opublikowano 19 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. :) Tak, co własne doświadczenia to własne. Najbardziej przecież pouczające. Bardzo dziękuję i teraz pięknego wieczoru 1
Karina Westfall Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 (edytowane) @iwonaroma Staram się pamiętać, że w Polsce jest 8 godzin później, niż tutaj. No, jednak czasem o tym zapomnę. Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Pozdrawiam Cię i życzę pięknego wieczoru. Edytowane 19 Stycznia 2021 przez Karina Westfall (wyświetl historię edycji)
iwonaroma Opublikowano 19 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.
w kropki bordo Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 @iwonaroma o matko bosko matko...to że jedna matka jest lepsza od innej....????????
iwonaroma Opublikowano 19 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 19 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Nie o tym jest ten wiersz. @dot. dzięki :)
iwonaroma Opublikowano 20 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 20 Stycznia 2021 @Dag @huzarc :)) podziękowania
jazzkółka Opublikowano 20 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 20 Stycznia 2021 @iwonaroma Jak obuchem między oczy, Iwonko. Wiesz, myślę jednak, że przed wieloma dziećmi z drugiej strofy - też STRACH... Pozdrawiam serdecznie. Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.
iwonaroma Opublikowano 20 Stycznia 2021 Autor Zgłoś Opublikowano 20 Stycznia 2021 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. :) Tak, chyba nie ma ludzi -małych i dużych - którzy strachu by nie doznali. Również serdecznie i dziękuję
Tomasz_Biela Opublikowano 21 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 21 Stycznia 2021 @iwonaroma zgrabnie i bez litości. Pozdrawiam t.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się