Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

odmiana przez przypadki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze wczoraj skreślałeś
wyznaczoną poświatę mapy
kładłeś cieniem drogi
świadomość głodnych rąk

dziś
rozhuśtane na rzęsach
tęsknoty
dały poszum ostatnich
słów

jeden głos
zatrzymał krzesło
nad przypadkiem
to parter życia

mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż....

jeden z lepszych Szanownej Autorki... aż zagłosuję za karę :))))

a do wiersza:
strofa "krześlasta" brzmi zagadkowo, ale dla ktotama jak najbardziej... mogę dryfować interpretując... tak, tak, taaak :)
no i tytuł w stosunku do całości...

czekam na kolejne takie...
bardzo dziękuję za chwilę...
++ od ktotama...

/ktotam nad krzesłem
pod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!
Spieszę z odpowiadziami na Wasze komentarze i cieszę się , że odwiedziliście moje skromne progi .

PRZEMO , dziękuję za ukatywnienie adoracji ;-) chacha .Oczywiście postaram się Tobie wyjaśnić swoją metaforę z krzesłem.Otóż ostatnia strofa jest moją myślą-odpowiedzią na przeżycie i wydarzenie , które miało miejsce.Jeden głos i jedna osoba to istotny czynnik wpływający na odmianę życia właśnie przez przypadki czyli losy.Element krzesła stanowi tu formę zatrzymującą, sugeruje ono zastanowienie się i rozważanie nad swoistą sytuacją ,która niegdyś opływała w szczytujących chmurach , gdzieś tam na siódmym piętrze nieba zaś dziś legła w parterze uczuć.Myślę , że wyjaśniłam Ci na tyle , że zrozumiesz moją mataforę, choć interpretować można na wiele sposobów....Pozdrawiam.

KTOTAMIE , miło mi , że mogłam dać Ci chwilkę ;-) Wiem , że masz swoje własne IMAGO tworzenia poezji i jej przesłanek,czytam Twoje wiersze, tym bardziej cieszę, że znalazłeś tu coś, co zwróciło Twoją uwagę.Pozdrawiam :-) acha dziękuję" za karę " chacha ;-))))))

WŁODKU , Tobie również bardzo dziękuję ,że spostrzegłeś to "coś".Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...