Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Niezrozumienie


Loverman

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ignorancja gdzieś w nas ukryta,
Jednak niekiedy widoczna aż tak,
Że rani myśli, niszczy uczucia,
Te, które wzlecieć chcą wysoko tak.

Wy, co mówicie o pięknej pogodzie!
I o tym, jak wysoko leci ptak.
Nie dostrzegacie koloru nieba
I tej wolności, co wzlatuje tam.

Łamiecie myśli, niszczycie gesty,
Co dziś mą duszę wyrazić chcą.
Sztuka wyuczona, brzmią puste słowa,
Nie zrozumiecie, co powiedzieć chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Noooooo.To to rozumiem...Podoba mi sie ten wiersz..Piszesz stylem ktory jest mi bardzo bliski : tradycyjna budowa wiersza, rymy..Wciaz jednak jeszcze mnie nic nie powalilo - tak zebym padla na ziemie i nie mogla sie podniesc..Tym razem sie pozadnie potknelam


Czy ten wiersz nie jest aby mala aluzyjka do krytyki..?

Łamiecie myśli, niszczycie gesty,
Co dziś mą duszę wyrazić chcą.
Sztuka wyuczona, brzmią puste słowa,
Nie zrozumiecie, co powiedzieć chcą.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze krytykujecie i cieszy mnie to, bo ktoś chce się wypowiedzieć !! biggrin.gif
Jak się podoba to świetnie, a jak nie...kwestia odbiorcy. Mirosławie: chociaż jesteś "weteranem" tego serwisu, to uważam cię za "jednego z nas". Tak jak wszyscy chcesz się pokazać na tym forum i nie jesteś ani lepszy, ani gorszy od innych. Masz po prostu większe doświadczenie i to ci słusznie przyznać trzeba. Może i ja., początkujący twórca, kiedy będę mógł skorzystać z nauk tu zebranych i zrobię postępy. Ale na zarazie tworze to, co mi przyniesie tzw. "natchnienie?, jeżeli mogę to nazwać w ten sposób. I cieszę się z tego, co zrobiłem. Na słowa krytyki czekam i dla tego postanowiłem przedstawić tu moja twórczość., ludziom, którzy mnie rozumieją. Nie mowie rozumieją moje wiersze, tylko mnie prostego człowieka, który ma jakieś ambicje i chce pokazać, ze nie jest pokoleniem techno, które bezmozgo sięga po narkotyki i nie jest wrażliwe na żadne piękno.
DORMO: Nie do krytyki się tu zwracam, ale do znajomych mych, którzy uważają ze umieją piękno wydobyć z czeluści poznania i ciągle się chełbią:"a Picasso jest wspanialy"itd, a po prostu nie pojmują sztuki i chwalą się tylko znajomością jej, ponieważ przeczytali, ze taki i taki artysta wg kanonów ogólno przyjętych uznany został za wielkiego twórcę poezji, wielkiego malarza czy tez pisarza. Denerwuje mnie to i nienawidzę tego. Bo jak ktoś sztukę docenia to się tym nie chwali. A dzisiejsze pokolenie lubi się chwalić wyższością swego intelektu chodź tak naprawdę nie umieją odróżnić sztuki od iluzji sztuki. Pozdrawiam ciebie Dormo i ciebie Mirku i mam nadzieje ze kiedyś i wy znajdziecie w mych wierszach cos, co wam przypadnie do gustu, ze odkryjecie cos w nich, a jak nie to cieszę się, ze, chociaż staracie się!!!!!! biggrin.gif POZDRAWIAM WAS I WSZYSTKICH Z FORUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani lepszy, ani gorszy to fakt i nie należy tego faktu lekceważyć. Często uważam się za tego gorszego. Tyle o mnie.
Mała rada. Jeżeli w ten sposób chcesz rymować, to lepiej od razu sobie odpuść. Spróbuj napisać jakiś tekst bez rymów i zobacz jaki będzie efekt. A jeżeli koniecznie chcesz z rymami, to trzymaj rytm i rozważnie dobieraj słowa. W tym wierszu jest tragicznie. Powtórzenia "tak" i "chcą", drugi wers drugiej strofy rymuje się z drugim i czwartym wersem pierszej strofy, co czyta się jak tekst disco polo czy coś w tym gatunku. Zamieszczasz swoje wiersze w dziale dla zaawansowanych, więc oprócz treści liczy się coś jeszcze. Nie pomyl czasem zaawansowanych z weteranami serwisu! Przyznajesz się do tego, że jesteś początkującym poetą. Daje to jakąś nadzieję na przyszłość.
Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (Loverman @ Sep 3 2003, 12:37 AM)
Pozdrawiam ciebie Dormo i ciebie Mirku i mam nadzieje ze kiedyś i wy znajdziecie w mych wierszach cos, co wam przypadnie do gustu, ze odkryjecie cos w nich, a jak nie to cieszę się, ze, chociaż staracie się!!!!!! biggrin.gif POZDRAWIAM WAS I WSZYSTKICH Z FORUM



Ja juz znalazlam:)


P.S Rymy musza byc...Tylko mozna by je troche dopracowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...