Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

haiku drugie (mroźne)


StukPuk

Rekomendowane odpowiedzi

pachnące mrozem
popielone chodniki
w świetle latarni

Wraz z polonistką uzgodniłyśmy, że słowo "popielone" nie istnieje. Ma ono oznaczać "posypane popiołem". Doszłyśmy też do wniosku, że jako twórca mogę nowe słowo wprowadzić, pytanie moje brzmi tylko, czy rygorystyczne zasady haiku na to pozwalają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Nie jestem pewna czy to słowo nie istnieje... skoro istnieje słowo "pielić" - grządki oczywiście ;o).

Akurat ten wyraz, z uwagi na skojarzenie, mniej pasuje mi w wierszu, jednak zgadzam się z Piotrusiem, autor jak najbardziej ma prawo tworzyć nowe wyrazy. Któż zresztą jak nie on?

Cały wierszyk, pomijając fachową opinię czy to haiku (nie czuję się na siłach tego oceniać), stanowi delikatny, uroczy obrazek. Podoba mi się.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Nie jestem pewna czy to słowo nie istnieje... skoro istnieje słowo "pielić" - grządki oczywiście ;o).

Akurat ten wyraz, z uwagi na skojarzenie, mniej pasuje mi w wierszu, jednak zgadzam się z Piotrusiem, autor jak najbardziej ma prawo tworzyć nowe wyrazy. Któż zresztą jak nie on?

Cały wierszyk, pomijając fachową opinię czy to haiku (nie czuję się na siłach tego oceniać), stanowi delikatny, uroczy obrazek. Podoba mi się.

Pozdrawiam

Lenko, istnieje słowo "spopielił się" czyli zamieniła się w popiół, ale "popielony" raczej nie...
czasami w zimę chodniki sypie się własnie popiołem wyciągniętym z pieca... :)
ja też nie wiem, czy to haiku, może za dużo w tym mnie??
pozdrawiam
StukPuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk, haiku jest dosc hermetyczna sztuka bo bierze zrodlo w podswiadomosci a kazdy ma inna (juz kiedys to pisalem). jak sie czyta japonskie haiku to tez przychodzi mysl ze facet chcial sfotografowac chwile wiedzac ze byc moze tylko dla niego ona ma jakies znaczenie. jasna sprawa nie mze to byc zbyt hermetyczne bo nikt nie bedzie chcial tego czytac ale zapach cieplego popiolu moze byc niezly w zestawieniu z czyms tak zimnym jak oblodzona plyta chodnikowa.

pietrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...