Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

jeszcze raz, od początku


Rekomendowane odpowiedzi

nawet chwycenie konceptu za ogon nie pomogło
w minorowych butach i kolorowych beretach
doszli okrężną drogą do zmiany warty
bo i cóż można rzec jeśli pije do nich ktoś taki

zakrzywili poglądy wypośrodkowali twarze
nawet chwycenie konceptu za ogon nie pomogło
bo i cóż można rzec jeżeli pije do nich ktoś taki
z głową na karku i interpretacją w kieszeni

podobno mimo wszystko poszło gładko
zakrzywili poglądy wypośrodkowali twarze
z głową na karku i interpretacją w kieszeni
jak na wściekłe psy przystało

w minorowych butach i kolorowych beretach
podobno mimo wszystko poszło gładko
jak na wściekłe psy przystało
doszli okrężną drogą do zmiany warty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wiersz. Zastanawiający. Zmetaforyzowany i z ciekawą formą. Całkiem, całkiem ... ;)
Mogę się jeszcze przyczepić:

"z głową na karku i interpretacją w kieszeni" - ta "intepretacja" nie brzmi najlepiej szczególnie: "i intepretacją(...)", zachwiewa rytm.


Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohmm, nic tylko uklonic sie wam moge i dygnac w podziece ;-) na komplementa reagowac nie do konca umiem, kiedys sie oswoje ;P

Co do sugestii natomiast... czytajac na glos z "i" nie brzmi mi najlepiej, jednak bez "i" wybija (mnie osobiscie) calkiem z rytmu... hmm, pomyslim, zobaczym ;) tymczasowo "i" zostawie w tym miejscu (przedtem bylo przed "wyposrodkowali")...

jeszcze raz klaniam sie nisko, kind regards i ide myslec ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no- prawie że pantum... tylko rymów brak :)

Myślę że zastąpienie 'i' przecinkiem albo w ogóle wyrzucenie 'i' nie zakłuci rytmu, wręcz go wyłagodzi.

chwycenie konceptu za ogon-> jakoś do mnie nie przemawia.Oryginalnie i dobrze, ale jakiż to ogon ma koncept? :)

Poza tym ciekawie,miło sie czytało
Pozdrawiam serdecznie
Coolt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




oh oh, z tym "i" widze, ze intensywniej pomysle ;) nacisk jest, dostrzegam, cos z tym zrobie, jak wymysle... to wymysle ;) moze nie w "i" tkwi problem, a w interpretacji, zobacze ;)

z tym chwyceniem... hmm, to juz od czytelnika zalezy ;)

a co do pantum, to nie wiedzialem, ze jest rymowane ;) ale wydawalo mi sie, ze na pewno ma inny rozklad powtorzen... :P choc nie twierdze, ze mam racje ;)

serdecznosci, vel dygam w podziece ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Kowalski: hmm, no coz ja moge powiedziec, podziekowac najpewniej i usmiechnac sie (baaa, nawet w miare szczerze, bo po czwartym piwie ;P )

Natan Lemens: ja pojecia nie mam o czym odbiorca mysli ;) i jak bym sie nie silil, to nie wolaja mnie ni Nostradamus(choc to sie ma jak japonczyk do aparatu bez kliszy), ni Rasputin ;) niemniej z mila checia wyslucham, dlaczego sie nie sprawdza...


serdelki komentujacym ;) i wszystkim innym poezjoorgowiczom ;P i wszystkim innym ktorzy zyja... :D nooo, poza Bush'em ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne to jest, że pana uwage mój wiersz został przesunięty, bo Pan go nie zrozumiał, chociaż ma Pan w zwyczaju nie rozumieć tego o czym są Pana własne wiersze.

Pytam się - o czym jest ten wiersz, kto jest jego podmiotem i o poparcie wypowiedzi fragmentami metafor.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




przepraszam, czy to jakas prowokacja? ;) o czym jest "ten" wiersz? znaczy o czym jest Twoja, czy moja publikacja? bo juz samej wypowiedzi nie moge zrozumiec ;)


regards.

pees. mam wrazenie, ze ego zabolalo ;)


Nie pytałbym pod Pana wierszem o swój, proszę jedynie o odpowiedź.


Oczywiście nie bolą mnie zasady działania tutejszego moderatora który ostatnimi czasy ma tu władzę nieograniczoną. Za każdym razem szczerze się śmieje jak tylko pomyślę o tej stronie,
to się tyczy też tego przesunięcia.

Pan napisał o moim wierszu że jest zły bez odpowiedniej argumentacji; żeby było jasne -> tak można skomentować każdy wiersz.

Dodatkowo Pan go nie zrozumiał, co akurat nie jest dziwne, bo tu 90% nie rozumie co czyta zapewne łącznie z anonimowym moderatorem,


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




przepraszam, czy to jakas prowokacja? ;) o czym jest "ten" wiersz? znaczy o czym jest Twoja, czy moja publikacja? bo juz samej wypowiedzi nie moge zrozumiec ;)


regards.

pees. mam wrazenie, ze ego zabolalo ;)


Nie pytałbym pod Pana wierszem o swój, proszę jedynie o odpowiedź.


Oczywiście nie bolą mnie zasady działania tutejszego moderatora który ostatnimi czasy ma tu władzę nieograniczoną. Za każdym razem szczerze się śmieje jak tylko pomyślę o tej stronie,
to się tyczy też tego przesunięcia.

Pan napisał o moim wierszu że jest zły bez odpowiedniej argumentacji; żeby było jasne -> tak można skomentować każdy wiersz.

Dodatkowo Pan go nie zrozumiał, co akurat nie jest dziwne, bo tu 90% nie rozumie co czyta zapewne łącznie z anonimowym moderatorem,


Pozdrawiam

A skad ja moge wiedziec o co by Pan nie pytal? ;) w kazdym wypadku probuje mnie Pan zapedzic w jakas pulapke sofistyczna, dosyc nieudolnie ;) upraszam o wybaczenie, ale podam link do strony wlasnie tu, na orgu, a mianowicie:

http://www.poezja.org/debiuty/viewtopic.php?id=13810

nie mam zamiaru wiecej popelniac takiego fo pa, jak interpretacja swojego wiersza ;)

Mnie sie wydaje, ze napisalem, co mi sie w Panskim wierszu nie widzi, jak i zaznaczylem, ze wcale racji miec nie musze, wiec o co sie rozbiega, bo dojsc nie daje rady?

Kimze Pan jest, ze podwaza moj autorytet? Inni tez sie powinni oburzyc, niemniej to nie moja sprawa. Co takiego, pytam sie, co takiego Pana wyroznia, ze nadaje Pan na innych z poziomu meta? i prosze tutaj nie robic forum, tylko z takimi niusami to mnie na privie meczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Lemens. Prosi Pan autora o wytłumaczenie o czym jest jego wiersz. Jak ma Pan problem z interpretacją i używaniem (wątpliwej) wyobraźni tudzież mózgownicy, to niech się Pan zaczytuje w wierszykach o pszczółkach i kwiatkach. Tam nie trzeba myśleć, wywalona kawa na ławę a Pan nie ma się czego przyczepić... Chyba, ze z taką poezją również ma Pan problem.
A co do Pana wiersza przeniesionego. Jeśli uważa się Pan za poetę współczesnego i pisze tak wspaniale, że moderacja nie ma prawa przenosić Pana wierszy piętro niżej, to po co Pan w ogóle zamieszcza na tej stronie? Nie lepiej od razu wydać tomik? Ciekawam ile osób zakupiłoby takie wydawnictwo... Może warto spróbować. Skrzydła podcięte i musiałby Pan spaść na dupę. Może wreszcie dotarłoby do Pana, że samozachwyt nie musi mieć odzwierciedlenia w zachwycie czytelnika.

Pozdrawiam serdecznie, P.

(za każdym razem śmieję się szczerze gdy pomyślę o tej stronie i takich jak Pan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



no co? to zabrzmialo malo skromnie? ladnie to wyjmowac z kontekstu, Pat? ;P

Pysznie. Zabrzmiało pysznie. I bardzo zabawnie.


no bo nie bedzie mi ktos, kto jedzie na tym samym wozku... robil czegos takiego ;) swoja droga zabawnie to mialo zabrzmiec, ale i prowokacyjnie ;P

moze gg? bo to nie o wierszu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...