Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Przebudzenie


Anna_M.

Rekomendowane odpowiedzi

JEST TAKI MOMENT

Jest taki moment w życiu każdego posiadacza serca, sumienia i duszy, kiedy jakiś zmieniony, nieznany śpiew budzi go ze snu. Nie jest to żaden ponaglający krzyk obowiązku, ani hałas z zewnątrz, wwiercający się przez nie domknięte okno. To budzi cię podświadomość, nadeszła bowiem pora rozrachunku...
Jakże nieznośnie ciężkie i obolałe wydają się powieki obciążone resztkami snu. I to jest najistotniejsza chwila, punkt, który powinieneś obejrzeć z każdej strony, bez pośpiechu, uważnie; punkt, w którym trzeba szukać... To akme, czyli szczyt...
To wtedy, jak w żadnym innym momencie, najłatwiej ujrzeć prawdziwego siebie, tego, którego znasz z przeszłych, lepszych lat. Tak, właśnie wtedy - kiedy nasiąknięta snami skóra twarzy nie dopuszcza do siebie żadnych masek, kiedy odrętwiała od zbyt długiego bezruchu dłoń nie jest jeszcze w stanie zacisnąć się w niszczycielską pięść...
Przez te kilka krótkich, a tak bogatych i pojemnych sekund, gdy twoje ruchy - spowolnione, naturalne, nie skażone złymi, zgubnymi myślami - są jak u niewinnego, czystego dziecka, masz szansę, jedyną autentyczną sposobność by znaleźć, co zgubiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, ale zabrakło mi czegoś, co by było wyraźnym wnioskiem wypływającym z tego tekstu (bo utwory tego rodzaju zwykle są nakierowane na wyraźną puentę, morał itd.).
Wszystkie zdania mówią o dochodzeniu do szczytu, akme, jakiegoś rodzaju - nazwijmy to - dojrzałości, ale ostatni akapit nie stanowi - przynajmniej dla mnie - jasnego rozwiązania całości. To właśnie powoduje pewien niedosyt.
Niemniej jednak będę czekać na kolejne teksty.

pozdrawiam
MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...