Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

nie wyszlo


Rekomendowane odpowiedzi

piątą rano zegar kręci
dzień otwiera blady świt
noc się kończy beznamiętnie
obok mnie nie jesteś ty
chcę zapłakać nie potrafię
unikałem takich ról
oddech, co po plecach drapie
on niestety nie jest twój

tracę skrzydła ciężko lecę
w dole widzę własny cień
słabnę szybko, ciebie nie ma
widzę pustkę jest mi źle
na czerwono uczuć giełda
kurs nadziei leci w dół
moje akcje łapie bessa
czuję się jak stary kruk

byłaś światłem każdej nocy
najjaśniejszą z wszystkich gwiazd
szmaragdowe ciepłe oczy
zapraszały w otchłań warg
już całować ich nie będę
ten wilgotny maku kwiat
czy wspomnienia kiedyś zwiędną
nie wiem czybym tego chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju -  jestem za wierszem do mnie przemówił - zwłaszcza wspomnieniem...

                                                                                                                                                          Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, śpiewny wiersz,

dziwię się tylko, że tak tu krucho z komentarzami.

 

Jednej rzeczy się czepnę:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

tu mi trochę nie pasuje pod względem gramatycznym,

brakuje mi spoiwa pomiędzy "będę" a "ten", chociaż wiem,

że jakakolwiek wstawka by Ci rytm popsuła.

 

Może warto by to jakoś przeredagować?

To tylko moje odczucie, oczywiście,

wiersz i tak mi się podoba :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • To co było nie minęło przeszłość jest teraźniejszością a ludzie są od dawna młodzi.
    • … stylistycznie trochę kuleje, bo co to są zdolności pływalne

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       - nie brzmi to dobrze, choć pewnie chodzi o „pływackie”. Kwestia enigmatycznego „ zawilgocenia”, też pozostaje otwarta; natomiast empatyczny spryt, to skrót myślowy, wybrzmiewający  sprzecznie, gdyż spryt, bywa pochodną racjonalizmu ( o ile tutaj nie - intuicji? ), podczas gdy empatia/ współodczuwanie - jest cechą  emocjonalną, należącą do sumienia, czyli  emocji głębokich - wobec których racjonalizm jest wtórny, spóźniony jako czynnik występujący  w  interakcji…   w drugiej strofie niejasny jest podmiot- o kim mowa? Nie chcę się domyślać, chcę, żeby z tekstu jasno wynikało o którego PLa chodzi…   pozdr.   
    • @Dagmara Gądek Zupełnie przypadkowo wybrałem Filharmonię Szczecińską i trafiony...parapsychologia:-))) Pozdrawiam 
    • Sama baśń jest niezwykle poruszająca,  ukazując pojemność matczynego serca i zwielokrotniony potencjał miłości sprawia, że pytamy się skąd płynie źródło dające siłę tej więzi; natomiast wykonanie … - ciut ciosane; nadużywasz zaimków, pewne rzeczy możnaby ująć bardziej wyrafinowanie - choć nie upieram się, bo możliwe, że wydźwięk przekazu,  zawoalowany w wysublimowanej formie, rozmyłby rzeczowe przesłanie; ta suchość przypomina mi niektóre wschodnie bajki; oszczędne w ornamentyce, a konkretne w swej filozofii….    pozdrawiam 
    • @Adaś Marek … dziękuję bardzo za kolejną anegdotę i życzenia ; w moim wieku, gdy ktoś nuci piosenkę Skaldów, szybko rozglądam się za młodszą koleżanką i dopowiadam …tam, tam prześliczna ;) natomiast budynek Filharmonii Szczecińskiej ( mąż w niej grał, ja tylko słuchałam koncertów )- jest w dwójnasób prawdziwym wyzwaniem, by się do niego „ dostać”  w sensie dosłownym, gdyż pomimo znakomitej

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      akustyki, pozbawiony jest … okien   Ale i bez tego otrzymał przed laty za projekt prestiżową nagrodę  zagraniczną, bo jest piękny, jak lodowy pałac   pozdrawiam miło :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...