Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

prawdziwa nieprawda


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Wszystko ładnie. Jedynie "zwierzakiem" mnie wytrąca. Pogłówkowałbym jeszcze. Nie przychodzi mi już nic teraz (o tej porze) do głowy... :/ Ewentualnie "widzisz" można przerobić. ;)
ach, trafiasz w mą zagadkę :D Tak, ten zwierzak utknął tam z mojego chamstwa wobec czytelnika, aby troszeczkę "wytrącić". Jest ostrzeżeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Wszystko ładnie. Jedynie "zwierzakiem" mnie wytrąca. Pogłówkowałbym jeszcze. Nie przychodzi mi już nic teraz (o tej porze) do głowy... :/ Ewentualnie "widzisz" można przerobić. ;)
ach, trafiasz w mą zagadkę :D Tak, ten zwierzak utknął tam z mojego chamstwa wobec czytelnika, aby troszeczkę "wytrącić". Jest ostrzeżeniem.

Tak mi się to właśnie jawiło. Ale wytrąca. Ale czasem nawet rym się burzy wraz z ciemniejącym znaczeniem wiersza, więc... poecie wszystko wolno. Byle by udało się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew na rękach lepiej się czyta. Niezbyt poważny tekst z zakończeniem do bani, a przecież można dobry wiersz z tego złożyć.
Kogo to zakończenie ma niby z równowagi wytrącić, skoro człowiek faktycznie zachowuje się jak zwierzę, wystarczy na świat spojrzeć. Nie dotyczy to całej populacji, ale tak ok 98%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w tytule brzmi oksymoron!
No i dalej ,,,prawda nieprawdą! Ale ,skąd to znamy?
- A stąd , a stąd:

SZCZUR I KOT


"Mnie to kadzą" - rzekł hardzie do swego rodzeństwa

Siedząc szczur na ołtarzu podczas nabożeństwa.

Wtem, gdy się dymem kadzidł zbytecznych zakrztusił,

Wpadł kot z boku na niego, porwał i udusił."
Ignacy Krasicki

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...