Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

sfałszowany przegląd


Anna_Myszkin

Rekomendowane odpowiedzi

dobre to jest bez kitu, wreszcie cos ciekawego i szczerego.
cos co mozna zrozumiec, a nie jakies pier**** o szopenie.


[quote]'bez gwarancji na żaden okres' brzmi wprawdzie słownie średnio efektownie, ale jest puste, chyba nawet nie przekornie.

dlaczego nie po prostu:

naprawa bez gwarancji
znów się wydłuży

?



nie jest wazne jak to brzmi dla kogos tam gdzies, wlasnie dobrze pojechala z tym okresem, porownanie czlowieka do produktu z hipermarketu mistrzostwo, bez tego "gwarancja na 2 lata" nie byloby smaczku, trzeba jechac na ostro. mowic wprost co sie o tym wszystkim mysli. jak sie zakocha w jakims ksieciuniu to i tak ja wypelni taka miloscia ze sie bedzie uwazac za bostwo wiec trzeba kuc zelazo poki gorace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno, wygodniej mi się czyta.. dzisiaj.. poza tym, pierwsza ok.
Drugą bym przewersyfikowała i zamiast "plubieniem", dała.. jn.

w skleconym spokoju
będę się psuła papierosem
przy kawie niezdrowym tostem
polubię lustro do kolejnej
awarii

W puencie, już pseudo naprawa "bez gwarancji" mówi b.dużo.
Zastanawiam się, czy pseudonaprawa razem, czy oddzielnie.. :|
Pytanie do któregoś z polonistów.
Fajny tytuł.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do wpisu naty kruk:

nie czekajmy na ekspertów, oni nie zawsze wiedzą więcej i/lub lepiej ;-) powiedziałbym, że ten przedrostek należy pisać razem (w tym wypadku z rzeczownikiem), i nawet jeśli nikt nikogo nie może w tych sprawach do niczego przymuszać - tym bardziej w poezji - to i tak mnie bardziej podobałoby się:

znów się wydłuży
pseudonaprawa bez gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nie jest wazne jak to brzmi dla kogos tam gdzies, wlasnie dobrze pojechala z tym okresem, porownanie czlowieka do produktu z hipermarketu mistrzostwo, bez tego "gwarancja na 2 lata" nie byloby smaczku, trzeba jechac na ostro. mowic wprost co sie o tym wszystkim mysli. jak sie zakocha w jakims ksieciuniu to i tak ja wypelni taka miloscia ze sie bedzie uwazac za bostwo wiec trzeba kuc zelazo poki gorace.

Chwilę to trwało, ale ostatecznie przemodelowałam nieco obrazek, więc nie mam pewności, czy w tej formie nadal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Czytelnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie większość mądrych głów:) dokonała przeglądu ,więc nic tu po mnie.
Czytam ,bo lubię i swoich przeglądów nie fałszuję:)

Jak już kiedyś wspominałem , mnie wiersz wabi (lub nie) bez względu na podpis pod utworem , karkołomne formy filozoficzno-megalomańskie i "industrializm książkowy":)
"Urocza" bywa natomiast zabawa formą ,językiem i indolencja poszukiwawcza ,jeśli jest świadomą drogą ,a nie świadomą biernością.
Lepiej tego już nie ujmę.

Oczywiście jak często zauważają wyżej "wytłuszczeni" wersyfikacja to podstawa dobrego wiersza:))))))))

To co można by jeszcze przemyśleć, to zestawienie papierosa (notabene cholernie niezdrowego") z niezdrowym związkiem. Chodzi mi wyłącznie o bliskość tego zestawu.
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbieram to jako nadawanie życiu wartości, rozliczanie się ze sobą, swoimi możliwościami, słabościami i postanowieniami - ale albo w tym wszystkim jesteśmy bardzo szablonowi, albo tekst jest jak z szablonu, bo daj mi pięć minut a napiszę takich dziesięć i w każdym będą słowa prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...