Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

impresja o samotnym kochanku


Grażyna_Kudła

Rekomendowane odpowiedzi

cóż ja?
jak to w impresji, śledziłem światło i to, co wyprawiało z barwami, których tu w istocie nie ma, ale zobaczyłem zieloną sałatę, jak zjeżdża po niej światło;
żółty, a nawet złocisty piasek na plaży;
błękit, chyba jedyny nazwany po chili mający się ku zachodowi, nabiera czerwieni;
wszystkie barwy tęczy zobaczyłem w mokrej szybie, przez którą zagląda samotnik;
do tego drżące promyki, ożywione zajączki, migoczące gwiazdy; igrający z jasnością niespokojny płomień nocy;

uległem nawet surrealizmowi, gdy w pośpiechu "płonąc żarem" odczytałem jako płonącą żyrafę :D
a w fontannie drobne Monety :D

impresja, jako żywo!

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że męska część czytelników, poszła w nieco innym kierunku, niż żeńska.
Nie dziwi, wszak mężczyźni są z Marsa, a my z Wenus :))
Dziękuję ślicznie, za wnikliwe czytanie i zobaczenie więcej, niż jest w wierszu. Może podświadomie coś tam machnęłam blisko żyrafy :))
Za Moneta, dziękuję.
Ściskam, Pablo.
Grażyna.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna impresja. W kontekście Proustowskiego "straconego czasu" przyjmuję do wiadomości jako przecz o wiecznym mijaniu się tych dwojga: Słońca i Księżyca. Ale najcelniej przemawia do mnie obraz Słońca, "zapracowanego" w świecie ludzkiej cywilizacji. I wcale nie jest tak źle. Przed wieżowcami pojawiła się mikronatura, plaża, a w wielkim mieście - nie tylko wieżowce, ale i fontanna z grosikami (najurokliwszy moment w wierszu).

Brawo. Piękny tekst. Cieplutko pozdrawiam,

Para:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...