Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niestety to stek banałów.

Arek




Dnia: Wczoraj 01:58:14, napisał(a): a. mrozinski
Komentarzy: 1769

Nie przyszedłem zasiadać do nakrytych stołów,
brnę przez ziąb do miłości z cieniem swym pospołu.



a. mrozinski:jak mi wiadomo są ludzkie gusta i guściki,
i każdy odbiera inaczej każdy wiersz w tej sztuce pisanej.
Czy to banał, nie Tobie o tym sądzić.



Pozdr.

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Wiersz powinien być napisany w pierwszej osobie.




Dnia: Wczoraj 19:48:50, napisał(a): Marlett
Komentarzy: 6689

...to rzeka jak sen

www.poezja.org/debiuty/viewtopic.php?pid=424013#424013



myślę że tak, ale wyszło jak wyszło



Pozdr.

Opublikowano

Tango ciekawy Twój wiersz, hm o świecie bogów




Dnia: Dzisiaj 19:37:15, napisał(a): Jadwiga Graczyk
Komentarzy: 795

jadgrad


Jadwigo:nie każdemu się podoba,
bo nie wszyscy rozumieją przesłanie idące z tego wiersza

Pozdr. b;

J.S

Opublikowano

sory
ale to brzmi jak przesłanie kapeli zbuntowanych czternastolatków.
pozdrawiam
G.

Ostatnio edytowany przez Marcin Gałkowski (Wczoraj 23:37:15)




Dnia: Wczoraj 23:36:04, napisał(a): Marcin Gałkowski
Komentarzy: 1744

go with the flow


Marcin Gałkowski:Widzę, że tu na forum mamy do czynienia z 14-latkami;czyli z dziećmi.
I wszystko jasne, bo skąd dziecko będzie się znało na takim wierszu.
Wiaderko, łopatkę, szpadelek i rób babki na piasku, bo to, to Ci najlepiej wychodzi gościu.


J.S

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



zabawny jesteś. 'gościu' xD
wybacz, wyrosłem z podobnie wysokich, wysublimowanych rozmów.
podobnie jak i takich 'przemyśleń'.
pozdro666! xD

edit:
jezu, przypomniały mi się dawne czasy, pierwsza kapela, lat szesnaście, człowiek walił takie komentarze i chciał być groźny tudzież poważany. dziękuję Ci za ten wspomnień czar xD
Opublikowano

tu jest tyle porządku, jak spójności myśli.
jak możesz pozwolić sobie na chaos i deptanie
słowa, które chroni przed upadkiem po wzlocie,
nie rozumiem tych kłótni i wprowadzania zamętu,
i nieumiejętności odczytania, czym jest człowiek
a kim jest Bóg

pozdrawiam :*

Opublikowano

tu jest tyle porządku, jak spójności myśli.
jak możesz pozwolić sobie na chaos i deptanie
słowa, które chroni przed upadkiem po wzlocie,
nie rozumiem tych kłótni i wprowadzania zamętu,
i nieumiejętności odczytania, czym jest człowiek
a kim jest Bóg

pozdrawiam :*

Ostatnio edytowany przez Fly Elika (Dzisiaj 18:05:39)




Dnia: Dzisiaj 17:32:17, napisał(a): Fly Elika
Komentarzy: 3559

Życie nie musi być zwariowane.


Może; nie chcą go zrozumieć i robią owy zamęt, aby pod byle jakim pretekstem go zgubić.
Dając mylące z odpowiedzi z komentarzy, nie mając pojęcia o czym ten wiersz mówi.
Dziękuję Tobie serdecznie za obronę mojego wiersza.
Oraz dojrzałe zrozumienie płynącej z niego myśli.

Pozdr. b;

J.S

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nawiedzionych mistyków - nawiedzionych na co?
naszym moralnym obowiązkiem jest powiedzieć głośno i wyraźnie, że to coś (bo nie wiersz przecież), to gniot
rozpłakalibyśmy się, ale nie mamy już siły
A&P
Opublikowano

Już na pierwsze czytanie widać, że to jest znacznie inna (lepsza) poetyka (styl) od większości wierszy autora, z jakimi się s(po)tykałem. Po prostu te dwa wiersze nie są za liryczne. Owszem są, ale za dydaktyczne, za dociekliwe, co nie wszystkim musi się podobać, że tak bez wytchnienia i bez pardonu poruszają kluczowe kwestie, że tak powiem – światopoglądowe. Rozumiem doskonale tych, którym się to nie podoba, bądź ich nie interesuje. Bo wcale tyle nie trzeba wiedzieć, żeby żyć jak człowiek. Ale z drugiej strony patrząc na sferę ludzkich zainteresowań, to chyba normalne, że człowiek, jeżeli tylko chce, to dlaczego ma się nie interesować tym, co w końcu człowieka wzbogaca. Bez poezji też ponoć da się żyć, tylko po co, albo co to za życie. Dlatego tak, jak nie wolno nikomu odradzać np. obcowania z poezją, tak samo nie wolno negować niczyich zainteresowań i pasji (jeżeli tylko nie godzą w stan ludzki). Ale też te wiersze mówią o tym, że coś jest ważniejsze od czegoś, że to wybór należy do każdego z osobna. Że są rzeczy i wartości, od których się nie ucieknie, czy zastąpi innymi. Każdy jednak na swój sposób musi się zmierzyć nawet z tym, co tylko na pierwsze wejrzenie wydaje się, że go przerasta. Ale też, co by człowiek nie osiągnął, nie znaczy, że nie może więcej, chociaż tym bardziej nie znaczy, że jest takie coś (czy to mądrość), co człowieka stawia nad człowiekiem. Pozdrawiam

Opublikowano

WiJa:dziękuję za tak obszerny i wyrozumiały komentarz.
W prawdzie tak jak są na tym świecie ludzie ludziom nie równi,
tak sztuka dla tej sztuki ma swoje odmienne nurty.

Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis

Pozdr. b;

J.S

Opublikowano

Wiersz zawiera wiele ciekawych myśli. Po pierwszym czytaniu nasuwają się pytania, skłaniają do refleksji. Każdy wers można by rozwinąć jeszcze w inną strofę... To dobrze, że są ludzie, którym się chce zamyślić nad "światem bogów"... Wszak "Bogami jesteście" - czytamy w Piśmie Świętym... Temat słusznie powzięty. Utwór niebanalny.

Pozdrawiam,
K. W.

Opublikowano

Wiersz zawiera wiele ciekawych myśli. Po pierwszym czytaniu nasuwają się pytania, skłaniają do refleksji. Każdy wers można by rozwinąć jeszcze w inną strofę... To dobrze, że są ludzie, którym się chce zamyślić nad "światem bogów"... Wszak "Bogami jesteście" - czytamy w Piśmie Świętym... Temat słusznie powzięty. Utwór niebanalny.

Pozdrawiam,
K. W.




Dnia: Wczoraj 23:35:42, napisał(a): Kaliope X.
Komentarzy: 201

"Bo piękno na to jest, by zachwycało,
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało"



Miło mi jest Kingo, że masz takie, a nie inne o moim wierszu zdanie.

Ad maiorem Dei gloriam

Pozdr, b;

J.S

Opublikowano

O Świecie Bogów

Byłem, czytałem i czekam na kolejny tekst.
Serdeczności,
Piotr




Dnia: Dzisiaj 11:06:22, napisał(a): Piotr Płoszaj


Komentarzy: 714



Panie Piotrze; jeśli czas i wena pozwoli
to kto wie może podobny wiersz w tym tekscie napiszę
wszystko jest możliwe.

Pozdrawiam

J.S

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • A to morelka, Maju. Wuja makler omota?
    • wydawało się że pojęliśmy motywy kierujące innymi rozdaliśmy role   wspaniała mozaika delikatny na niej taniec trochę monopolu na prawdę szczypta niezbędnej tajemnicy prawo do wymagania tak tak  nie nie  osądzania osądzających   lecz gdy przyszło podnieść głos cichutko drżały listki  na kunsztownej koronce  na zwiewnej woalce  wdzięcznym rytmem  wprawianej w ruch  lekkością  skorzystania z okazji  by milczeć    
    • medytowanie w Odczarowanym Ogródku, gdzie nie istnieje nic poza Prawdą, a wszelka magia jest tak Rzeczywista, że aż słodko kłuje. gdy tak siedzę i zatapiam się we własnym żarze, chilluję filozofująco na tematy ważkie, niemal chce się nonszalancko krzyknąć, że możecie mnie złapać, patroszyciele i wasi współpomocnicy, odwracacze uwagi od Tego, co Najostotniejsze, rozkroić na wznak, na wylot. śmiało, zatopcie się w labiryntach, przemierzajcie ścieżki, piwniczne izby, kanalątka energii, prądowe zdroje. znajdziecie klar, kąty wysprzątane co do centymetra kwadratowego. żadnych zaprzeszłostek, butli po odurzających mętnicach. nastrochy zostały raz na zawsze wymiecione, kolce - zwinięte w ruloniki, ostrza - dawno strawiły się z syczeniem. a obarczcie nawet najparszywszym chłodem, wichrami poczęstujcie! i tak będzie się jarać w środku, ten ogień, którego żaden mróz sto lat nie wyziębi! ani tysiąc! czysta wolność od uchybień! ...gdzieniegdzie tylko, pośród bezkresu dróżek, przemknie udające karawan auto z naklejonym na boku karoserii napisem: Usługi niegrzebowe: tatuowanie zwłok, taniec ze zmarłymi, lub przejdzie ulotkarz sypiący listki obwieszczające rychłe otwarcie przybytku wyłącznie dla nałogowców.
    • @Wiechu J. K. @Wiechu J. K.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Może i tak… ale czasem jakieś marzenie jednak przestaje być tylko marzeniem ;) Spokojnie… może zdążę, zanim zostanę staruszkiem ;) Pozdrawiam :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...