Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pseudoawangarda


Cecherz

Rekomendowane odpowiedzi

Nurt pseudoawangardowy zapoczątkował Cecherz swoim dziełem "Pijany Odyseusz" wiersz ten odbił się szerokim echem wśród poetów klasycznych. Wzbudził szczególny sprzeciw poety orgowego Jacka Sojana, pochnął on wielu młodych poetów, którzy staneli po stronie krytyka. "Pijany Odyseusz" nigdy nie dostał się na salony, stał jednak się pierwszym wystąpieniem przeciwko mydlanej poezji, celebrytacji powszechnej. Dziś uważany jest za jedno z najoryginalniejszych dzieł powstałych na forum, tuż za utworem Stefana Rewińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijany mąż (pewnie niedoszły poeta po powrocie z pracy, spóźniony o kilka dni, mówi do żony:
- Z ogromnym trudem wracałem do ciebie i do naszych dzieci, a teraz wysłuchaj mnie, kobieto. W poniedziałek wiał wiatr przeciwny, we wtorek spotkałem cyklopa Polifema, w środę Hermesa, który zaprowadził mnie do Kirke, a ona dała mi napoju miłosnego i przemieniła w świnię. Tak przebywałem pięć dni i teraz jestem. Powiedz droga żono: gdzież twoi zalotnicy?

- jakiś błąd w etykietce, bo widzę zapoczątkowany nurt pseudopoezji; kto wie - czy to nie przyszłość literatury pięknej?

J.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...