Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

nieśmiertelność


były__premier

Rekomendowane odpowiedzi

ja Ci powiem dlaczego, choć to przecież 'tylko jeden, mały spójnik'. ten spójnik robi przerysowaną 'biblijność' tego wiersza. ja zdaję sobie sprawę, że Twoją modłą wiersza, jest taki modlitewny, mocno rozchlapany (przepraszam za słowo) ton, wiec już przestałam patrzeć na te wiersze w przestrzeni wyboru formy, a pomijam to, bo dałam w swojej głowie przyzwolenie na taki właśnie, autorski styl.
wiec w przestrzeni tego, wybranej przez Ciebie formuły, to "i" jest już przegięciem szali i wiersz wpada w ton kaznodziejski, choć wierzę, że nie chciał. myślę, że on chce tego śpiewania, wychlapania się słownie, ale nie 'nauczania na górze'. i otóż po tym, jakże sporym wobec niewielkości onego spójnika, objaśnieniu, pozdrawiam Cię i oddalam się w mroki nienocy

:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




jeśli to "i" jest przegięciem, to jest dużo takich przegięć tu i w innych wierszach, choćby "w" i mantrujących "opowiadań", czy plumkających "jejków" i "jojków" ;)
ale coś jest w rzeczy modlitewnej i to muszę zmienić, to mnie drażni, chciałem tego usłyszeć od kogoś, a nie zarzutów o przedobrzeniach i przebobrzeniach... konkret a nie lanie wody! thx Wusz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lałam wody, a przecież zaznaczyłam, że są motywy religijne...
nieśmiertelność,
połów, sieci i płocie... tego nie widać - sorki taka już jestem ciężko mnie rozgryźć.

jeśli myślisz, że ja daję plusy tylko tak sobie, bo czytałam i...
Panie Premier!
ja muszę się na czymś zawiesić by dać ten znaczek.

serdeczności - Jola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...