Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Toskańskie pejzaże


Klara K.

Rekomendowane odpowiedzi

Wzgórza pociągnij linią łagodną
Rozwieś nad nimi mgiełkę błękitną
Na jednym wzgórzu osadź miasteczko
I wystrzel w niebo wieżą kamienną

W niebo niech strzela też rząd cyprysów
Dzielący kreską oliwne gaje
A między nimi płodne winnice
Gronami dają win obietnice

Rzuć też na płótno trochę muzyki
Niech band jazowy gra pod sklepikiem
Włoską piosenkę zanuci ktoś gdzieś
I głośne granie cykad się niesie

Pod dębem ustaw stoły i krzesła
Nad wszystkim rozsnuj zapach oliwy
Lokalne wino ustaw na stole
Grono przyjaciół posadzisz w kole

I już nic więcej no może księżyc
Co pełną gębą śle srebrne światło
I tak jest dobrze niech tak zostanie
zwykła Toskania a tęsknisz do niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @hania kluseczka mi się po prostu nie chce pracować, wypalenie zawodowe:) miałam fajną pracę, ale umarł szef, wszystkie następne to już mi się nie podobają, ale mam kogoś kto mnie wspiera w tym :) a latać mi się do ludzi nie chce wąchać ich brzydkie zapachy:)
    • @befana_di_campi Wybacz zatem, że komentarz z mojej strony padł pod komentarzem do Dagmary, który wydał mi się śladem odnośnie  słów 'efebo-mężczyźni', jakie skojarzyły się z homoseksualistami.   Jeśli sobie życzysz, bym usunął swój komentarz, z radością w śmietnik wyślę-:)   Pozdrawiam i przepraszam, jeśli uraziłem
    • @violetta ale co na pokaz? jakie wyświetlenia? mnie to gówno obchodzi a w domu to można umrzeć, najlepiej, podczas odświeżania strony, masz bardzo dużo czasu, masz odchowane dzieci, żadnych obowiązków, swoją pracę olewasz i nie jesteś odpowiedzialna za to co robisz. latać do innych??? co to  bzdury, inni sami do ciebie lgną i naprawdę nie trzeba do nikogo latać, żeby mieć przyjaciół, wystarczy się interesować nie tylko marnym czubkiem swojego nosa
    • @hania kluseczka no tak, wszystko na pokaz, żeby mieć jak najwięcej wyświetleń:) patrząc na wszystkich ludzi, wolę mieć swoje zajęcia w domu, nikomu do tego, nie mam tak czasu, żeby tak latać do innych. Byłam na spacerze, mało ludzi, bo padało, a był przyjemny wiatr. Haniu dobrze, że masz przyjaciół, dla mnie to za dużo, bo ja swoje rzeczy nie ogarniam:)  @Rafael Marius ja żyję teraźniejszością , rzadko coś wspominam, chyba, że mi się coś przypomni. Lubię najbardziej spędzać ze sobą czas :) a czas jest w życiu najważniejszy:) 
    • @Nefretete Tu chodzi wyłącznie o znak Zodiaku urealniony w rzeźbie wielickiego Artysty - zresztą wybitnego - Józefa Piotra Kowalczyka. Także współbohatera mojej samoistnej publikacji pt. Lapis specularis - Mistyczna Wieliczka (2007).
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...