Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

dwa gramy duszy uwięzionej w celofanie?


Rekomendowane odpowiedzi

jakby tak dotknąć ciebie lotna wróżko, kamieniu, liściu
co drży opowieść miasta kolorów i pyłków? a jakby cię

wznieść w górę i w dół, ukraść garść ciała, oprzeć dłonie
i wymodlić siedem pór roku, siedem chwil które drżą

noc, a jakby tak wejść wyżej, ukraść niebu mrok oczu
dwa gramy duszy uwięzionej w celofanie? a jakby cię

unieść mokry wietrze i uwięzić bliżej i bliżej, blisko
ust? i ocalić cię w kręgach, w gestach; bliżej, blisko.

a jakbym cię mógł zawrzeć w cytat i ocalić z mroku
który jest w drzewie, we mnie, w listku, wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"siedem chwil które drżą

noc" ???

Zadrżałem. Druga w nocy.
Pocztylion stał jak pika.
I urosły mi włosy
do samego świecznika:


Obserwuję liryczne próby erotyków, wierszy miłosnych w "młodej poezji" i jest to pouczające, i jest to zabawne. Jak - mimo zmiany świadomości, środków wyrazu i przekazu, pewne rzeczy są.
czy nie da się inaczej? czy to uleganie zasłyszanym w kolebce melodiom? czy coś bardziej trwałego w naszych nietrwałych istotach?
Ciekawa próba, choć momentami... Pan to wie, że do po...
Pozdrawiam
PS. "ukraść garść" - niezłe ćwiczenie na zgryz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



momenty są do poprawki, to fakt, ale nie wiem gdzie Pan dojrzał erotyk czy wiersz miłosny w tym wierszu?

Niech Pan z łaski swej looknie na link do zdjęć. To jest wiersz dla mojej rocznej córki, jeśli jest w nim jakakolwiek miłość, to ojcowska.

PS. niech Pan ćwiczy dykcję, polecam!
pozdry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



podobnie jak wyżej w komencie, proszę looknąć na zdjęcia;)
a musi być wiarygodne? czy tytuł jest wiarygodny? czy poznawanie przez dziecko świata jest dla Pana normalką, czystą wycieczką przez łąkę? ech...
tak, ktoś ma mi zrobić recytację;) ponoć slamowy jest, pozdry i dzięki za wgląd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skojarzenie były premierze podsunęło mi interpretację, a remedium nie odczytam bo to dla zarejestrowanych a takowym nie jestem:)

ulotność, piękno wizji, chęć dotknięcia, już już na dotyk ulotna skrząca się wróżka, w górę w dól, i zestawienie z tytułem - dusza, 2 gramy w celofanie, więzienie....no widzisz pan jaki piękny wiersz napisałeś!

siedem piór roku przeczytałem i się mnie spodobało...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


To jest wiersz miłosny, nieprawdaż? unieść, ocalić etc.
Dla córki czy dla świata - nieważne. Miałem na myśli "odsłonięcie emocjonalne" peela.
Teksty czytam bez kontekstów, tak wolę, bo po ot jest słowo, ale... zajrzałem. Radość.
Te dwa gramy... oglądał pan "American beauty"? jest ładna sekwencja z workiem foliowym na wietrze, tak mi się przypomniało.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


To jest wiersz miłosny, nieprawdaż? unieść, ocalić etc.
Dla córki czy dla świata - nieważne. Miałem na myśli "odsłonięcie emocjonalne" peela.
Teksty czytam bez kontekstów, tak wolę, bo po ot jest słowo, ale... zajrzałem. Radość.
Te dwa gramy... oglądał pan "American beauty"? jest ładna sekwencja z workiem foliowym na wietrze, tak mi się przypomniało.
Pozdrawiam

nie jest to wiersz miłosny;)
kontekst jest ważny ale może być bez konteksu, jak wolisz.
nie pamiętam filmu, ale opisałem chwilę zamkniętą w zdjęciu po prostu.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



podobnie jak wyżej w komencie, proszę looknąć na zdjęcia;)
a musi być wiarygodne? czy tytuł jest wiarygodny? czy poznawanie przez dziecko świata jest dla Pana normalką, czystą wycieczką przez łąkę? ech...
tak, ktoś ma mi zrobić recytację;) ponoć slamowy jest, pozdry i dzięki za wgląd

Nie mam najmniejszego zamiaru lookać na cokolwiek, co nie jest wierszem. To już jakaś choroba, ciągle ktoś mnie odsyła do jakiś zdjęć, obrazów, muzyki, innych tekstów, nie pytając, czy mam na to ochotę...Nie mam. Jeżeli wiersz nie może obejść się bez "tłumacza", to jest po prostu do bani lub pozwala na swobodę interpretacyjną, wykluczającą autorskie "echanie"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mówiłem że uzależniony - od roku! i wiem co mówię bo ja od ośmiu;) moja do dzis bez krępacji odpowiada: kto jest mistrzem świata? TATA!

co do kontekstu wiersza, to jak napisał bezet - wiersz nie powinien mieć naprowadzacza. i chyba jest dobrze,bo bez kontekstu adresata może przypisać czytelnik. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



podobnie jak wyżej w komencie, proszę looknąć na zdjęcia;)
a musi być wiarygodne? czy tytuł jest wiarygodny? czy poznawanie przez dziecko świata jest dla Pana normalką, czystą wycieczką przez łąkę? ech...
tak, ktoś ma mi zrobić recytację;) ponoć slamowy jest, pozdry i dzięki za wgląd

Nie mam najmniejszego zamiaru lookać na cokolwiek, co nie jest wierszem. To już jakaś choroba, ciągle ktoś mnie odsyła do jakiś zdjęć, obrazów, muzyki, innych tekstów, nie pytając, czy mam na to ochotę...Nie mam. Jeżeli wiersz nie może obejść się bez "tłumacza", to jest po prostu do bani lub pozwala na swobodę interpretacyjną, wykluczającą autorskie "echanie"...

zgoda, tylko nie zmienia to faktu niewiarygodności jaką mi zarzucasz;)
ja sobie echam i będę echał, nikt mi nie zabroni wrzucania zdjęć czy linków innego typu. się nie podoba to trudno, nie ma także obowiązku komentowania więc nie rozumiem po co się unosisz;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezet odczytal po swojemu, ja odczytałem po swojemu...zauważ, że ODCZYTALIŚMY i skomentowaliśmy. a Piotr dał plusa. szerszy temat - czy wiersz ma przekazać emocje czy tez opisać sytuację. Twój pozwala na własną interprestację, nie wskazuje bezpośrednio (jak np majakowski czy kochanowski). więc nie mówiłbym o klapie, wręcz przeciwnie. zrobiłeś więcej niż zamierzałeś hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"unieść mokry wietrze i uwięzić bliżej i bliżej, blisko
ust? i ocalić cię w kręgach, w gestach; bliżej, blisko.

a jakbym cię mógł zawrzeć w cytat i ocalić z mroku"

"a Tyś lot i górność chmurna,
blask wody i kamienia,
chciałabym oczu Twoich chmurność
ocalić od zapomnienia!"

To nie są wiersze miłosne! i oba nie były pisane dla córki!
(czy dziś miłość to już tylko kontekst sexualny ma?)
Pozdrawiam (obmylony jak bzdet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...