Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


no to pomysl to zrozumiesz kon Aleksandra I mial wiecej rozumu niz ty jesli tego tak prostego nie rozumiesz ;]

Witaj Andrejch dziękuję za odwiedziny i komentarz


szacuneczek

bestia
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Świetnie ,że przekazujesz historię w poetyckim przekazie,mało takich jak TY...A SZKODA !
Bo piszą o bzdurach umniejszając poezji o cennych wartościach!!!
A krytyka beznadziejna ...nie trzyma się ,czego powinna!
Obrażać najprościej!
Serdecznie ,świątecznie!
Ania

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Aniu, dziękuje za życzliwe słowa i w te Święta pomyślmy nie tylko o Syberii, ale o wszystkich ludziach zgładzonych w myśl ekspansji, jak totalitaryzmu i uczcijmy ich nieznane mogiły, jak znane , nie wiem : toastem , ciszą niech żyją nadal wśród nas


szacuneczek Wesołych Świąt Wielkanocnych

bestia
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Już wiem , co Pana boli na 29 wierszy w dziale ZET, 27 nie ma żadnego głosu, to oznacza wiadomo co? Każdy czytelnik może to sprawdzić. Wiersze nie nadające się do niczego, bardzo proste i logiczne, gdyż minusy świadczą, że coś trzeba poprawić, plusy, że czytelnicy jednak się zgadzają z poezją , ale brak głosów oznacza?
2 wiersze uzyskują same plusu, to znaczy o Pana układach w tym dziale ponieważ czytając te 2 wiersze nigdy i jaszcze raz nigdy nie będzie jednoznaczności
Zastanawia mnie jednak iż Pan nie ma żadnego minusa, więc to świadczy o naprawdę poważnym adorowaniu pańskiej osoby i tutaj nagle pojawia się Bestia , co sie temu przeciwstawia, gdyż to co Pan pisze to wychodzi ponad wszystkie ramy polonistyki i już układanka skończona Panie M Krzywak. Każdy tutaj zalogowany niech zobaczy Pana historię wierszy bez punktów, czyli jest Pan w dziele Z jednak dla mnie Pan tam nie istnieje
Pisze Pan listę, czyli tak przez cały czas Pana głaskano, można poznać następną listę, bo dziwne, ze nikt Panu nie dał minus, czyli wszystko jasne dlaczego Pan tak postępuje

Też mam czas:):):):)

Proszę Autorów o prześledzenie Pana historii wstąpienia do działu Z może wtedy przewidzą na oczy:):):):):)):)

ps. książka bez tytułu nie ma żadnej literackiej wartości , a wiersze bez punktów również

Teraz instrukcja z warsztatu pasuje do Pana osoby, nie znam się na tym , a Pan z pewnością tak , dlatego inspiracji brak , ale rzeczywistość napisała wierszopis , gratuluję samokrytyki

szacuneczek

bestia
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Już wiem , co Pana boli na 29 wierszy w dziale ZET, 27 nie ma żadnego głosu, to oznacza wiadomo co? Każdy czytelnik może to sprawdzić. Wiersze nie nadające się do niczego, bardzo proste i logiczne, gdyż minusy świadczą, że coś trzeba poprawić, plusy, że czytelnicy jednak się zgadzają z poezją , ale brak głosów oznacza?
2 wiersze uzyskują same plusu, to znaczy o Pana układach w tym dziale ponieważ czytając te 2 wiersze nigdy i jaszcze raz nigdy nie będzie jednoznaczności
Zastanawia mnie jednak iż Pan nie ma żadnego minusa, więc to świadczy o naprawdę poważnym adorowaniu pańskiej osoby i tutaj nagle pojawia się Bestia , co sie temu przeciwstawia, gdyż to co Pan pisze to wychodzi ponad wszystkie ramy polonistyki i już układanka skończona Panie M Krzywak. Każdy tutaj zalogowany niech zobaczy Pana historię wierszy bez punktów, czyli jest Pan w dziele Z jednak dla mnie Pan tam nie istnieje
Pisze Pan listę, czyli tak przez cały czas Pana głaskano, można poznać następną listę, bo dziwne, ze nikt Panu nie dał minus, czyli wszystko jasne dlaczego Pan tak postępuje

Też mam czas:):):):)

Proszę Autorów o prześledzenie Pana historii wstąpienia do działu Z może wtedy przewidzą na oczy:):):):):)):)

ps. książka bez tytułu nie ma żadnej literackiej wartości , a wiersze bez punktów również

Teraz instrukcja z warsztatu pasuje do Pana osoby, nie znam się na tym , a Pan z pewnością tak , dlatego inspiracji brak , ale rzeczywistość napisała wierszopis , gratuluję samokrytyki

szacuneczek

bestia

To dolicz te, co wyciąłem do tomiku :)))
Zresztą takie porównywanie jest ubogie, ty z takimi wierszami to nigdzie nie dojdziesz, bo to dno.
Baj.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Już wiem , co Pana boli na 29 wierszy w dziale ZET, 27 nie ma żadnego głosu, to oznacza wiadomo co? Każdy czytelnik może to sprawdzić. Wiersze nie nadające się do niczego, bardzo proste i logiczne, gdyż minusy świadczą, że coś trzeba poprawić, plusy, że czytelnicy jednak się zgadzają z poezją , ale brak głosów oznacza?
2 wiersze uzyskują same plusu, to znaczy o Pana układach w tym dziale ponieważ czytając te 2 wiersze nigdy i jaszcze raz nigdy nie będzie jednoznaczności
Zastanawia mnie jednak iż Pan nie ma żadnego minusa, więc to świadczy o naprawdę poważnym adorowaniu pańskiej osoby i tutaj nagle pojawia się Bestia , co sie temu przeciwstawia, gdyż to co Pan pisze to wychodzi ponad wszystkie ramy polonistyki i już układanka skończona Panie M Krzywak. Każdy tutaj zalogowany niech zobaczy Pana historię wierszy bez punktów, czyli jest Pan w dziele Z jednak dla mnie Pan tam nie istnieje
Pisze Pan listę, czyli tak przez cały czas Pana głaskano, można poznać następną listę, bo dziwne, ze nikt Panu nie dał minus, czyli wszystko jasne dlaczego Pan tak postępuje

Też mam czas:):):):)

Proszę Autorów o prześledzenie Pana historii wstąpienia do działu Z może wtedy przewidzą na oczy:):):):):)):)

ps. książka bez tytułu nie ma żadnej literackiej wartości , a wiersze bez punktów również

Teraz instrukcja z warsztatu pasuje do Pana osoby, nie znam się na tym , a Pan z pewnością tak , dlatego inspiracji brak , ale rzeczywistość napisała wierszopis , gratuluję samokrytyki

szacuneczek

bestia

Bełkot, co mnie już nie dziwi...
Wiersze bez punktów, pochodzą z okresu przed wprowadzeniem tego systemu oceniania.
Rozumiem, że to przekracza twoje wątłe możliwości poznawcze a myślenie sprawia fizyczny ból...
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Już wiem , co Pana boli na 29 wierszy w dziale ZET, 27 nie ma żadnego głosu, to oznacza wiadomo co? Każdy czytelnik może to sprawdzić. Wiersze nie nadające się do niczego, bardzo proste i logiczne, gdyż minusy świadczą, że coś trzeba poprawić, plusy, że czytelnicy jednak się zgadzają z poezją , ale brak głosów oznacza?
2 wiersze uzyskują same plusu, to znaczy o Pana układach w tym dziale ponieważ czytając te 2 wiersze nigdy i jaszcze raz nigdy nie będzie jednoznaczności
Zastanawia mnie jednak iż Pan nie ma żadnego minusa, więc to świadczy o naprawdę poważnym adorowaniu pańskiej osoby i tutaj nagle pojawia się Bestia , co sie temu przeciwstawia, gdyż to co Pan pisze to wychodzi ponad wszystkie ramy polonistyki i już układanka skończona Panie M Krzywak. Każdy tutaj zalogowany niech zobaczy Pana historię wierszy bez punktów, czyli jest Pan w dziele Z jednak dla mnie Pan tam nie istnieje
Pisze Pan listę, czyli tak przez cały czas Pana głaskano, można poznać następną listę, bo dziwne, ze nikt Panu nie dał minus, czyli wszystko jasne dlaczego Pan tak postępuje

Też mam czas:):):):)

Proszę Autorów o prześledzenie Pana historii wstąpienia do działu Z może wtedy przewidzą na oczy:):):):):)):)

ps. książka bez tytułu nie ma żadnej literackiej wartości , a wiersze bez punktów również

Teraz instrukcja z warsztatu pasuje do Pana osoby, nie znam się na tym , a Pan z pewnością tak , dlatego inspiracji brak , ale rzeczywistość napisała wierszopis , gratuluję samokrytyki

szacuneczek

bestia

Bełkot, co mnie już nie dziwi...
Wiersze bez punktów, pochodzą z okresu przed wprowadzeniem tego systemu oceniania.
Rozumiem, że to przekracza twoje wątłe możliwości poznawcze a myślenie sprawia fizyczny ból...

Ale za to jak wyprowadza wartość wiersza od punktów :)))
Ale wystarczy spojrzeć, kto to plusuje. Pożal się...
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Bełkot, co mnie już nie dziwi...
Wiersze bez punktów, pochodzą z okresu przed wprowadzeniem tego systemu oceniania.
Rozumiem, że to przekracza twoje wątłe możliwości poznawcze a myślenie sprawia fizyczny ból...

Ale za to jak wyprowadza wartość wiersza od punktów :)))
Ale wystarczy spojrzeć, kto to plusuje. Pożal się...

Brońcie się dalej jasne , tylko M krzywak, każdy może wydać tomik hahahha to jest banał w dzisiejszych czasach, tylko , jak będziesz miał recenzje jak ja szanowny P Krzywak kilku uniwersytetów wtedy możemy porozmawiać nad tym , co jest zawarte w tomiku, przestań Pan kolejny raz się kompromitować w moich oczach , gdyż się na tym znam w przeciwieństwie do Pana i powtarzam kolejny raz ,, ten co dużo mówi itd" Pan chce mi dorównać Pan żartuje wydaj Pan 10 tomików i co z tego, gdzie Pan żyje w komunistycznej epoce człowieku zastanów się, ty znasz poetów jakich poczytaj o Gorzowie WLKP tam mnie znajdziesz

banialuki tomik:):)
:):):):)--------------------tym chcesz zaistnieć hahhahah pomyśl Pan , jak dzisiaj są drukowane tomiki bez uznania są nic nie warte, jak nie maja literackiego poparcia ze strony literatów którzy są zrzeszeni

Żegnam
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Już wiem , co Pana boli na 29 wierszy w dziale ZET, 27 nie ma żadnego głosu, to oznacza wiadomo co? Każdy czytelnik może to sprawdzić. Wiersze nie nadające się do niczego, bardzo proste i logiczne, gdyż minusy świadczą, że coś trzeba poprawić, plusy, że czytelnicy jednak się zgadzają z poezją , ale brak głosów oznacza?
2 wiersze uzyskują same plusu, to znaczy o Pana układach w tym dziale ponieważ czytając te 2 wiersze nigdy i jaszcze raz nigdy nie będzie jednoznaczności
Zastanawia mnie jednak iż Pan nie ma żadnego minusa, więc to świadczy o naprawdę poważnym adorowaniu pańskiej osoby i tutaj nagle pojawia się Bestia , co sie temu przeciwstawia, gdyż to co Pan pisze to wychodzi ponad wszystkie ramy polonistyki i już układanka skończona Panie M Krzywak. Każdy tutaj zalogowany niech zobaczy Pana historię wierszy bez punktów, czyli jest Pan w dziele Z jednak dla mnie Pan tam nie istnieje
Pisze Pan listę, czyli tak przez cały czas Pana głaskano, można poznać następną listę, bo dziwne, ze nikt Panu nie dał minus, czyli wszystko jasne dlaczego Pan tak postępuje

Też mam czas:):):):)

Proszę Autorów o prześledzenie Pana historii wstąpienia do działu Z może wtedy przewidzą na oczy:):):):):)):)

ps. książka bez tytułu nie ma żadnej literackiej wartości , a wiersze bez punktów również

Teraz instrukcja z warsztatu pasuje do Pana osoby, nie znam się na tym , a Pan z pewnością tak , dlatego inspiracji brak , ale rzeczywistość napisała wierszopis , gratuluję samokrytyki

szacuneczek

bestia

Bełkot, co mnie już nie dziwi...
Wiersze bez punktów, pochodzą z okresu przed wprowadzeniem tego systemu oceniania.
Rozumiem, że to przekracza twoje wątłe możliwości poznawcze a myślenie sprawia fizyczny ból...

To od kiedy są one oceniane można wiedzieć plusami i minusami może czegoś się dowiem P Lecter

szacuneczek

bestia
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ale za to jak wyprowadza wartość wiersza od punktów :)))
Ale wystarczy spojrzeć, kto to plusuje. Pożal się...

Brońcie się dalej jasne , tylko M krzywak, każdy może wydać tomik hahahha to jest banał w dzisiejszych czasach, tylko , jak będziesz miał recenzje jak ja szanowny P Krzywak kilku uniwersytetów wtedy możemy porozmawiać nad tym , co jest zawarte w tomiku, przestań Pan kolejny raz się kompromitować w moich oczach , gdyż się na tym znam w przeciwieństwie do Pana i powtarzam kolejny raz ,, ten co dużo mówi itd" Pan chce mi dorównać Pan żartuje wydaj Pan 10 tomików i co z tego, gdzie Pan żyje w komunistycznej epoce człowieku zastanów się, ty znasz poetów jakich poczytaj o Gorzowie WLKP tam mnie znajdziesz

banialuki tomik:):)
:):):):)--------------------tym chcesz zaistnieć hahhahah pomyśl Pan , jak dzisiaj są drukowane tomiki bez uznania są nic nie warte, jak nie maja literackiego poparcia ze strony literatów którzy są zrzeszeni

Żegnam

Jedyne szczęście to takie, że ja takiej grafomanii nie tworzę. a ty nie kombinuj już tyle, bo rozpracujesz plan ataku na Marsa i wywołasz trzecią wojnę światową.
Co nie zmienia faktu, że pisać wierszy nie potrafisz i cała brygada klakierów, czy jakiś tam zrzeszonych wierszokletów odbije się od mojej klaty.
Czółkiem.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Brońcie się dalej jasne , tylko M krzywak, każdy może wydać tomik hahahha to jest banał w dzisiejszych czasach, tylko , jak będziesz miał recenzje jak ja szanowny P Krzywak kilku uniwersytetów wtedy możemy porozmawiać nad tym , co jest zawarte w tomiku, przestań Pan kolejny raz się kompromitować w moich oczach , gdyż się na tym znam w przeciwieństwie do Pana i powtarzam kolejny raz ,, ten co dużo mówi itd" Pan chce mi dorównać Pan żartuje wydaj Pan 10 tomików i co z tego, gdzie Pan żyje w komunistycznej epoce człowieku zastanów się, ty znasz poetów jakich poczytaj o Gorzowie WLKP tam mnie znajdziesz

banialuki tomik:):)
:):):):)--------------------tym chcesz zaistnieć hahhahah pomyśl Pan , jak dzisiaj są drukowane tomiki bez uznania są nic nie warte, jak nie maja literackiego poparcia ze strony literatów którzy są zrzeszeni

Żegnam

Jedyne szczęście to takie, że ja takiej grafomanii nie tworzę. a ty nie kombinuj już tyle, bo rozpracujesz plan ataku na Marsa i wywołasz trzecią wojnę światową.
Co nie zmienia faktu, że pisać wierszy nie potrafisz i cała brygada klakierów, czy jakiś tam zrzeszonych wierszokletów odbije się od mojej klaty.
Czółkiem.

Co Panu ludzie zrobili, że nie mają takich myśli jak Pan i nie będą mieli już dawno zauważyłem w Pana pisowni przejawy nie literackie, ale aspołeczne, jak ,,git" ,,odbija sie od mojej klaty" to gwara na pewno nie pisarza i każdy wie kto może tylko operować takim językiem

Czółkiem
Opublikowano

W przeciągu jednej doby u Ciebie bestio
poczciwi Negocjatorzy - Ziemianie zwizytowali
i okrążyli Słońce,
a to wszystko za naszą stolicę,
To się nazywa patriotyzm!!!
Wiersz jest napisany trafnie z dobrocią poetycką.
Skłania do refleksji i zwrócenia uwagi na atmosferę
tego miasta, która w szerokich realiach i przeciwnościach
życia przenosi się tak często
na zawziętość ludzką i często
rozbite życie rodzinne.
Brawa dla panów !!!

Z tej obserwacji negocjacji
można również pogubić pedały,
mnie dziś zabrakło czasu i kasy,
zamiast salami mam kabanosy :-)

Wesołych Świąt

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



To jakieś dramatycznie beznadziejne nie jest, ale nihil novi jeśli chodzi o metafory i realizację tematu. Pozdrawiam

Witam P Pancolek pierwszy raz u mnie gościsz , więc miło
Ten wiersz nie miał mieć wyuzdanych metafor, ani dramatyzmu itp
Wierszopis miał , tylko przekazać pamięć o Sybirakach w rzeczywistym obrazowaniu, jak totalitaryzm potrafił manipulować ludźmi nawet w ich umysłach , jak zbrodniczych czynach itp
To wszystko!

Dziekuję za odwiedziny i komntarz

Życzę Wesołych i Spokojnych Świat

szacuneczek

bestia
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



To jakieś dramatycznie beznadziejne nie jest, ale nihil novi jeśli chodzi o metafory i realizację tematu. Pozdrawiam

Witam P Pancolek pierwszy raz u mnie gościsz , więc miło
Ten wiersz nie miał mieć wyuzdanych metafor, ani dramatyzmu itp
Wierszopis miał , tylko przekazać pamięć o Sybirakach w rzeczywistym obrazowaniu, jak totalitaryzm potrafił manipulować ludźmi nawet w ich umysłach , jak zbrodniczych czynach itp
To wszystko!

Dziekuję za odwiedziny i komntarz

Życzę Wesołych i Spokojnych Świat

szacuneczek

bestia

Ja to wszystko rozumiem, ale pamiętaj, że czytelnik to wymagająca kreatura. Sam wybór tematu i refleksja w wersach to za mało. Gdzieś tam trzeba oryginalną metaforą sypnąc między oczy, coś plastycznie i oryginalnie zobrazowac. Jaką polską poezję czytasz?

Również życzę rodzinnych świąt oraz dużo uśmiechu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio w Warsztacie

    • SŁOWA, W KTÓRE CIĘ KOCHAM JUŻ NIE

      reż. Serge Gainsbourg

      MINITEL: 6996
      (Hier Schiphol Port)

      Kocham cię tak
      O, jak w locie ptak!
      Ja ciebie też nie

      Och, miła ma...
      W fal odwieczny cień
      Idę i wchodzę wnet
      W lędźwie twe 

      Bo ja
      Kocham cię Kocham tak
      O tak, kocham cię!
      Ja też nie
      Och, miła ma...
      Ty to fala,  ja ziemi trud 
      By, wpłynąć na  brzeg
      Mych zeschłych ud

      Więc ja
      Na spotkanie biegnę ci
      Kocham Cię Kocham Cię
      Ja też nie

      Och, miła ma...
      W fal odwieczny cień
      Idę i wchodzę wnet
      W Twój lepki mrok 

      Wstrzymuję krok 
      Ty bijesz o mój szczyt
      Czubek miłości mej 
      Idę, by hołd złożyć ci
      Złożyć perły dżdżu 
      W dolinie Twych ust
      A Ty idziesz w mój ślad 
       - Kocham Cię Kocham Cię
      O tak, kocham na wznak!
      Ja też nie

      Miłośi ciał  zamknięty pas
      Lecz ląduję i tak 
      Gdzie twego  łona port
      Chcę orczyk ściągnąć, poziom zerr
      Lecz to Ty trzymasz ster 
      Nachodzi, ziemi fort...
      Nie! Terra... terr!
      Terrain ahead, pull up!
      Przyziemienia spaz..

      Je t'aime de pluie
      Moi non plus
      Je te kiffe 
      Même diff...

      RICHARD 1004
      (Tu i tu, i tam)

      Kochał  pałac tak
      (Boga palec mniej)
      Że porwał go żelazny ptak, 
      W las antycznych ciał...
      I w ostry historii cień
      Wbił dziób swój, w ziemi krew

      Więc wzbił się w dech małpiej mgły
      W pagonów, tóg werbli rytm 
      Stary wilk wciąż dzierżył ster, 
      Lecz w dziobie niósł Elbrusu cień

      O konia dam na sławy żer!
      My też nie
      Och, ziemio ma...
      To tylko zakłócenia fal, przecie wciąż kochasz mnie

      Chcę wpłynąć znów w Victorii dal
      Więc zlecę tu, gdzie tylko chcesz,
      By Vox Populi skrył mnie deszcz
      Osiodłam znów mit krwistych burz...
      Czy wyjdziesz na spotkanie  mi?
      Wciąż kocham tak Twój blado-krwawy róż,
      Dam kres swym dniom, by być miłym ci..

      Och, miła ma...
      Na fali twej
      Ulecieć chcę nawet tam,
      Gdzie Aerofłot 
      Wstrzymuje lot

      Biję w wąwozu szczyt,
      Lodowej góry Twej 
      Idę, by hołd złożyć Im
      I łożyć perły  ciał 
      Na ołtarz tronu łez

      O miła ma, zetnę tysiąc brzóz
      By wpiąć je w dolinę Twych ust
      Jeśli Ty też nie trafisz w pas
      W mój kurs i szlak

      "Nie zostawiaj mnie
      Nie zostawiaj w tym tu
      Nie zostawiaj, chcę...
      Nie zostawiaj: Mu

      Obiecuję ci
      Wyssać perły krwi 
      Z ciebie l ziemi tej,
      Gdzie pada żelaza deszcz
      I z najkrwawszej z ziem
      Wycisnąć choć metr 
      Stopę... Stop tlen,
      Skryłem ciało swe
      W całun błót,w martwy liść

      Kocham Cię Kocham Cię
      O daj mi znak
      Kocham je
      Leżę tam, gdzie znak...
      My przez chwilę też tak

      Miłości ciał zamknięty pas
      Lecz ląduję i tak
      Jak te jedwabne drzwi
      Gdzie mój ostatni port
      Orczyk ściągam, poziom sto 
      Lecz ster trzyma On;
      "Pо правильной дороге.
      Na верном пути"
      Sixty , fifty, fort...
      Nie! Ziemia...ziem!
      Kur!!!
      Uniżenia dno (w dur)
      Wniebowzięcia dreszcz...
      Pравильнa дорогa.
      Na верно
       Pути..."

      Wiary dochowałem, ukończyłem lot
      Wzbiłem się w Majestatat Flot
      Wstrzymałem dech
      Wbiłem w wąwozu szczyt
      Zdradzony świt
      Góry Kości tej
      Kur piał (X3)

      Я люблю тебя, туман.
      И я.
      Я сошёл с ума,
      Я сошёл c телa
      Я, туман.

      YFD: 0-911
      (Sullied van)

      Kochał  tak przygody smak
      (I inshallah też)
      Że porwał go żelazny ptak
      W tumult szklanych wież  ...

      "Yes;  the book and orders were onboard,
      Quite quiet men, and riot squads 
      His cutting edge was not stored
      And  came quite handy down the road;
      Tak; księgę i przekaz na pokład wziął,
      Ludy niemyte, i ICE w gorącej krwi,
      I ostry wzrok, co niejeden róg ściął
      I był poręczny w zręcznym locie tym;

      His learning did not go as far
      As safely getting to the quai: 
      He only sought to know how to start;
      The rest, he'll discover on the fly"

      Nauka ma nie zaszła dalej, niż w ten las,
      Nie porywa go, jak znaleźć bezpieczny port
      Chciałem tylko wiedzieć, jak zerwać  czas:
      Nocy nie zrywałem, by wejść w ten lot

      I w szklany sufit  historii się wbić 
      I wyspy podbrzusze spowić w 2x piał Kur
      I Ziemię Zer  zatopić  we krwi 
      I paszczę przymknąć Ul. Mur

      By betonu konkret wspiął się w poezji mgłę 
      Epoletów belki wzniosły w rytm oddechu serc
      Morskiemu wilkowi odebrać ster,
      A rufę mu wszedł  morza Hudson cień

      Wlatuję w dolinę wąwozu wrażych wież
      Tej Sodomy muru, co niesie śmierć.
      Złożę je, jak ściany, gdzie Rzece w paradę wchodzi Brzeg
      Złożę perłę ciała, gdzie króluje Wieprz

      Daj skrzydlatego konia, by los  pożywił się!
      W zero ziemii, jedność z tym co jeden jest

      To tylko wzburzenie fal, jak w majowy dzień
      Uleciałem zburzyć płaczu mur 
      Rozciałem, gdzie On wezwał mnie  
      Żeby Vox Dei deszcz ognia spuścił z chmur

      Czy wyjdzie, by spotkać nas, gdzie seraju próg? Wciąż tak bardzo kocham Twą zieleń i biel,
      Oddam chętnie życie, jeśli tak chce Bóg…

      Panie zielonooki mój spełniłem Twój cel
      Lecz na mych kompanów wciąż czeka Air Virgin 95
      ...


      Na ołtarzu tronu łez. Brzeg
      O, mój drogi, powalę tysiąc wież,
      Aby przywiązać je do doliny twoich ust,
      Na mojej ścieżce i za mną,

      „Nie zostawiaj mnie,
      Nie zostawiaj mnie tutaj,
      Nie zostawiaj mnie, chcę…
      Nie zostawiaj mnie,

      Obiecuję ci,
      Wyssać perły krwi,
      Z ciebie i z tej ziemi,
      Gdzie pada żelazny deszcz,

      I z najkrwawszych krain,
      Utrzymać choćby metr,
      Stopę… Zatrzymać tlen,
      Ukryłem moje ciało,

      W całunie z błota, w martwym liściu.
      Kocham cię, kocham cię
      Och, daj mi znak
      Kocham je


      CHAR 0:  ELEB 1997
      (Paparazzo a Pariggio)

      Tak bardzo kochała blichtr 
      (I Charlie'go dryg)
      Że wyniósł ją żelaza cykl 
      Ciężkiego niby Mig...

      Tak dobrze kreślili śmiech
      (Przecież to nie grzech)
      Że poniosło ich chyba trzech
      W pieca miech

      Tak mocno śpiewali śmierć
      Że śmierć wniosła eich skład Zejść 
      I w ich metalu śmieć 
      Doniosła -126

      Wynieśli się w rytm diesla mgły,
      W Staccato AK-33
      Solingen  ostateczny sztych
      Jak kiedyś ja i ty

      Czy w szykach togi od chez Dior
      Czy w czerni Crayon d'Or
      Czy w logo Revenge of Thor
      Peu importe: ils sont morts;

      Wpadł im z rąk życia ster,
      Kierownica w odcień camembert, 
      Podkład dla wrażliwych cer,
      Kredka  marki 0.0 

      Same diff, they have deferred bardzo kochała blichtr 
      (I Charlie'go dryg)
      Że wyniósł ją żelaza cykl 
      Ciężkiego niby Mig...

      Tak dobrze kreślili śmiech
      (Przecież to nie grzech)
      Że poniosło ich chyba trzech
      W pieca miech

      Tak mocno śpiewali śmierć
      Że śmierć wniosła eich skład Zejść 
      I w ich metalu śmieć 
      Doniosła -126

      Wynieśli się w rytm diesla mgły,
      W Staccato AK-33
      Solingen  ostateczny sztych
      Jak kiedyś ja i ty

      Czy w szykach togi od chez Dior
      Czy w czerni Crayon d'Or
      Czy w logo Revenge of Thor
      Peu importe: ils sont morts;

      Wpadł im z rąk życia ster,
      Kierownica w odcień camembert, 
      Podkład dla wrażliwych cer,
      Kredka  marki 0.0 

      Same diff, they have deferred
      Czy dosiedli Rossiniego niższych sfer
      Czy Rossinanta La Manche
      Czy Rossinskiego plansz 

      Liczy się, że są jak Edam ser
      Ziemia, tu planeta Metal Mars 
      Tu patria Allah en marche
      Tu księstwo  Mówisz i Masz

      Gdziekolwiek, trzy muchomory w barszcz
      Czy podburzone karykatury szkło
      Czy wzburzenie a la Monroe 
      Czy mur zburzony Behemotha czcią

      Non importa, sono senza brio...
      Czy krwawego bata klan 
      Czy czarno-biały ilustracji plan
      Czy arabski z drugiej ręki flan

      Egal, alle sind raus aus dem Lebens Autobahn  
      Ech, życie, kocham cię, kocham cię życie nad
      Och, wskaż mi szlak.
      Kładę się tam, gdzie jest znak…

      Ciała miłości zamknięte są
      Ale i tak ląduję, gdzie jest mój dom
      Jak te  bramy w jedwabny ton
      Gdzie mój ostateczny port?

      Wyciągam kabel pogłębiarki, poziom sto
      Ale to On trzyma ster, poker la pobiera cło
      „Na właściwej drodze. „Wierną Ścieżką swą”
      Sześćdziesiąt, pięćdziesiąt, od i do…

      Nie! Ląd… ląd! Kogut!!! Na dach
      Głębia pokory (durowych shal)
      Dreszcz Wniebowzięcia…i strach
      Ścieżka sprawiedliwości wiedzie w dal 

      Na wiernej ścieżce jak bezpański kot
      Dotrzymałem wiary, ukończyłem lot
      Wzniosłem się w majestacie flot


       

       

  • Najczęściej komentowane w ostatnich 7 dniach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...