Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




wiersz z cyklu - "rozpłakała się bida i płacze". Jęk wprowadzający podmiotu lirycznego - "jestem sam" już wskazuje na to, że będziemy słuchać ględzenia. i nie mylimy się - bo oto ten samotny bidulek (podmiot, rzecz jasna) odkrywa pełnie duszy swej. I staje się jasność - w tej duszy jest pusto - kopia kopii, jakieś takie antagonizmy (nawet nie ma ambiwalencji) które nie prowadzą do niczego - czysty bełkot. Wreszcie puenta odkrywa dlaczego, chociaż ciężko zgubić to, czego w tekście nie ma.
Reasumując i parafrazując słowa mistrza:
"Niechaj wiersz
nie kupsko zobaczę!"

Czyli - gniotek.
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




wiersz z cyklu - "rozpłakała się bida i płacze". Jęk wprowadzający podmiotu lirycznego - "jestem sam" już wskazuje na to, że będziemy słuchać ględzenia. i nie mylimy się - bo oto ten samotny bidulek (podmiot, rzecz jasna) odkrywa pełnie duszy swej. I staje się jasność - w tej duszy jest pusto - kopia kopii, jakieś takie antagonizmy (nawet nie ma ambiwalencji) które nie prowadzą do niczego - czysty bełkot. Wreszcie puenta odkrywa dlaczego, chociaż ciężko zgubić to, czego w tekście nie ma.
Reasumując i parafrazując słowa mistrza:
"Niechaj wiersz
nie kupsko zobaczę!"

Czyli - gniotek.

Tym komentarzem chyba przerósł Pan siebie, wiec nie muszę odpowiadać

za minus , jak zawsze podziękowania w myśl pamiętliwości

szacuneczek

be
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




wiersz z cyklu - "rozpłakała się bida i płacze". Jęk wprowadzający podmiotu lirycznego - "jestem sam" już wskazuje na to, że będziemy słuchać ględzenia. i nie mylimy się - bo oto ten samotny bidulek (podmiot, rzecz jasna) odkrywa pełnie duszy swej. I staje się jasność - w tej duszy jest pusto - kopia kopii, jakieś takie antagonizmy (nawet nie ma ambiwalencji) które nie prowadzą do niczego - czysty bełkot. Wreszcie puenta odkrywa dlaczego, chociaż ciężko zgubić to, czego w tekście nie ma.
Reasumując i parafrazując słowa mistrza:
"Niechaj wiersz
nie kupsko zobaczę!"

Czyli - gniotek.

Tym komentarzem chyba przerósł Pan siebie, wiec nie muszę odpowiadać

za minus , jak zawsze podziękowania w myśl pamiętliwości

szacuneczek

be

Szkoda tylko, że pan uparł się jednak pisać te wiersze i jeszcze je wklejać do działu poezji współczesnej, co jest nieporozumieniem.
Hogw.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Tym komentarzem chyba przerósł Pan siebie, wiec nie muszę odpowiadać

za minus , jak zawsze podziękowania w myśl pamiętliwości

szacuneczek

be

Szkoda tylko, że pan uparł się jednak pisać te wiersze i jeszcze je wklejać do działu poezji współczesnej, co jest nieporozumieniem.
Hogw.

bye
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



mamy specjalistę od upupiania, a Pan chce koniecznie zostać specjalistą od kup?
poziom komentarza świadczy komentatorze.

co do wiersza, be, jak czytam takie proste formy,to zostaje mi wierzyć, że następnym razem, gdy weźmiesz się za temat, będziesz musiał już wymyślić jakąś ciekawszą formę, bardziej lotną. myśl jest z tym rozpięciem między nieskończonościami. forma prosta, fakt, ale nie powoduje jakiś negatywnych reakcji, jak to w przypadku kitów, które tu są z upodobaniem plusowane.
w związku z tym, jestem na tak, na znak akceptacji myśli autorskiej.

Pozdrawiam
/b
Opublikowano

Witaj Bea dziękuje za wizyte forma prosta jak najbardziej ale powiedz, czy takie nie mają racji bytu, wiesz z oszczędnością słów, a czym ich mniej , tym ciężej napisać
Jednak ukłon za wiedzę , gdyż nie w każdym wierszu muszą występować metafory, ten ma prostą wymowę , ale porównując z Sienkiewiczem ,, dokąd idziesz" i z innymi pisarzami,, Quo Vadis, Domine? (Dokąd idziesz, Panie) wiersz świadomie nawiązuje do innych dzieł poprzez odwołania , ale jak zawsze wymowa prosta , ale leży jednak na górnej półce, tylko aby zrozumieć potrzeba oczytania

Jednak by te słowa nie były gołosłowne cyt Szymborskiej
,,Twarzyczki ich
warte oprawy posłów
dumnie sterczą na szyjach
godnych oblężenia.

Bruneci z filmów,
bracia koleżanek,
nauczyciel rysunków,
ach, polegną wszyscy.

Małe dziewczynki
z wieży uśmiechów
patrzą na katastrofę.

Małe dziewczynki
ręce załamują
w upadającym obłędzie obłudy".

tutaj też występują powtórzenia, jak ? Nie będę się wypowiadał, gdyż wydaje mi się, że przebywam wśród kulturalnych i oczytanych ludzi z pewnymi wyjątkami, ale wyjatki zawsze wystepują jednak szkoda, że kosztem zdrowia innych ludzi, jak banalnym podejściem do poezji

dziekuję za odwiedziny i komentarz

szacuneczek

be

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



to prawda, Szymborska im starsza, tym bardziej wytrawna, bardziej prostą wypowiedź stosuje.
i też mnie zachwyca. tam niema fałszu, zgnilizny.

hejka
/b
Opublikowano

Jeszcze jedno Bea , ja bym znów przedstawił wers po wersie ale szkoda czasu, gdyż poziom wiedzy świadczy sam za siebie, tylko zastanawia mnie jakby była interpunkcja w tym wierszu?
Jaki pisarz został grafomanem? No Sienkiewicz już na pewno, jak Piotr według legendy , to jednak ciężkie pytanie dla Grafomani

szacuneczek

be

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Jak wstawisz interpunkcję deklarujesz jednoznaczny odczyt wiersza. zatarcie śladów podpowiedzi leży u podstawy wiersza białego. rozwiązaniem bywa wstawianie kropek na zasadzie telegraficznego stop. też czasem stosuję. nie przerabiałabym tego wiersza. zostawiła, jak jest.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Jak wstawisz interpunkcję deklarujesz jednoznaczny odczyt wiersza. zatarcie śladów podpowiedzi leży u podstawy wiersza białego. rozwiązaniem bywa wstawianie kropek na zasadzie telegraficznego stop. też czasem stosuję. nie przerabiałabym tego wiersza. zostawiła, jak jest.

Dziękuję Bea za rady z tymi kropkami jak wszystko

szacuneczek

be
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



mamy specjalistę od upupiania, a Pan chce koniecznie zostać specjalistą od kup?
poziom komentarza świadczy komentatorze.

co do wiersza, be, jak czytam takie proste formy,to zostaje mi wierzyć, że następnym razem, gdy weźmiesz się za temat, będziesz musiał już wymyślić jakąś ciekawszą formę, bardziej lotną. myśl jest z tym rozpięciem między nieskończonościami. forma prosta, fakt, ale nie powoduje jakiś negatywnych reakcji, jak to w przypadku kitów, które tu są z upodobaniem plusowane.
w związku z tym, jestem na tak, na znak akceptacji myśli autorskiej.

Pozdrawiam
/b

Poziom komentarza zależy od poziomu wiersza. Ty dajesz pod tym plusy, nie ja.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



mamy specjalistę od upupiania, a Pan chce koniecznie zostać specjalistą od kup?
poziom komentarza świadczy komentatorze.

co do wiersza, be, jak czytam takie proste formy,to zostaje mi wierzyć, że następnym razem, gdy weźmiesz się za temat, będziesz musiał już wymyślić jakąś ciekawszą formę, bardziej lotną. myśl jest z tym rozpięciem między nieskończonościami. forma prosta, fakt, ale nie powoduje jakiś negatywnych reakcji, jak to w przypadku kitów, które tu są z upodobaniem plusowane.
w związku z tym, jestem na tak, na znak akceptacji myśli autorskiej.

Pozdrawiam
/b

Poziom komentarza zależy od poziomu wiersza. Ty dajesz pod tym plusy, nie ja.

Stawiaj plusy/minusy, jak uważasz, ale kurczę nie rzucaj kupami. ten destrukcyjny wpływ orga powoduje, że widzę znacznie lepszych autorów na innych portalach, gdzie moderacja nie dopuszcza do takich wypowiedzi. każdy ma prawo wyrazić opinię, ale róbmy to na poziomie i niemów mi, że poziom komentarza zależy od poziomu wiersza, bo w wierszu nie było nic o kupach.

z sympatii dla orga.
/b
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



mamy specjalistę od upupiania, a Pan chce koniecznie zostać specjalistą od kup?
poziom komentarza świadczy komentatorze.

co do wiersza, be, jak czytam takie proste formy,to zostaje mi wierzyć, że następnym razem, gdy weźmiesz się za temat, będziesz musiał już wymyślić jakąś ciekawszą formę, bardziej lotną. myśl jest z tym rozpięciem między nieskończonościami. forma prosta, fakt, ale nie powoduje jakiś negatywnych reakcji, jak to w przypadku kitów, które tu są z upodobaniem plusowane.
w związku z tym, jestem na tak, na znak akceptacji myśli autorskiej.

Pozdrawiam
/b

Poziom komentarza zależy od poziomu wiersza. Ty dajesz pod tym plusy, nie ja.

bye już dopiszę ostatni raz Panu M Krzywak postawiłeś minus oceniłeś wiersz, tyle możesz, ale nie wchodzi się do mojego domu z butami i już Panu pisałem bye, to znaczy żegnam u mnie na zawsze!!!!!! Ave Maria , to słowa dla innych tych ,, niewybrednych" i Mądrych Z WARSZTATU
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Witaj Stokrotko przynosząc zapach wiosny miło Cię widzieć, jak zawsze ale mi miło z powodu ,,
,,czytelnie oddany nastrój zagubienia" poprawiłaś mi humor w niedzielę, gdyż u mnie śnieg pada


dziękuję za komentarz i odwiedziny

szacuneczek

be
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Poziom komentarza zależy od poziomu wiersza. Ty dajesz pod tym plusy, nie ja.

Stawiaj plusy/minusy, jak uważasz, ale kurczę nie rzucaj kupami. ten destrukcyjny wpływ orga powoduje, że widzę znacznie lepszych autorów na innych portalach, gdzie moderacja nie dopuszcza do takich wypowiedzi. każdy ma prawo wyrazić opinię, ale róbmy to na poziomie i niemów mi, że poziom komentarza zależy od poziomu wiersza, bo w wierszu nie było nic o kupach.

z sympatii dla orga.
/b

Jasne - wasze wesołe plusiki plus moje weselsze "kupy" (które są zarezerwowane tylko na specjalne okazje). Piszcie wiersze, to nie będzie problemu, bo ja czytałem 10 000 lepszych poetów niż ty i żaden takiego szumu nie robi. Bo nie musi.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Stawiaj plusy/minusy, jak uważasz, ale kurczę nie rzucaj kupami. ten destrukcyjny wpływ orga powoduje, że widzę znacznie lepszych autorów na innych portalach, gdzie moderacja nie dopuszcza do takich wypowiedzi. każdy ma prawo wyrazić opinię, ale róbmy to na poziomie i niemów mi, że poziom komentarza zależy od poziomu wiersza, bo w wierszu nie było nic o kupach.

z sympatii dla orga.
/b

Jasne - wasze wesołe plusiki plus moje weselsze "kupy" (które są zarezerwowane tylko na specjalne okazje). Piszcie wiersze, to nie będzie problemu, bo ja czytałem 10 000 lepszych poetów niż ty i żaden takiego szumu nie robi. Bo nie musi.

Panie M Krzywak już dla samej grzeczności , skoro Pan nie zrozumiał mojego komentarza poprzedniego i ostatniego Pan mnie nienawidzi spoko , ale na Boga zostaw człowieku inne osoby, co one Ci zrobiły? Już masz mnie , więc Pana proszę ,,lepszy wróbel w garsci, jak gołąb na dachu" Masz Pan wróbla , a Pokój niech zostanie nienaruszony
To naprawdę już ostatni komentarz w Pana stronę

szacuneczek

be
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jasne - wasze wesołe plusiki plus moje weselsze "kupy" (które są zarezerwowane tylko na specjalne okazje). Piszcie wiersze, to nie będzie problemu, bo ja czytałem 10 000 lepszych poetów niż ty i żaden takiego szumu nie robi. Bo nie musi.

Panie M Krzywak już dla samej grzeczności , skoro Pan nie zrozumiał mojego komentarza poprzedniego i ostatniego Pan mnie nienawidzi spoko , ale na Boga zostaw człowieku inne osoby, co one Ci zrobiły? Już masz mnie , więc Pana proszę ,,lepszy wróbel w garsci, jak gołąb na dachu" Masz Pan wróbla , a Pokój niech zostanie nienaruszony
To naprawdę już ostatni komentarz w Pana stronę

szacuneczek

be

bye

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Poet Ka   czas zawsze idzie w swoim tempie choć czasem sprawia nam psikusa ludziom się zdaje że jest go więcej nagle ten nicpoń z kopyta ruszył   kiedy "otworzysz oczy na stałe" zaraz dla ciebie istnieć przestanie żadne monety duże czy małe  go nam nie wrócą - ja powiem amen :))    
    • @Tomasz.O @andrew @Posem @violetta @Jacek_Suchowicz @Leszek Piotr Laskowski @Benjamin Artur dziękuję Wam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • Cisza. Nastała cisza.   Nie kalkomania ciszy. Nie kalkomania uczuć.   Cisza w zegarku. Jakby ucha nie przyłożyć.   Cisza.   Dusza na pasku prowadzona. Trochę jak kot się porusza.   Cichutko, cichutko, na opuszkach.   A potem przewraca wszystko. Tak głośno, że zmarli się budzą.   Burza rozlewa się na wszystko. Grzmi i błyska, trafiając nawet w krzyż wzgórza Matyska.   Nie kalkomania burzy. Nie kalkomania uczuć.   Tak było głośno, że zmarli się budzą.   Duszo rogata, co ciebie napadło,   że taki zamęt, że taki lament mi podesłałaś?   Kalkomania uczuć — nie dla mnie.   Tylko prawdziwa miłość.   Śmierć też będę musiał znaleźć swoją.
    • Dla frędzli   …raz babcia rzekła do wnuczka po jajku powinna zostać jeno wydmuszka zrób dzióbek i przyłóż usta do dziurki nie wiesz jak?  zapytaj córki! wnuczek w konsternie pąsem oblany żółtko ciurkiem spływa na glany babciu kochana ja nie wiem jak wszakże normalnie spoglądam na świat chcesz dawkę białka przyjąć z rana? ssij brudne jaja sobie sama…   GRAHAMOZA    
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       "myślę więc błądzę" a skoro błądzisz pewnie nie myślisz myślenie jest logiką ścisłą i wnioski tworzą pewien porządek   istniejesz przecież w świecie materii którą zmysłami możesz odczuwać jest też materia której nie widać a dzięki której możesz żyć tutaj   i co to znaczy po tamtej stronie strona jest jedna stała dla wszystkich jest świat widzialny i niewidzialny te oba światy związane ściśle :)))
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...