Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a wróci z puentą
i się nie dowiesz kiedy
przeoczysz

nie czyń kamieniem mowy
co czynisz po literkach
znikają

przecież też czasem
czujesz się zmęczony
z czystego czy brudnego

dwie drogi na przelot
z jedną na dłużej

pan chwyta mróz za nogi
może ostatni raz

(...)

Opublikowano

przecież też czasem
czujesz się zmęczony
z czystego czy brudnego

Bardzo ciekawe przemyślenia wiara w dobro, przypomina mi ten wierszopis teologię, albo moralizatorski przekaz i własnie w tych podłych czasach takie klimaty poprawiają samopoczucie, że sa jeszcze ludzie.

szacuneczek

bestia

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


dziękuję nie będę mówić do Ciebie-" bestio"
myśl co chcesz, takie coś na teraz, na szybko,
może coś się tam odklei albo doklei, J. dziękuję
za przeczytanie tego owego i że poprawiło się
ciut Drogi Ty
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



po co to "do"
przecież wiadomo że wróci do, a nie z.
Pleonazm - podobnie jak cofnąć do tyłu.

i po co takie wygibasy wystarczy

trzeba czynić dobro - kiedyś wróci w dwójnasób
Nic nowego w tym pierwszym wersie:((
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



po co to "do"
przecież wiadomo że wróci do, a nie z.
Pleonazm - podobnie jak cofnąć do tyłu.

i po co takie wygibasy wystarczy

trzeba czynić dobro - kiedyś wróci w dwójnasób
Nic nowego w tym pierwszym wersie:((
dzięki egzegeto, tak na teraz szybciutko się
wkleiło, więc do poprawek pewnie - tak jest
i dziękuję pleonastycznie czy jakoś tak(;
oj dobra, J. serdecznie- żeby nie było
ps. bo ja ze starej daty

aha, Ty wiesz- ale inni może nie(...),
zastanowię się jeszcze
Opublikowano

Pleonazm ale na Śląsku gwarowo mówi śię,, to jest do ciebie", a nie,, to jest dla ciebie", więc można różnie to rozważać drogi Egzazeto widzę, że dorzecza i gwary są Ci obce a szkoda

nie musisz Judytko tego zmieniać , gdyż ja to zauważyłem, a Ty jesteś gdzieś z tamtych stron, więc spoko, jak śpiewają ,, Golec orkiestra"


szacuneczek

be

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

nie jestem z tamtych stron(jeśli wchodzisz na prywatę moją)
dla- zawsze dla będzie DROGI TY,
czuję, że tak jest lepiej, J. moc miłości(:
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



spodziewałem się takiej lub podobnej odpowiedzi,
gdyby Kasia siedziała przy klawiaturze
odpowiedź byłaby inna.
Trudno:(
Egzegeto vel Wiktorze( pseudonim), siedzi Kasia vel Judyt,
spójrz na górę? może " znasz" inną Kasię?
- ale tego to już nie wiem, dziękuję bardzo
za czytanie i że chciało Ci się tu wejść,
jeśli przychodzisz by mnie zranić- nie rób tego,
a jeśli przychodzisz by czytać to i owo to fajnie

chyba, że jest jeszcze taka opcja: potwora(:
nic nie wiadomo
Opublikowano

Judytko nic nie chcę wiedzieć , gdyż za wiele wiem kogo na co stać np w poezji, kto jest prawdziwym pisarzem , kto ma wiedze , a kto nie , lecz to tylko na postawie psychologii i komentarzy można wykreować i to w 80% kim kto jest, lecz nie potrzebne jest mi to do szczęścia jednego tylko brakuje w tym orgu takiego privu ogólnego wtedy wyszłoby szydło z worka,ile wiedzy kto posiada pisząc na żywo

szacuneczek

bestia może Admin to forum udoskonali i zobaczymy wiedzę niektórych proste

be

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


wiedza? Drogi Ty, tu są wiersze- zdaje się,
prawdziwy pisarz? nie wiem kto to taki,
fides et ratio i tyle powiem, J. wzajemnie
po raz enty(: z mocą

ps. przecież to jest priv ogólny czy coś takiego
Opublikowano

nie masz czas na wszystko a na ogólnym zdanie za zdanie kim jest pisarz tego nikt nie wie ani nawet on sam i własnie w tym rzecz, ze miano pisarza nabywa się przez zalety a nie krytykę , gdyz pisarz pisze nie krytykuje a jak już to tylko pomaga, gdyz sam do końca nie wie, co ma wartość literacką , a co nie w tym tkwi cała prawda odnośnie literata. Tutaj posłużę sie np Romantyzm mickiewicz i słowacki jednak ten pierwszy krytykował drugiego, tylko dlaczego tyle zła mu zrobił, lecz pozytywizm dopiero zrozumiał słowackiego, a tak na mój rozum to słowacki jednak jest lepszy'

Przemyśl buzka:):):))

bestia

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


co mam przemyśleć Drogi Ty? nie jestem pisarzem, nigdy nie byłam
i nie będę- mówiłam to zawsze głośno i wydawało mi się- wyraźnie?,
lecz dziękuję b. za dygresję, zalety a nie krytykę? a to ciekawe...
ładne , takie pozytywne słowo z tą wartością, J.
Opublikowano

faktycznie, rodzaj uczynku determinuje, co wróci. podoba mi się, bo taki życiowy. jakoś mi nawiązał do pewnej wypowiedzi księdza na pogrzebie:

był dobrym katolikiem, bo chodził do kościoła.

jasne. a ja jestem zakonnica.

pozdrawiam :-)))

Opublikowano

"rozdaj

a wróci z puentą
i się nie dowiesz kiedy
przeoczysz"

tak mi się skojarzyło z sytuacją, gdy peel wywołuje swoim utworem myśl odbiorcy inną niż chciał wyrazić, co w moim przekonaniu nie musi świadczyć o niezroumieniu tylko o innym punkcie patrzenia. to wtedy wiersz jest wieloznaczny. a peel...? zamiast się cieszyć nieraz czyni wyrzut że odbiorca nierozumny, he he.

Podoba mi się Twój wiersz Judyt. jest mądry. pozdrawiam serdecznie :)))

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


inne punkty patrzenia są wokół i bardzo dobrze, że są,
myślę, że warto je poznawać,
peel czy jak nazywasz Krzysztofie- nie czyni wyrzutu nikomu,
jestem wręcz zdziwiona, ale tak widocznie człowiek powinien się dziwić,
zastanawiam się jedynie, jak każdy tutaj, dziękuję, że się
coś spodobało, serdecznie z mocą ( było i jest zmieniane wciąż)
dziękuję za obecnośc pod tym i owym

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • niech żyje radość! i śmiech...i euforia... Droga Mleczna to Sezam pełen złotych skarbów dwa serduszka biją miarowo jak atomowe serce matki a pieśń zwycięstwa wypełnia usta igrców i rybałtów   stokrotki. niezapominajki.kaczeńce. wiosna jak tornado zieleni berło królewskie wzięła w swoje ręce Eureka ! zawolał Archimedes czy E=mc2:2 ? ulejmy bogom wina z pucharów w podzience za ten  wiosenny dar!
    • @Sylwester_Lasotaproszę bardzo:    Verse 4] * Want uit een vulkaan die was uitgeblust * Breekt zich toch het vuur weer baan * En op oude grond ziet men vaak het graan W ans pójść wulkan ten, gdzieś w nas, pójść, gdzie bluzg, * Brecht twych want, ujściem w wulkan pójść, gdzie las, * Gdzie w nas wzejdzie bluszcz, w świat, w szloch Twych ran * Heel wat hoger staan dan op rond * Het wit mint het zwart, zwakheid mint de kracht * Daglicht mint de nacht, mijn hart mint jouw hart * W grom ud twych wejść, wbrew życia łatwym grom, * Cel lat mogę dziś w stan zdać Twoich rąk * Lecz w świt wierz, choć czart go obraca w żart, i daj mi w twych grach *Życia rozdział zmiąć, by mój hart minut Twych był wart ... Want uit een vulkaan die was uitgeblust Breekt zich toch het vuur weer baan En op oude grond ziet men vaak het graan Valse en vu d'la canne, une valse lacustre Brecht gitan toque tes verbes d'une urbains banne: En anneau, le pouls gronde, en suite t'mène, quête le crâne  Laat me niet alleen Lat mych świetlny tlen  Laat me niet alleen Ląd mnie nie tka w sen Laat me niet alleen Ne me laisse pas Nie mnie w lesie spraw Ne me quitte pas  Nie kwituj w pół pas... ------------------------------
    • @Berenika97 Ja o przestrodze pamiętam stale Modlę się, przy mnie mój Anioł Stróż Pracuję ciężko, mozolnie, wytrwale i próżnych myśli ja nie mam już.   Dziękuję za piękny -pisany rymowanym wierszem- komentarz Bereniko. :)   Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński  
    • @viola arvensis Pani na D. - złem wciąż złakniona Lecz w Księgach piszą: nastąpi zwrot Panią na D. na koniec pokona Najsprawiedliwszy - Pan Bóg na J. Pozdrawiam serdecznie Violu! J. J. Zieleziński      
    • @Charismafilos – do rymu

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...