Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Dział P jak wiersze gotowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jeśli nie ma działu Zet, to nie wina systemu, ale poziomu generalnego, a więc wszelkie zmiany są bezsensu, a więc jest optymalnie, bo decyduje ogół, a nie jednostki, a więc jest umiarkowanie dobrze ;)

ps: bo jeśli np. nie podoba Ci się mój wiersz, dawaj mi minusa i na pewno nad nim się zastanowię ;)

pps: nic w Zetce nie ma interesującego? Absolutne dno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jeśli nie ma działu Zet, to nie wina systemu, ale poziomu generalnego, a więc wszelkie zmiany są bezsensu, a więc jest optymalnie, bo decyduje ogół, a nie jednostki, a więc jest umiarkowanie dobrze ;)

ps: bo jeśli np. nie podoba Ci się mój wiersz, dawaj mi minusa i na pewno nad nim się zastanowię ;)

pps: nic w Zetce nie ma interesującego? Absolutne dno?

-nie, no... Ty jesteś i (...) też jest... ;)
- i witryna jest; " dla wprawnych - w tym wirtualnym też..." - mea culpa - ach, ta wyobraźnia, myczki, smyczki, bany, króliczki... ;)

- to ciut rekompensuje, ale tylko ciuuut - czas na odwyk, czas na zmiany, Pancolku; czas naM nie odpuści kanibalizmu literackiego - nie ma opcji ;p


- nie ma półśrodka; niMa Zet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam najlepiej, bo już mi się wymiotować chce od tych beznadziejnych wierszy, pod którymi trzeba uzasadniać "dlaczego nie" i po prostu nie komentuje.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czas płynie i po prostu się już odechciewa tych samych śpiewek. Grafomania jest wszechpotężną Panią, jest nie do pokonania.
Oczywiście to nie dotyczy wierszy, gdzie wpisuje swoje skromne "tak" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jeśli nie ma działu Zet, to nie wina systemu, ale poziomu generalnego, a więc wszelkie zmiany są bezsensu, a więc jest optymalnie, bo decyduje ogół, a nie jednostki, a więc jest umiarkowanie dobrze ;)

ps: bo jeśli np. nie podoba Ci się mój wiersz, dawaj mi minusa i na pewno nad nim się zastanowię ;)

pps: nic w Zetce nie ma interesującego? Absolutne dno?

-nie, no... Ty jesteś i (...) też jest... ;)
- i witryna jest; " dla wprawnych - w tym wirtualnym też..." - mea culpa - ach, ta wyobraźnia, myczki, smyczki, bany, króliczki... ;)

- to ciut rekompensuje, ale tylko ciuuut - czas na odwyk, czas na zmiany, Pancolku; czas naM nie odpuści kanibalizmu literackiego - nie ma opcji ;p


- nie ma półśrodka; niMa Zet...

Okej, a jakie konkretnie proponujesz zmiany, bo masz szczególne zamiłowanie w błądzeniu wokół sedna? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



;)

rozumiem, że robi Pani sobie ze mnie jaja, ale dość nieumiejętnie, zważywszy na to, że istnieje dział 'wiersze gotowe' i to nie mój, autorski termin ;)

zatem proszę sobie dodatkowo poczytać, że dział P, to wiersze początkujących

Nie chodzi o poziom, a o liczbę komentujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



-nie, no... Ty jesteś i (...) też jest... ;)
- i witryna jest; " dla wprawnych - w tym wirtualnym też..." - mea culpa - ach, ta wyobraźnia, myczki, smyczki, bany, króliczki... ;)

- to ciut rekompensuje, ale tylko ciuuut - czas na odwyk, czas na zmiany, Pancolku; czas naM nie odpuści kanibalizmu literackiego - nie ma opcji ;p


- nie ma półśrodka; niMa Zet...

Okej, a jakie konkretnie proponujesz zmiany, bo masz szczególne zamiłowanie w błądzeniu wokół sedna? ;)

1. Znieść system kulek, zaś gnioty eliminować np. brakiem komentarzy, żeby uniknąć kłótni z niezadowolonymi i czczych dyskusji z pogranicza kloaki.
Kulki, mówiąc delikatnie... zobowiązują, dlatego są narzędziem propagandowej manipulacji, zakłamują i odkształcają opiniotwórczo, sprzyjają stronniczości i utwierdzają TWA w posadach, lansują siłą grupy/kupy silikonowe trendy.

2.. Utwory słabe (bez komentarzy) powinny być przerzucane do Warsztatu, a nie do P.
3. Użytkownicy forum (tu ukłon w stronę wytrawnych Poetów) powinni częściej odwiedzać warsztat; ich wskazówki i pomoc z pewnością pomogą w eliminacji grafomanii i pisania na ilość; w tej chwili warsztat to klub samozadowolonych gniotokletów i nawet nie ma komu w rzeczowy i kompetentny sposób im o tym powiedzieć - chwalą się, pocieszają i wzajemnie utwierdzają w tym błędnym kole bez perspektyw na rozwój.
Dużo zależy od uczciwości; Ludzie! Jeżeli kogoś lubię, nie wciskam mu kitu "jest cacy, dobry wiersz" itp, tylko dlatego, że obawiam się utraty jego przychylności i sympatii - toż to dziecinada i tchórzostwo!
Do P wklejana jest surówa, bo nie ma odzewu, pomocy i merytorycznych uwag od sprawniej piszących.

Kiedy byłeś na Warsztacie, Pancolku? Kiedy pochyliłeś się nad początkującym w P ???

4. Wprowadzić limit w Warsztacie - koniec z pisaniem byle czego i na ilość - od tego jest dział "Bez Limitu" - megalomani mają gdzie się dowartościowywać.

Zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od dobrej woli, czasu i dyspozycyjności Forumowiczów; nie można nic nikomu narzucać, jednak wierzę, że są osoby, którym na tym portalu zależy - mimo wszystko - i w nich pokładam nadzieję.
Poza tym to także kwestia priorytetów i motywacji; zamieszczanie na wirtualu nie jest chyba celem i szczytem ambicji (?)

Oczywiście, szanuję hobbystów i pasjonatów, którzy nie zakładają zaistnieć za wszelką cenę i to drukiem, którym pisanie i czytanie w necie daje dużo radości i satysfakcji i z którymi się utożsamiam, ale, ale... - Portal, to przecież okazja do poczytania poezji współczesnej, takiej na gorąco, to możliwość wymiany poglądów, to możliwość spróbowania własnych sił, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja do doskonalenia warsztatu, do szlifowania pióra i konfrontowania się z Czytelnikami.
Zadbajmy o jakiś poziom, przestrzegajmy zasad, nie oszukujmy się i nie twórzmy klubików grafomanów, bawidamków i panien tęsknosłówek!
Tyle; całkiem subiektywnie, ale mimo wszystko w nadziei, że ktoś_tam czuje podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



1. Słabe wiersze będą komentowane przez słabych użytkowników, jak w Warsztacie - to kiepski pomysł.

4. Ładne podejście do działu Bez Limitu !! - wydawało mi się, że to miejsce, do wymiany doświadczeń, próby utoekspresji na bieżąco, by nie trzeba było ograniczać się do aktywności raz w tygodniu. a okazuje się, że to miejsce okupowane przez bandę niedowartościowanych megalomanów...
- może podziel się się tym spostrzeżaniem w dziale...
- no i nie wiedziałam, że na orgu jest miejsce dla niezrealizownych emocjonalnie..

cóż
/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bea.2u

Widzisz, Bea; na niski poziom Zetki nie wpływają sporadyczne wlepki gniotków, z którymi można sobie poradzić np. "bojkotem" - jak byłaś łaskawa się wyrazić.
Słaby podlansuje komentem słabego, ale nic to nie da, umrze śmiercią naturalną z braku echa.

System punktacji wprowadzono celem ochrony Zetki przed grafomanią, a powstał jeszcze gorszy mutant -zjawisko psychodelicznego wizjonerstwa „poezji zaangażowanej”, a tak naprawdę lansowanie przeciętniastwa, dziwactw, hybrydy językowej, hermetycznych tekstów – balonów, które wciska się jako nowy nurt grupy w grupie. To takie "gwiazdy" zaniżają poziom w całym dziale, a nie niedzielny troll, czy sporadyczny przeceniać swoich umiejętności.

Brak samokrytycyzmu, bucowatość, samouwielbienie, źle pojęta lojalność i stronniczość - to jest realne zagrożenie. Grafoman tak nie zaszkodzi, jak silikonowy autorytet i geniusz regiolany, starający się wpływać na gusta, oceny, trendy - eliminujący wszelką formę pisarstwa, różną od jego własnej.
Wytwarza się taka atmosfera, że jak myślisz, odbierasz, czujesz, piszesz, czy typujesz inaczej, jesteś niekompetentna, inna i się nie znasz, albo dymisz dla dymu, bo większość, bo "kupa" postrzega inaczej, a to oni kreują kierunki, żonglując kulkami i to jest chore.


Do reszty Twoich uwag i pytań się nie odniosę, bo albo nie zrozumiałaś, co miałam na myśli pisząc o” P”, „W” i ” Bez Limitu”, albo sobie dworkujesz......

Poezja? Targowica, a nie forum poetyckie – mam dosyć, jestem rozżalona i rozczarowana, czas dać sobie spokój i w końcu wytrwać w tym postanowieniu - namnożyłam sobie tylko wrogów.
Skoro wszystkim jest dobrze, a tylko kaśkę coś uwiera, to bez sensu – może rzeczywiście ze mną jest coś bardzo, ale to bardzo nie tak - przyjęłam do wiadomości – odpuszczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



wypowiadał się tak samo M.Krzywak, wątek jest Pancolka, Jacek Sojan też kręcił nosem, Rachel Grass założyła podobny wątek - nie jesteś wcale sama !!!
i przykro mi, że i moja tu obecnośc wpływa zniechęcająco.
i trollem nie jestem, choć to całkiem zabawne tak komuś przypiąć łatkę, wiem.
bez sensu. atmosfera skisła
przykro mi

i nie pomoże Zetce fakt, że ktoś poczuje się urażony, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Nie chodzi o poziom, a o liczbę komentujących

na pewno?

"Ale komentarzy więcej!

Pewnie chodzi Ci o mnie, tak? Że niby ja reprezentuję społeczność wierszy gotowych? ;)
"

a widzisz Pan, Panie Pancol, ja spokojnie poczuwam się do poziomu wierszy gotowych
takoż nie przeszkadza mi ilość komentarzy, ani też umiejscawianie wierszy, ani tez ich jakość, kiedy mam ochotę czytać i komentować, uzasadniam, i to co mi się podoba, i to co nie, lubię też staczać potyczki słowne, kiedy mam na to ochotę.
kiedy zaś nie mam, to, ani dobrych (w moim odczuciu), ani tych złych (w moim odczuciu) nie komentuję.
rzadko natomiast komentuję nudne, nawet jeśli są oblepione markami (mogą być nocne). nawet jeśli sprawiają wrażenie 'sprawności'

Ano, widzi Pani, i dlatego ten portal zamiast tętnić życiem, to świeci pustkami. Zero przy zerze, czasem jedynka albo inny rodzynek. Garstka komentujących i wieczne na nich narzekania - ślepa uliczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Dobrze wiesz, że ten status quo już się nie sprawdził, więc powrót do tego byłby krokiem w tył.



Ta tendencja jest możliwa tylko i wyłącznie dlatego, że Ci sami ludzie ciągle oceniają i tak będzie zawsze. Myślisz, że to moja wina, Lectera albo Basi Janas, że nam się chce, a innym nie? Nie mam absolutnie nic przeciwko różnym punktom widzenia, ale na takowe szans nie ma, gdy większość ma w dupie komentowanie, a jedynie stawia wymagania wobec komentującego.



I co to zmieni? Ludzie zaczną sobie nagle komentować wiersze? ;)



Ależ to nie moja wina, że tak jest. Nawet jeśli we dwójkę codziennie ocenimy po 3 wiersze, to na ile nam starczy zapału? Miesiąc? Potem pójdziemy po rozum do głowy i staniemy naprzeciw pytaniu: po cholerę się męczyć, skoro lepiej poświęcić ten czas na samodoskonalenie.



Pochylałem się ponad dwa lata i już mnie plecy od tego bolą ;)



To środek, który da skutek na tydzień, dwa, a później pojawi się kolejny, ten sam problem: brak komentarzy w W. Dlaczego? Bo 90% ludzi tutaj oczekuje i nic z siebie nie daje (nie mówię o Tobie)



No właśnie. Jest tu mnóstwo osób, którym się nie chce. Przez ile można komentować merytorycznie grafomańskie utwory? Do końca świata?



To wszystko teoria i idylla. Na pewo się nie zgodzę, żeby frontalnie zrzucać winę tylko i wyłącznie na ludzi, którzy jeszcze mają w sobie odrobinę woli, że komuś coś skomentować, bo to prowadzi donikąd. Czemu nie opieprzysz większości, która jedynie wkleja wiersze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...