Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

kiep


Rekomendowane odpowiedzi

sko.



piję do działu Zet, który w zamyśle stanowi dział elitarny, wizytówkę portalu poezja.org łamane przez debiuty. to nie post frustrata, a człowieka, który forum lubi, acz obserwuje (podoba mi się spójnik 'acz' w tym miejscu :D). daruję sobie klepanie po plecach, które, że tak powiem, jest kruczkiem w umowie o każde mniej więcej hermetyczne środowisko, poruszę tylko nurtującą mnie kwestię kuleczek. pierwsza, druga, trzecia i tak dalej strony działu dla zaawansowanych to gnioty, które się ostały, wiersze tak boleśnie szare, że aż bez przyzwoitej ilości komentarzy, perły z dali wielkiej świecące oraz polecania, czasem, mam wrażenie, przypadkowe


to tak tylko pod rozwagę, bo smutek jednak, kiedy się patrzy i widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


nee, to nie krucjata, tylko letki łodcień żalu.



mądry jest pierwszy akapit, i ja go wiem. tylko tutaj pojawia się kwestia oceniania poezji w sposób obiektywny.



ale jak pisać po prostu, to właśnie - po jakiego grzybka kulki? bo one, chcąc nie chcąc, pewną sieć równorówniejszych tworzą, i to właśnie je to, co najbardziej irytuje, myślę że miłegobuka też.



kurde, ja chyba bym chciała jedną grupę lubiących pisanie i tutaj się rozbija moja idylla :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


nee, to nie krucjata, tylko letki łodcień żalu.



mądry jest pierwszy akapit, i ja go wiem. tylko tutaj pojawia się kwestia oceniania poezji w sposób obiektywny.



ale jak pisać po prostu, to właśnie - po jakiego grzybka kulki? bo one, chcąc nie chcąc, pewną sieć równorówniejszych tworzą, i to właśnie je to, co najbardziej irytuje, myślę że miłegobuka też.



kurde, ja chyba bym chciała jedną grupę lubiących pisanie i tutaj się rozbija moja idylla :P

Niby piszesz, że gnioty widnieją w zetce, a z drugiej strony, że kulki są beee... ;)

Jak dla mnie system oceniania jest okej


by tylko brać komentarze chcieli, nie dawać? egoizm ;)

No to, to, stąd uczucie równych i równiejszych, skoro ocenia ciągle ta sama garstka osób. I nie mówię o osobach, które oceniają sporadycznie np. z braku czasu, tylko które w ogóle tego nie robią.

Na zetce jeszcze jakoś leci, ale na P ostatnio w co 3 wierszu zero komentarzy widziałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



No to, to, stąd uczucie równych i równiejszych, skoro ocenia ciągle ta sama garstka osób. I nie mówię o osobach, które oceniają sporadycznie np. z braku czasu, tylko które w ogóle nie oceniają. Na zetce jeszcze jakoś leci, ale na P ostatnio w co 3 wierszu zero komentarzy widziałem ;) ---------------> masz rację, P nie cieszy się popularnością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Tzn. nie mam żadnego pomysłu, żeby ulepszyć ten system. Bez kulek - tragedia na całego,
z moderatorem - podobno tragedia.

Jeśli system jest wadliwy, to przede wszystkim wina ludzi, dlatego przestałem się za innymi oglądać i oceniam po znajomości, ewentualnie 'innym' daję minusy.
Znudziło mi się komentować ludziom, którzy i tak do mnie nie zajrzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


zakrzyknijmy wszyscy wraz: hipi hipi hip hurej!

Jaki dead?! Ma co rusz nowe, super tytuły i ciekawe wiersze paulinkowo-adamkowe albo tomaszowe, albo pancolkowe
Ja nie jestem zwolennikiem narzekań, ale ostatnio to miejsce faktycznie niebezpiecznie zaczyna przypominać zwłoki, kulki kulkami, sam z nich korzystam, gorszy chyba jakiś taki marazm, i tu powinienem się zamknąć, bo pewnie i sam za to odpowiadam. Co do systemu, nie ma się go co czepiać, portal internetowy to naprawdę nie aż tak skomplikowany organizm, żeby nawet najgorszy system mógł go spieprzyć. Ja tam mam nadzieję, ba nawet wiarę, że na zasadzie przekroczenia masy krytycznej w końcu pójdzie ku lepszemu :)
(a dlaczego nie: tomaszkowe?:D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Szanowna Rachel Grass
Domyślam się, że masz na myśli też moje teksty i nie mogę nie przyznać racji, ale to jedyne miejsce, gdzie wiersze podlegają ocenie. Nie można się dziwić, że autorzy chcą być oceniani, nie tylko poklepywani po plecach. Zupelnie inną ocenę daje się w dziale P i Z. Weszlam na orga po półrocznej przerwie i o ile wówczas widziałam sporo gniotów, to teraz jest ich zatrzęsienie. Może wystarczyłaby np negatywna opinia trzech krytyków by wiersz spadł. To niedobrze, że brak oceny pozostawia wiersz w dziale Z. Kiedyś już poruszałam ten temat, że żeby Z był elitarny może powinien bazować na plusach, by nikt sam nie mógł wstawiać wiersza do tego działu, ale by zachowana została możliwośc oceny.
taka luźna myśl w ramach obrony.

Pozdrawiam
/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Szanowna Rachel Grass
Domyślam się, że masz na myśli też moje teksty i nie mogę nie przyznać racji, ale to jedyne miejsce, gdzie wiersze podlegają ocenie. Nie można się dziwić, że autorzy chcą być oceniani, nie tylko poklepywani po plecach. Zupelnie inną ocenę daje się w dziale P i Z. Weszlam na orga po półrocznej przerwie i o ile wówczas widziałam sporo gniotów, to teraz jest ich zatrzęsienie. Może wystarczyłaby np negatywna opinia trzech krytyków by wiersz spadł. To niedobrze, że brak oceny pozostawia wiersz w dziale Z. Kiedyś już poruszałam ten temat, że żeby Z był elitarny może powinien bazować na plusach, by nikt sam nie mógł wstawiać wiersza do tego działu, ale by zachowana została możliwośc oceny.
taka luźna myśl w ramach obrony.

Pozdrawiam
/b

Super podejście!

Tzn. z tymi trzema krytykami jest problem, bo faktycznie mogłyby zlatywać wiersze z powodu TWA. 7 to zawsze zabezpieczenie. Do tej pory się sprawdzało, a że teraz frekwencja komentatorska spadła po raz kolejny, cóż... bywa.

Wierzę, że wszystko się samo wyreguluje



Jaki dead?! Ma co rusz nowe, super tytuły i ciekawe wiersze paulinkowo-adamkowe albo tomaszowe, albo pancolkowe
Ja nie jestem zwolennikiem narzekań, ale ostatnio to miejsce faktycznie niebezpiecznie zaczyna przypominać zwłoki, kulki kulkami, sam z nich korzystam, gorszy chyba jakiś taki marazm, i tu powinienem się zamknąć, bo pewnie i sam za to odpowiadam. Co do systemu, nie ma się go co czepiać, portal internetowy to naprawdę nie aż tak skomplikowany organizm, żeby nawet najgorszy system mógł go spieprzyć. Ja tam mam nadzieję, ba nawet wiarę, że na zasadzie przekroczenia masy krytycznej w końcu pójdzie ku lepszemu :)
(a dlaczego nie: tomaszkowe?:D)

Tomaszek, faktycznie mój błąd, Adamku ;p

Zgadzam się, tyle że od dwóch lat nie widzę różnicy na orgu między tym co było, a tym co jest ;)



;p dobre!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...