Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • … ciekawe CO Autor miał na myśli, pisząc o liczeniu każdego kroku? Czy ostrożność w postępowaniu, czy przeciwnie - rozpęd w imię progresu, jakiegoś motoru płynącego z ambicji ?  Mieszanie się proporcji światła i cienia to przypadłość ciągła

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , istota życia, bo niewyobrażalne jest  światło bez cienia… Ale każda ekstrema ( jak w wierszu ) i brak odpowiedniej filozofii radzenia sobie - tylko ją wyostrza , do niebezpiecznych dla człowieka - proporcji.   Druga strofa obrasta w pieknosłów, bo niezrozumiałe jest racjonalne nawoływanie do liczenia słów we mgle - ( która z natury przesłania możliwość dostrzeżenia czegokolwiek jasno), chyba że to wpółironiczne…   ślady na piasku - mocno oklepane; ogólnie - styl pisania delikatny, szlachetny, ale przekaz kuśtyka, pozdrawiam. 
    • @Alicja_Wysocka słuszna zmiana, dziękuję. Choć musze przyznac nie jestem idealnym poetą, piszę jak pisze póki mi w głowie to ładnie brzmi

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Pozdrawiam 
    • @iwonaroma bardzo fajna puenta

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , natomiast cały tekst zbyt jednostronnie skupia się na negatywach, przecież tak dla wielu - pamięć jest źródłem ożywczej radości :))   pozdrawiam
    • @iwonaroma ..  wczoraj poszło w niepamięć już go nie ma nie pamiętam pochmurne niebo poranki bez słońca... dziś dziś budzą radosne myśli śpiew ptaków pokój pełen blasku nie tylko słonecznego ...  Pozdrawiam serdecznie  Miłego dnia 
    • czerwona linia  odgradza spojrzenie na drugą stronę  rzeczywistości  do świata…  naszych władców    to tam  w cieniu realności  rozgrywa się los  tasują karty  z namaszczeniem  godnym szachisty  ale nie ma myślenia  decyduje ślepy los  wynik ogłaszają jak wyrok  nie ma odroczenia    namaściliśmy ich  to nasi wybrańcy    6.2024  andrew 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...