Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Poezja


Rekomendowane odpowiedzi

Płoną, spowite mdłym ogniem.
Deklamują przed śmiercią
Nieustannie te same wersety.
Składają strofy w nieśmiertelne dzieła.

Płoną rękopisy natchnionych.
Płoną myśli starannie dobrane.
Unoszą się powoli zdania urwane,
Opadają w popioły słowa zwęglone.

Gdzieniegdzie pieśń da się słyszeć
Wciąż wilgotnych kobiecych łez,
Co padały miarowo na karty,
Co daremno powrotu czekały.

Nie droga przez góry, nie niziny otwarte.
To w sercu poezję nosić się winno.
Doceniać to, co spadło w popioły
I to, co z dymu śpiewają anioły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę wysilił się Pan wreszcie i dał komentarz dłuższy niż cztery znaki. To już jakiś postęp. Zastanawia mnie tylko jedno... jeśli bedzie się Pan chciał podzielić informacją... jakiej muzyki Pan słucha? Chciałbym porównać gusta w poezji z gustami w muzyce. Coś mi się zdaje, że są mocno zespolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Chodzi o dowód na przyjętą tezę, o mierności mojej osobowości ?
Proszę sobie nie żałować, podpisuję wszystko...
Jakiej muzyce ( w domyśle tej lepszej ) odpowiada na przykład poniższy fragment ?


Płoną rękopisy natchnionych.
Płoną myśli starannie dobrane.
Unoszą się powoli zdania urwane,
Opadają w popioły słowa zwęglone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Chodzi o dowód na przyjętą tezę, o mierności mojej osobowości ?
Proszę sobie nie żałować, podpisuję wszystko...
Jakiej muzyce ( w domyśle tej lepszej ) odpowiada na przykład poniższy fragment ?


Płoną rękopisy natchnionych.
Płoną myśli starannie dobrane.
Unoszą się powoli zdania urwane,
Opadają w popioły słowa zwęglone.

No ja niestety nie dzielę muzyki na lepszą i gorszą. Dzielę ją na trudną i wymagającą i na łatwą. Uzależniam to od tego jak muzycy muszą się natrudzić by stworzyć coś nietypowego.
Czterech wersów nie da się przypisać do całego cżłowieka i tego czego słucha. Jak już jednak mam napisać, to słucham rocka progresywnego oraz zwykłego rocka. W tym: King Crimson, Genesis, Queen, Van Der Graaf Generator, The Music i wiele innych. W szczególności polecam King Crimson i dla przykładu niech Pan przesłucha piosenkę 'Lark's Tongues In Aspic'. Po zapoznaniu się z nią prosze mi powiedzieć czy jest to łatwa muzyka, zarówno do zagrania jak i słuchania.
Poza tym, niech Pan nie sądzi, że ocenię Pana tylko po Pana twórczości i komantarzach. Także prosze nie obstawiać na starcie, że traktuję Pana jako gorszą osobę... bo tak nie jest.
Co więcej... każdy lubi tworzyć co innego i czytać co innego. Przebijam się tutaj na siłę. Nie lubię wierszy białych ani też pozbawionych z góry okreslonej budowy. Dla mnie poezja jest czymś więcej niż zwykłym zbitkiem luźno rozrzuconych słów. Powinna być piękna... o to chyba w tym wszystkim chodzi... by zbitki liter w coś ubrać a nie pozostawić nagimi. To, że ja nie potrafię dobierać idealnie słów nie dyskwalifikuje mnie chyba z możliwości pokazywania tego co do tej pory osiągnąłem.
Może mi teraz Pan napisać, że jestem śmieszny i żałosny pisząc coś takiego, i że na tym forum ludzie wolą coś innego. Może jednak czasem warto pokazać, że nie tylko to co jest na poezja.org można kwalifikować do poezji.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...