Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Samobójca*


Fagot

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Tekst pisany kursywą to fragment monologu Siemiona Siemionowicza Podsiekalnikowa ze sztuki „Samobójca” Mikołaja Erdmana. Przyznaje racje, że takie niechlujstwo przy publikacji drukiem nie mogło by mieć miejsca choć w przypadku Internetu jest to dość powszechne zjawisko. Inna też sprawa, że i tytuł opatrzony gwiazdką powinien sugerować pochodzenie cytatu.
Co do wiersza: manifest – TAK, natomiast jeśli chodzi o ów zająca myślę, że jest to mimo wszystko zbyt sroga ocena, to samo tyczy się infantylizmu, którego akurat takiej postaci (jeśli w ogóle można nazwać to infantylizmem) będę bronił. Czasem spojrzenie na świat oczami dziecka pozwala dostrzec dużo więcej.
Żałuje, że moje słowa nie przypadły do gustu ale tak już jest, że nie zawsze i nie wszystkim mogą się podobać, niemniej dziękuje za wizytę
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Dlaczego nie? W tym kraju ludzi głównie uczy się jak umierać, rozpamiętywać klęski i nie daj Boże cieszyć się życiem.
Co do wystawy rozumiem ból – osobiście nie przeżył bym osoby tłumaczącej mi sztuki plastyczne ale czy naprawdę ten tekst jest aż tak zły??
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Dobre i bliskie mi. Wywaliłabym duże litery, przecinki i kropki, a już na pewno trzy (!!!) wykrzykniki. Trochę mi się poślizgnęło przy "śpiącym wewnątrz dziecku" - to dość wyeksploatowany motyw. Może poszukać czegoś innego?.. W ogóle ta strofa IMHO najsłabsza.
Mimo to wiersz na plus. Zdecydowanie.
Pozdrawiam, j.
Miło mi to słyszeć mimo pewnych uwag, dzięki za plus
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Dlaczego nie? W tym kraju ludzi głównie uczy się jak umierać, rozpamiętywać klęski i nie daj Boże cieszyć się życiem.
Co do wystawy rozumiem ból – osobiście nie przeżył bym osoby tłumaczącej mi sztuki plastyczne ale czy naprawdę ten tekst jest aż tak zły??
Pozdrawiam

nie napisałam zły, wyszczególniłam jedynie co misie nie podoba (misie osobiste)
i myślę, że nikt nas nie nauczył umierać, może i uczył ale żyjemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Dlaczego nie? W tym kraju ludzi głównie uczy się jak umierać, rozpamiętywać klęski i nie daj Boże cieszyć się życiem.
Co do wystawy rozumiem ból – osobiście nie przeżył bym osoby tłumaczącej mi sztuki plastyczne ale czy naprawdę ten tekst jest aż tak zły??
Pozdrawiam

nie napisałam zły, wyszczególniłam jedynie co misie nie podoba (misie osobiste)
i myślę, że nikt nas nie nauczył umierać, może i uczył ale żyjemy
Biologicznie oczywiście ale „mentalnie” chyba nie zawsze a przynajmniej nie wszyscy
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...