Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Maturzyści z poezji.org - łączcie się.


Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem tegorocznym maturzystą i jestem ciekaw, jakie macie wrażenia nt. przebiegu egzaminu, pytań, wyników...

Ja narzekałem jak wszyscy, ale cenzurka otrzymana w poniedziałek mnie udobruchała:d.

Pozdrawiam,
wałodzia.

PS Zdawałem polski i angielski na poziomie podstawowym oraz rosyjski, wos, matematykę na poziomie rozszerzonym. Zdenerwowały mnie: domniemanie snu u Izabeli w temacie wypracowania, słynne już zadanie pierwsze arkusza R z matematyki, które rozwiązywać powinni teoretycznie studenci matematyki wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hmm, tak się zastanawiam, że może z tym zadaniem słynnego arkusza mogliby sobie nawet poradzić studenci matematyki niższej, ale nie wiem czy ich nie przeceniam.

W każdym razie gratuluje sukcesu;))
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobało to, że nie musiałem zdawać matematyki, bo bym leżał.

Z polskiego nie poszło mi źle, choć nieco się obawiałem (dali fragment książki "Kamień na kamieniu" Myśliwskiego, której nie czytałem i nic w szkole o niej nie mówili).

A na geografii miałem gorączkę ;
Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hmm, tak się zastanawiam, że może z tym zadaniem słynnego arkusza mogliby sobie nawet poradzić studenci matematyki niższej, ale nie wiem czy ich nie przeceniam.

W każdym razie gratuluje sukcesu;))
Pozdrawiam

Nie jest to wyłącznie moja opinia. Program liceum nigdy nie przewidywał zadania, w którym należy konfrontować treść z możnością spełnienia wypunktowanych w niej warunków. To jest domena olimpiady, opierającej się na programie I i II roku matematyki. O!

Dziękuję, choć sukces to pojęcie względne:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Na tym właśnie polega poziom rozszerzony.

Nie wiem nawet, czy ta książka jest w kanonie lektur w szkołach przygotowujących uczniów do poziomu rozszerzonego.

Bo o ile moja szkoła przygotowania takiego nie prowadzi i o tej książce nie wspomniała, o tyle w repetytorium nic również na ten temat nie było (a niby zawiera lektury do poziomu rozszerzonego).

Także o to chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Na tym właśnie polega poziom rozszerzony.

Nie wiem nawet, czy ta książka jest w kanonie lektur w szkołach przygotowujących uczniów do poziomu rozszerzonego.

Bo o ile moja szkoła przygotowania takiego nie prowadzi i o tej książce nie wspomniała, o tyle w repetytorium nic również na ten temat nie było (a niby zawiera lektury do poziomu rozszerzonego).

Także o to chodziło.
Matura jest ogólnie z roku na rok trudniejsza. Cieszy to przeciwników nienaturalnego rozrostu inteligencji.
Wyniki potwierdziły tezy obecne od lat: nawet głupim trudno jej nie zdać; nawet najlepszym trudno jest osiągnąć wysoki wynik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...