Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Mątwa


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



mątwa - "Potrafią zmieniać barwę, dzięki czemu łatwo dostosowują się do koloru otoczenia." - dobry tytuł dla wiersza, a i od razu nastawia czytelnika. Hipokryzja i zmienniość pogladów to dwa słowa charakteryzujące naszą cywilizację

mimo dużej ilość drzew, nie potrafimy zasadzić ani jednego - albo rozumiemy to hiper dosłownie: jak ekolog, albo trochę głebiej: chcemy drzew, czyli spokoju, zdrowia, piękna, jak (natura ~ spokój ) ale nie umiemy nawet namiastki stworzyć

brak komunikacji - albo chłodna ocena, wyrażana przez więksozśc socjologów, ablo ciekawey paradoks - komunikacja -->wzrost ilosci gazow w atmosferze, umieranie lasow, jak to laczyc ze spoleczenstem -> to wlasnie ta komunikacja, ktora zapewnila nam rozwoj i odroznila od zwierzat jest naszym koncem, z drugiej stroyn dziwgnela nas do rozwoju ale teraz zanika (chocby coraz wieksze uproszczneia mowy i problemy duzej czesci spoleczenstwa z formulowaniem mysli)

dojrzałość narzędzi jak u Lebruna
stroje: epolety na ramionach, pistolety, szable

dalej -

gwoździe, pończochy, gorsety - koniec
mimo dużej ilośći drzew, nie potrafimy "wysadzić" ani jednego - a jednak zniszczyc nie umiemy i swiata i zla, ale tylko siebie albo dobro.

Co do wiersza - odbior pozytywny, ale forma mnie nei przekonuje, jak dla mnie peel /moje odczucie/ mowi ale nie patrzy w oczy ;-)

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...