Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Epitafium dla Donalda Tuska


JacekSojan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ach, Jacku - zupełnie nie dało się poznać, że się aż tak poświęcasz. Robić z siebie małpę - to musi być jakaś okrutna motywacja. Dla sprawy?
Czy inaczej się nie da? Wątpię, jakoś inni potrafią, przynajmniej z mojego punktu patrzenia.
Co do kordialności - tylko to pochwalić, i niekoniecznie musi być szklana ;)
pzdr. b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to nie poświęcenie; bo sam przyznaj - co tu święcić...
to odruch, jak przed gzem...
mam dość czarowania, skoro za tym stoi polityczne cwaniactwo;
także w odruchu - zawsze będę w opozycji; nigdy, nawet gdy miałem 20 kilka lat - nie byłem politycznie poprawny;
więcej - moje reakcje nigdy mnie nie zawiodły, dlatego tego się trzymam;
zapytasz - co ma poezja do polityki?
to specjalność rodzimej, polskiej poezji - głos człowieka pośród pieczątek, świstu kul i zgrzytu krat;
odwołałeś się do Herberta - ileż on poświęcił wierszy postaciom historii! i ten zarzut Miłosza - choroba na polskość, na patriotyzm wobec Niego...Litwinowi łatwo za oceanem grymasić, ale Poecie żyjącym w kraju nie można się dziwić, że pisze o tym, co bezpośrednio mu doskwiera i uwłacza;
bo wszystko trzeba ustawić w jakimś kontekście - bez niego nic się nie rozumie;
zresztą - co ja tu Tobie...masz swoje doświadczenie;
J.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



I właśnie ta choroba na polskość, na patriotyzm, najbardziej doskwiera dzisiejszym notablom i co przedniejszym krzykaczom, tak jak nie pasowała piewcom Stalina - Miłoszowi, Szymborskiej i innym. A w dzisiejszej ekipie ich dużo, nienawistnych, fałszywych Polaków ( vide - przemówienie Bartoszewskiego w Knesecie Izraelskim, marszałek sejmu - Niesiołowski, czyż nie hańba dla nas w oczach świata?, złość i nienawiść Pitery, aż jej nos się wydłuża →, skacząca gula Tuska przed wyborami itp, itd... ech, klawiatura się grzeje), którzy za cel wzięli sobie dokopanie poprzednikom, a nie pracę dla Polski. A zachód (Niemcy), oraz Rosja cieszą się z "dobrego" wyboru Polaków, bo nareszcie ich lizusy i mięczaki są u władzy...
I tak historia, niestety, zatoczyła koło - po prawej i po lewej antypolskie potęgi rosną w siłę i jak dawniej decydują za naszymi plecami... Co dobre dla twego wroga, zgubnym jest dla ciebie.
A Polacy?
A Polacy wybierają Tuska...

Co dobre dla twego wroga, zgubnym jest dla ciebie.

Z Nowym Rokiem daj Boże nam mądrość i wielkość serc, by wszyscy zrozumieli, kto nam naszą Polskę, naszą kulturę, historię, wiarę, naszą miłość do Ojczyzny obrzydzać chce...

Pozdrawiam Piast

P.S. Rada dla wielu - nie mówcie jak TVN - myślcie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Was po....ło!
Co ma polskość i patriotyzm do słabych wierszy?
Do wszystkiego mieć trudno, ale konkretnie - trzeba mieć... talent? ;) Wiem, że są amatorzy każdego potwora, każdej nalewki. Tylko nie o to przecież chodzi, żeby się zaspokoić byle jak, byle czym.
pzdr. b
PS. panie Piast, dobrze czasem przepłukać gębę w jakimś choćby potoczku, bo od zapachu bigosu i ksenofobii nos wykręca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, to tu Pana boli, Panie Bogdanie? Nie lubi Pan tego zapachu, choć nie wiem, czy to ja go rozsiewam? Bigos ostatni raz jadłem na wigilii, dobry, z grzybkami, taki bardzo polski, a o ksenofobii nawet nie wspomniałem... Ale gębę to płukałem nie raz i nie dwa...

Ale nie wiem, czy Pan zauważył, że o wierszu już dłuższy czas się nie rozmawia, ale o rzeczach około wierszowych, o poezji raczej, tematycznie jednak o wiersz ocierających się. I właśnie ta polskość i patriotyzm też wcześniej zostały poruszone. I ta polskość i ten patriotyzm, a jeszcze nasza wiara, najbardziej bolą dzisiejszych notabli. Dlatego mówię, że oni nie od nas...

I wcale nas nie "po....ło" - proszę mi pozwolić rozszyfrować myśl, wszak Polacy słyną z talentów deszyfratorskich (vide - Enigma) :) , wcale nas nie "pogięło", "poskręcało", (to jeszcze do deszyfracji), ale patrzymy trzeźwo i widzimy, i myślimy, i tak właśnie trzeba...

Ale ja przecież nie po to, by się kłócić jeszcze w starym roku, napisałem poprzedni post, ale jeśli napisałem gdzieś nieprawdę, to wystarczy mi tę nieprawdę pokazać, a nie posądzać, że może chodzę z wiszącym bigosem na brodzie, ponieważ ani wąsów, ani brody nie posiadam.

Zdrowia i pomyślności w Nowym Roku życzy Piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wzajemnie życzę wszystkiego naj w nowym roku: zdrowia, olśnień i spokoju ducha.
pzdr. b
ps. A dlaczegóż taki jak Pan patriota pisze z takimi błędami lub skrywaną nieżyczliwością?
Wszak Nowy Rok to święto jednodniowe (1 stycznia) - a nowy rok trwa tyle, ile powinien ;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajććć, Panie Bogdanie, czyżby dał się Pan ponieść tak modnemu dzisiaj w niektórych kręgach manipulowaniu faktami??? Nie jest to wprawdzie w tym przypadku groźne, to jednak sprostować muszę kilka kwestii:

- " takimi błędami..." - to liczba mnoga, a błędu nie ma tam ani jednego.
- nieżyczliwości też nie skrywam, wprost przeciwnie, życzę szczerze wszystkiego naj... naj... naj...
- Nowy Rok w tym świątecznym wydaniu ukazuje całość jego trwania do nastepnych imienin Sylwestra. Tak się przyjęło, że z dużej litery pisany... Później, jak stanie się powszedni, będzie już tylko "nowy" :))) Tak mi się zdaje, jeśli nie mam racji - ustępuję...

No i co ma patriotyzm do "taaakich błędów", jak powyższe? Jednak z pobudek patriotycznych obiecuję sprzeciwiać się każdej antypatriotycznej postawie.

Pozdrawiam z Nowym Rokiem, miłej zabawy... :)))

Piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc niestety - błąd jest, co potwierdzić mogą językoznawcy, ale i na zdrowy, POLSKI ;) rozum też można zobaczyć; z Dużych Liter piszemy wszak nazwy własne, weźmy przykład szkoły, napiszemy Szkoła Podstawowa nr 1 w Pcimu, ale: ukończyłem naukę w szkole podstawowej w roku np. 69.
Wiele rzeczy można tłumaczyć, że 'się przyjęło' - nie tylko w pisaniu, także w myśleniu; czasem potrzeba trzeźwości umysłu i dystansu do tego, co się plecie ;D
Ja tu nie dyskutuję o dupie M. czy polityce - tylko o wierszach i języku!
Serdeczności szampańskie: mniej bąbelków - więcej smaku.
pzdr. b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...