Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sprawy poezja.org


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Angello - masz rację. Mnie ponosi, ale dlaczego tolerujesz takie grafomaństwo w Zet? Sam chyba też masz oczy - po co więc ta szumna nazwa "poezja współczesna", kiedy można do niej wklejać tak, jak można wklejać do działu P? Po co ten podział, skoro nikt nie pilnuje porządku?

[ --- cenzura wycięła kawałek postu --- ]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Toteż trzeba obmyśleć jakiś złoty środek. :) Żeby znowu nie było afery, że "głupi moderator, nieznający się na niczym" usuwa "wybitne dzieła" albo "że TWA dzieciaków dorwało się do władzy i decyduje o wszystkim" (a fala takich postów z pewnością pojawiłaby się na forum, gdyby wprowadzić takie proste rozwiązania).

a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Toteż trzeba obmyśleć jakiś złoty środek. :) Żeby znowu nie było afery, że "głupi moderator, nieznający się na niczym" usuwa "wybitne dzieła" albo "że TWA dzieciaków dorwało się do władzy i decyduje o wszystkim" (a fala takich postów z pewnością pojawiłaby się na forum, gdyby wprowadzić takie proste rozwiązania).

a.

Angello, to byliby najlepsi, najstarsi na tym forum. No jeśli ktoś im by zarzucał, że gówniarze/że nie dopuszczają ich do Zet. Ano czyja to wina, że są tacy no... nieobiektywni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Toteż trzeba obmyśleć jakiś złoty środek. :) Żeby znowu nie było afery, że "głupi moderator, nieznający się na niczym" usuwa "wybitne dzieła" albo "że TWA dzieciaków dorwało się do władzy i decyduje o wszystkim" (a fala takich postów z pewnością pojawiłaby się na forum, gdyby wprowadzić takie proste rozwiązania).

a.

angello, tylko Ty tutaj coś poradzisz :P
trzeba coś obaczaić, bo po dzisiejszym komentowaniu
widzę, że jest gorzej niż się spodziewaŁam :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A cóż byłoby wyznacznikiem tego "naj" ? Liczba tomików czy nagród ? Piątki w gimnazjum czy doktorat? Liczba opublikowanych wierszy i zebranych achów? Kontrowersyjność, nowe trendy... ? Zaangażowanie? Wszystko razem - namiętność i obiektywizm ?

Cóż ? :)

a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A cóż byłoby wyznacznikiem tego "naj" ? Liczba tomików czy nagród ? Piątki w gimnazjum czy doktorat? Liczba opublikowanych wierszy i zebranych achów? Kontrowersyjność, nowe trendy... ? Zaangażowanie? Wszystko razem - namiętność i obiektywizm ?

Cóż ? :)

a.

Nic z tych rzeczy ;) Wyznacznikiem byłby wybór. Każdy głosowałby na swojego faworyta jako moderatora Zet. Gdzie tu wątpliwości? Bo ktoś będzie musiał zmienić forum na P i z tego powodu się popłacze? No błagam, Panie Angello ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A cóż byłoby wyznacznikiem tego "naj" ? Liczba tomików czy nagród ? Piątki w gimnazjum czy doktorat? Liczba opublikowanych wierszy i zebranych achów? Kontrowersyjność, nowe trendy... ? Zaangażowanie? Wszystko razem - namiętność i obiektywizm ?

Cóż ? :)

a.
ma rację. to wszystko już było i nie wyszło za dobrze. ciągłe pretensje, listy, krzyki i wyjścia z trzaskaniem drzwiami. po co do tego wracać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A cóż byłoby wyznacznikiem tego "naj" ? Liczba tomików czy nagród ? Piątki w gimnazjum czy doktorat? Liczba opublikowanych wierszy i zebranych achów? Kontrowersyjność, nowe trendy... ? Zaangażowanie? Wszystko razem - namiętność i obiektywizm ?

Cóż ? :)

a.

Wyznacznikiem byłby wybór. Każdy głosowałby na swojego faworyta jako moderatora Zet. [..]

I wracamy do punktu wyjścia. Kto miałby decydować o tym kto ma decydować?

Wszyscy? - to demokratyczne i sprawiedliwe, ale wyjdzie beznadziejnie :)
Określone grono ludzi? - będzie posądzenie o TWA. I wiele punktów widzenia może nie zostać uwzględnionych, tylko "grupy wybrańców".

Jak pisałem. To nie takie proste, jak się wydaje.

a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Wyznacznikiem byłby wybór. Każdy głosowałby na swojego faworyta jako moderatora Zet. [..]

I wracamy do punktu wyjścia. Kto miałby decydować o tym kto ma decydować?

Wszyscy? - to demokratyczne i sprawiedliwe, ale wyjdzie beznadziejnie :)
Określone grono ludzi? - będzie posądzenie o TWA. I wiele punktów widzenia może nie zostać uwzględnionych, tylko "grupy wybrańców".

Jak pisałem. To nie takie proste, jak się wydaje.

a.

Rozumiem Pana. Z postu Mirosława Sierockiego wynika, że tutaj były już próby takich działań i nie wyszły najlepiej. A jeśli by przyjąć, że na moderatorów mogą głosować użytkownicy, którzy są tutaj minimum pół roku? To żadne TWA, a przecież mniej zaawansowani stażem nie będę wiedzieli na kogo głosować, więc nie powinni 'się rzucać'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi taki pomysł po głowie, aby uprawnienia do publikacji w Z zdobywać dopiero po jakimś stażu w dziale P. Może to być limit czasowy i wierszowy :)

Dopiero po odbyciu jakiś tam praktyk w P, mógłby - bez czekania na zezwolenie jakiś tam ludzi - publikować w Zetce. Gdyby nadal dodawał gnioty, cóż. Ryzyko zawodowe. Ale chyba większa szansa na to, że jednak postarałby się? Mógłby na początku mieć większy limit, z czasem zmniejszany.

Teraz jest tak, że każdy kto zarejestruje sobie konto po 7 dniach od jego utworzenia może dodać wiersz w Zetce.

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Bardzo dobry pomysł. Chyba pogodzi wszystkich. Bo po 1: nikt nikomu nie będzie wyrzucał wierszy, a limit sam będzie strażnikiem. A po 2: nikt się nie będzie skarżył, bo i na co? Ze względu na to, że wiele osób kasuje swoje wiersze, może czasowy byłby lepszy? Przyfasoliłbym rok albo dwa po pobycie w P możliwość korzystania z Zet ;) Ale to już do Pana decyzja należy. Dziękuję, że jednak coś planuje Pan zrobić.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


To samo pisałem wcześniej i jakoś nie widziałem u Ciebie, Pancolku, entuzjazmu:D

Limit czasowy wydaję się odpowiedniejszy Panie angello, biorąc pod uwagę tych wsponianych, co usuwają swoje wierszyki.

Mówiłeś o czasowym? ;p
Nie chodzi o to, co dokładnie mówiłem, tylko o to, że na tej samej zasadzie pomysł oparty;)
Ale nie to najważniejsze, ważne by się coś zmieniło.

A nawet tak sobie teraz myślę o tym limicie czasowym i może nawet limit wierszy byłby lepszy, bo tak człowiek musi wiersze wklejać, co jest bardziej zobowiązujące i nie takie bez stresowe:D, a tak zarejestruje się i odczeka ten limit czasowy i od razu pobiegnie do Z. Hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Angello, przemyślałem sprawę. Czy nie lepiej "zatrudnić" 3 moderatorów, którzy będą pilnować porządku? I nie chodzi mi tu o przenoszenie co drugiego wiersza z Zet do Pe. Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby te 3 osoby przenosiły najgorsze gniotki, w stylu: "moje usta czerwone, twoja krew czerwona". Wiesz, o co mi chodzi. Nie będzie dużo roboty, bo generalnie dużo wierszy może zostać, czemu nie.

Można by też przy okazji ostrzegać za publikowanie w Zet gniotów. Za pierwszym razem zwykłe ostrzeżenie plus przeniesienie wiesza do Pe, za drugim razem już sankcja w postaci bana 2-dniowego, za trzecim razem ban tygodniowy. Jeśli ktoś do tego czasu się nie nauczy i dalej będzie działał ze szkodą dla tej strony, to po prostu ban całkowity (takie osoby rzadko wracają pod nowym nickiem, bo szkoda im tego, że pod zbanowanym wystawili już kilka wierszy). Kto będzie ich żałował?

A jeśli zmiany żadne nie nastąpią, to po co dalej trzymać tę nazwę: "poezja współczesna"?

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderatorzy już byli. podejrzewam, że cały czas ktoś nad tym czuwa jednak. ale czy naprawde serwis POETYCKI musi być poddawany ciągłej kontroli? czy użytkownicy nie mogą o porządek dbać sami? przez te 8 lat przerabialiśmy najróżniejsze kombinacje, myślę, że nie ma co do nich wracać. a ściśle określone zasady - jak ta z limitem - pomogą tylko w organizacji forum.

pozdrawiam/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by się umówić (tak w gronie użytkowników), że dział Z jest działem dla początkujących,
a dział P dla tych ciut lepiej piórem władających? Eee, głupi pomysł, przecież temu właśnie chcemy kres położyć...

Pozdrawiam.

PS. Że tak ni z gruchy ni z pietruchy wyskoczę z pytaniem: co spowodowało usunięcie almanachu?
(pytanie niejako jest związane z wątkiem głównym i bardzo bym prosił o odpowiedź;
moim zdaniem był dobry: każdy nowy użytkownik mógł zobaczyć jaki mniej więcej poziom pisania
jest na tym portalu uznawany za wysoki, bo przecież sprawnie działający dział Z
nie oznacza, że będą się w nim pojawiać same dobre utwory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...