Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

figle-migle


Pan_Fei

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominając stare dobre czasy, kiedy na forum zdarzały się jeszcze poetyckie zabawy, a ludzie pisali nawet wiersze (ba, pisali je wspólnie), pomyślałem o reanimacji tego zwyczaju i małym poetyckim treningu dla zainteresowanych.
Pisać razem nie będziemy, bo pewnie nic sensownego by z tego nie wyszło, ale pomyślałem o następującym poetyckim wygibasie:

wybieramy internetowego newsa z danego dnia, następnie, na jego podstawie opracowujemy wiersz [u]w oparciu o słowa autora wyjściowego tekstu[/u]. Manipulacja obejmuje wszelkie powszechnie akceptowane chwyty poetyckie: zabawę wersyfikacją, interpunkcją itp. pod jednym warunkiem: „wycięty” ciąg wyrazów nie może być krótszy niż [u]trzy słowa[/u].

Wszystkich chętnych zapraszam do zabawy

Serdecznie

Fei

______________________________________
przykład mojego autorstwa (na podstawie newsa znalezionego dzisiaj na interii):

”PODPALIŁA MĘŻOWI CZŁONEK"
Po trzech latach wspólnego zamieszkiwania od uzyskania rozwodu była żona podpaliła byłemu mężowi... penisa – podała moskiewska milicja.
Zanosi się na czarny tydzień męskości. Wczoraj agencje donosiły o nieszczęśliwym wypadku w Edynburgu, dziś o zdarzeniu w Moskwie.
Do zamachu na męskość eks-małżonka doszło, kiedy mężczyzna popijał wódkę, siedząc nago przed telewizorem. - Było to straszliwie bolesne. Paliłem się jak pochodnia. Nie mam pojęcia, co ja takiego zrobiłem, żeby sobie na to zasłużyć - wyznał nieszczęśnik gazecie "Twoj Dień".
Jak powiedziała rzeczniczka milicji, trudno przewidzieć, czy [u]poszkodowany w pełni[/u] dojdzie do siebie. Morał z całej historii? Nie pij wódki przed telewizorem. Jeśli się rozwodzisz - rzecz jasna...



poszkodowany

w pełni
zanosi się na czarny- ty
dzień nago przed telewizorem

trudno przewidzieć
czy dojdzie

do siebie!


mężowi penisa
podała była

żona podpaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...