Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ciekawy wiersz. Nie wiadomo, czy to "rzeka" łez na policzku, czy odbicie twarzy w rzece, i czy ta twarz jest promienna, czy zapłakana, a tylko "krzywizna" falującej wody sprawia, że wygląda jak uśmiechnięta - takie niejasne miraże, jak we śnie.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Też właśnie się zastanawiam. Że niby łzy?.. ale zielone? Nie wiem co to znaczy, ale tak czy inaczej podoba mi się ( jak wszystko co ma zieleń w sobie) :)

Wiersz moim zdaniem oryginalny, ma cos w sobie. Sprawia tylko wrażenie trochę zagmatwanego, jakby autorka przedobrzyła z treścią w stosunku do formy.
Opublikowano

Porównanie nie dla mnie - rzeka jak kałuże, troszeczkę na wynos jest to. Chociaż można ocean porównać do jeziora, a jezioro do oceanu, chociaż o wiele efektowniej jest znaleźć inne rozwiązanie, np;
"wpłynąłem na suchy przestwór oceanu" - o, to jest wzorcowe.
Dalej ta rzeka płynie jak łzy - to albo-albo, albo rzeka, albo łzy. Czemu "krzywą" to już tajemnica, ale jest to efektowne (te łzy na buźkach).
Puenta radosna, ale ja tak radośnie nie podchodzę do tego utworu, żebym nie napisał "potworu".
Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...