Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wczoraj w Forcie Sokolnickiego w Warszawie (Park Żeromskiego) odbył się polsko-rosyjski wieczór "Anty-Szczit". Pierwsze spotkanie w ramach cyklu "Słowiański Dialog Kulturowy". Było to zestawienie trzech form sztuki: fotografia, muzyka i poezja. W każdej z tych dziedzin zaprezentowali się artyści polscy i rosyjscy. I tak:
Poezja - Krzysztof Cezary Buszman i Aleksandr Kabanow.
Fotografia - Boris Topolanski i Damian Aleksander.
Muzyka (flok i etniczna) - Gendos (syberyjski wokalista z Tuwy, wykonujący pieśni śpiewane techniką gardłową) oraz polscy muzycy współpracujący z zespołami "Masala Sound System", "Los Druidos", "Yerba Mater" i "Gadająca Tykwa".

W trakcie spotkania można było posłuchać polskiej (głównie z terenów Mazowsza) i rosyjskiej (Tuwa) muzyki etnicznej. Wspólnych aranżacji występujących muzyków okraszonych śpiewem Damiana Aleksandra (szczególnie przypadło mi do gustu pankowe wykonanie jednej z przyśpiewek z północnego Mazowsza:). Obaj poeci recytowali swoje wiersze. O ile utwory Pana Buszmana mogę polecić, o tyle z Panem Kabanowem muszę się zapoznać w formie czytanej. Niestety bariera językowa w moim przypadku powoduje, że czytany rosyjski jeszcze rozumiem, w przypadku słuchanego, a tym bardziej poezji jednak mam problem. Dla wszystkich na terenie fortu rozwieszone były fotografie Panów Topolanskiego i Aleksandra, do podziwiania w trakcie całego spotkania.

Współorganizatorem cyklu jest Instytut Adama Mickiewicza.
Co prawda piszę o tym już po (do ostatniej chwili nie byłem pewiem czy zdobędę zaproszenie, a impreza jest kameralna) ale planowane są dalsze spotkania. Tym razem polsko-ukraińskie oraz polsko-białoruskie. Godne polecenia dla mieszkańców Warszawy i okolic.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a oprócz tych zakamuflowanych spotkań
na zaproszenie odbędzie się coś jeszcze?
można dostać jakieś prace, płyty, wiersze?

Piotrze, czy to nie była forma zorganizowanego
spędu dla bogaczy, w którym kukiełkowali jacyś
tam ... ech, co ja plotę, ale troszkę mi się to nie
podoba, a chciałbym kiedyś na takie coś pójść
z ukłonikiem i pozdrówką MN
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a oprócz tych zakamuflowanych spotkań
na zaproszenie odbędzie się coś jeszcze?
można dostać jakieś prace, płyty, wiersze?

Piotrze, czy to nie była forma zorganizowanego
spędu dla bogaczy, w którym kukiełkowali jacyś
tam ... ech, co ja plotę, ale troszkę mi się to nie
podoba, a chciałbym kiedyś na takie coś pójść
z ukłonikiem i pozdrówką MN

Jest tak jak myslisz. I gdyby nie upartość mojej sznownej małżonki też byśmy sie smakiem obeszli. A w srodku byliśmy jednymi z bardzo niewielu, że się tak wyrażę - z ludu :). Ale jeśli masz ochotę to warto spróbować.
Całość odbywa się tu - http://www.teatrum.pl/
Troszkę informacji z netu o projekcie - http://www.iam.pl/pl/site/aktualnosci/dialog
Kolejne spotkanie z cyklu Słowiański Dialog Kulturowy połączy sztukę polską i ukraińską i odbędzie się na początku września. Próbować można z telefonem do IAM - http://www.iam.pl/pl/site/kontakt

Tu dla ciekawskich na tym też byliśmy. Wejściówki w ten sam sposób :) - http://www.iam.pl/pl/site/galeria_chiny ; http://www.iam.pl/pl/site/projekty/chiny2006
Dni Litwy preszły koło nosa - czasu zbrakło - wybraliśmy wtedy z żoną jakąś inną atrakcję :)
Zdaje się Bieriozka była w Sali Kongresowej.

Zresztą w ogóle lubimy takie rzeczy i często coś się wynajdzie.
Nie dalej jak w poprzednią sobotę byliśmy na Yamato - THE DRUMMERS OF JAPAN
http://wik.com.pl/muzyka/koncerty/muzyka_rozrywkowa/?id=10882
http://www.ticketpro.pl/index.php?lang=PL&event=300

Jak mi się coś ciekawego trafi napewno dam znać :)))
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a oprócz tych zakamuflowanych spotkań
na zaproszenie odbędzie się coś jeszcze?
można dostać jakieś prace, płyty, wiersze?

Piotrze, czy to nie była forma zorganizowanego
spędu dla bogaczy, w którym kukiełkowali jacyś
tam ... ech, co ja plotę, ale troszkę mi się to nie
podoba, a chciałbym kiedyś na takie coś pójść
z ukłonikiem i pozdrówką MN

Jest tak jak myslisz. I gdyby nie upartość mojej sznownej małżonki też byśmy sie smakiem obeszli. A w srodku byliśmy jednymi z bardzo niewielu, że się tak wyrażę - z ludu :). Ale jeśli masz ochotę to warto spróbować.
Całość odbywa się tu - http://www.teatrum.pl/
Troszkę informacji z netu o projekcie - http://www.iam.pl/pl/site/aktualnosci/dialog
Kolejne spotkanie z cyklu Słowiański Dialog Kulturowy połączy sztukę polską i ukraińską i odbędzie się na początku września. Próbować można z telefonem do IAM - http://www.iam.pl/pl/site/kontakt

Tu dla ciekawskich na tym też byliśmy. Wejściówki w ten sam sposób :) - http://www.iam.pl/pl/site/galeria_chiny ; http://www.iam.pl/pl/site/projekty/chiny2006
Dni Litwy preszły koło nosa - czasu zbrakło - wybraliśmy wtedy z żoną jakąś inną atrakcję :)
Zdaje się Bieriozka była w Sali Kongresowej.

Zresztą w ogóle lubimy takie rzeczy i często coś się wynajdzie.
Nie dalej jak w poprzednią sobotę byliśmy na Yamato - THE DRUMMERS OF JAPAN
http://wik.com.pl/muzyka/koncerty/muzyka_rozrywkowa/?id=10882
http://www.ticketpro.pl/index.php?lang=PL&event=300

Jak mi się coś ciekawego trafi napewno dam znać :)))

dziękuję bardzo Piotrze
z ukłonikiem i pozdrówką MN
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


następne
tak
pozdr.ciepło

Jak pisałem Messalinowi. Wrzesień to nastepny termin.
A sposób na wejściówki też podałem ;))))
Nic nie zaszkodzi spróbować.
jaa? ale hm
z ludu
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A czemu nie?
Czy nam szaraczkom coś się nie należy?
Tylko sami dla siebie bę dą takie imprezy szykować?
Trzeba próbować. Z własnego doświadczenia wiem że się czasami udaje wkręcić na takie imprezy.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A czemu nie?
Czy nam szaraczkom coś się nie należy?
Tylko sami dla siebie bę dą takie imprezy szykować?
Trzeba próbować. Z własnego doświadczenia wiem że się czasami udaje wkręcić na takie imprezy.
Teologom też?;)
żartuję,
ps. tylko tych linków tyle,
nie połapię się gdzie dzwonić
a pojedyńcze osoby wpuszczają?;)
ciepło pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Leszczym   Wyschnięty dryg to znak, że trzeba go po prostu dobrze podlać. Kawa, herbata czy coś mocniejszego może by się przydało. :)
    • @Leszczym   Wcale mu się nie dziwię. Skoro "rynek" opiera się na fikcji, trzeba było wyrównać szanse! Założę się, że ta żona świetnie gotuje wyimaginowane obiady.:))  Pozdrawiam. 
    • @Waldemar_Talar_Talar   Bardzo dziękuję!  Dziękuję też za uznanie!  Serdecznie pozdrawiam! A upał jest rekordowy.  @Poet Ka @Simon Tracy @Gra-Budzi-ka    Bardzo dziękuję! Serdecznie pozdrawiam. :) 
    • @karenka ... obiecana ziemia czeka na każdego wystarczy w życiu robić coś dobrego    każdy dzień darem chrońmy przed pożarem  ... Pozdrawiam serdecznie  Miłego dnia 
    • Przemoc jest wszędzie, tylko nie w twoim domu czeka, ale o swojej obecności nie mówi nikomu Stoi z boku, starannie rozpracowując twój pokój Gdy zejdziesz w nocy, po szklankę wody, ona dotrzyma ci kroku   Czasami czuję się jak ghul lub wilkołak, jeszcze kiedy indziej jak wampir Niby jestem umarły, ale jeszcze da się mnie zabić I co poradzić? Jestem jak Surt, tylko spróbuj mnie zgasić   Jestem jak zombie pod wpływem laleczki vodoo Kiedy chcą, mogą mnie kontrolować bez trudu Każda napotkana kobieta, mnie nawiedza jak sukkub bez słów, wplatając ślubny welon do moich nędznych snów   Niby wszystko się świeci, ale to skorpionów pełna plaża Każdy by cię tu najchętniej pożarł, jak Wendigo, chupacabra, albo Rakshasa  To, że jesteś w łonie nie oznacza, że się urodzisz, jak przemawia Asuang   Krew we śniegu, wygląda pięknie jak Japonia Ale, gdy wychodzi Onryō, lub nukekubi chyba lepiej się schować Nim cię świtezianka wciągnie do swojego jeziora
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...