Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na cóż ci była wiara w cudy,
w dmuchawców chmury,
w filar z drzewa,
w góry całujące u stóp nieba?

Na co ci ten kamień na czole
i wiatr w te dłonie?

A te marsze? Dokąd płynęły?
Czy rylcem czasu i młotem – chwilą
wrócisz do matki ostatnie kwiecie?
Czy znów cię uniesie?

Zwątpiłeś Człowieku?

Gość Szymon Paweł Oberszt
Opublikowano

Witaj

"Zwątpiłeś człowieku" - ...

Szymon Paweł

Opublikowano

Piotrze - i na cóż Ci wątpić
kiedy niebo kropli skąpi
kiedy las nie wydał szumu
w polu wiatr, a gdzieś z rozumu
Pan Poeta - na cóż ... niesie
w niebie - w polu - w dolnym lesie
ktoś go wita - jak łyk leku ...
zwątpiłeś- człowieku

pozdrówko W_A_R




[sub]Tekst był edytowany przez Witold_Adam_Rosołowski dnia 07-04-2004 12:39.[/sub]

Opublikowano

Witoldzie, dziękuję za wiersz otuchy :)

Serwerynie, rozumiem o co Ci chodzi :). Nie wiem do czego zmierzam i co czas pokarze zawsze było dla mnie tajemnicą. Trzeba wierzyć i być dobrej myśli ;) A zwątpienie jest rzeczą ludzką.

Człowiek (przez duże "C") znaczy coś więcej niż człowiek - to niemal ironiczne sformułowanie kogoś ;)
Grunt to zrozumieć wiersz i peuntę, a potem to już z górki :)

Pozdrawiam serdecznie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Robert Witold Gorzkowski sam sobie zmieniłem i dla siebie teraz mnie bynajmniej bardziej się podoba Polska to taka trudna języka tym bardziej że jak się złapie myśl napisze kilka zwrotek i je wystawi to radość trwa jedną sekundę bo w drugiej już wszystko by się zmieniło i tak na okrągło @Annna2 a jednak zmieniłem bo od początku nie czułem tej drugiej zwrotki ale potrzebowałem motywacji.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        Dziękuję.     W marcu bodajże była taka sytuacja. Duże osiedle. Pierwsze naprawdę ciepłe promienie. Duże stado gołębi nerwowo przebierające nóżkami. Tyle ludzi. Tyle zwierząt. Które nadają życia zamkniętym betonowym ścianom.  I jedna pani umarła. Pusty pojemnik pod drzewem.   Wtedy dopiero można było ją zobaczyć w tym momencie.   Lublę jak każdy mieć ostatnie zdanie. Uprzejmie proszę o ignorancję pod komentarzem  Dziękuję. Miłego dnia

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

           
    • @MIROSŁAW C. Ten tekst dotyka prawdy, którą zna się z bliska albo wcale. Nie znam lepszej metafory dla uzależnienia niż „szklana skała” - i nie znam lepszego opisu tego przebudzenia, które nie zawsze przychodzi z wybawieniem. Poruszył mnie ten wiersz bardzo - może dlatego, że i ja mam swoje ciche wspomnienia, ludzi, którzy zostali po jednej stronie butelki... i takich, którzy z niej wyszli, choć wydawało się, że nie dadzą rady. Piękne, bolesne. Prawdziwe.
    • W twoich oczach dostrzegam  twój świat Zawiera on uczucia i szczęście Pragnę być częścią  tego świata Ja i dama spoglądamy  na świat naszymi zmysłami Czarujący wieczór pełen namiętności Świat oczami jest piękny , gdy widzimy w nim miłość Cztery oczy i dwa serca , miłość przychodzi do życia Niech dla nas zabrzmi tango Potańczymy w rytmie miłości oraz naszego istnienia W spojrzeniach odkryliśmy naszą miłość Czas miłości pozostaje nieodkryty Spacerowanie także jest jeszcze niepoznane                                                                                                                         Lovej. 2025-07-19                Inspiracje . Pierwsze spojrzenie
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...