Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

efekt motyla


Michał_Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ty rozumiesz efekt motyla?
Trzepot skrzydełek - niewinna chwila
Rzec by się chciało. A jednak.
Na pozór absurd - bezwiedniak.
Lecz z czasem zbiera obfitsze plony
Przemknąwszy niczym kombajny Bizony
Przez pola Zlepionej Europy.
Podmuch trzepotu. Ów motyl
Sprawił, iż dziś nad mym blokiem
Samoloty latały bokiem,
Ptaki fruwały w miejscu lub do tyłu.
Trzepot o sile megaton trotylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobrywieczór Oxivio!

Dlaczego też?:)
Ja akurat pod tym względem jestem w stanie zaufać dzisiejszej fizyce, ponieważ to zjawisko zostało potwierdzone empirycznie. Tak więc racjonalnie na nie spoglądając (dopuściwszy do wiadomości fakt, iż mamy do czynienia z nieskończoną ilością skutków((rozwiązań)) danej przyczyny, która jest wypadkową wielu czynników) nie powinniśmy wykluczać nawet najmniejszego prawdopodobieństwa zaistnienia jakiejkolwiek sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie.

M.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "też"? Jakoś tak przyjęłam, że skoro piszesz wierszyk z uśmiechem na temat jakiejś hipotezy, to w tę hipotezę niezupełnie wierzysz.
Ja nie do końca jestem przekonana co do tego "efektu". Motylek ruszy skrzydełkiem w Chinach - i mamy po pewnym czasie huragany na Florydzie. Nie, jakoś to nie przemawia do mnie. ;-)
Oczywiście, że nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć skutków żadnego zdarzenia, a mogą one przejść wszelkie ludzkie oczekiwania. Z tym się zgodzę. Fizyka nie jest nauką ścisłą, to już wiadomo od dość dawna. Ale ten "efekt motyla" - to dla mnie brzmi nieco przesadnie i nawet kabaretowo. :-)
Cały ten wywód oczywiście nie ma nic wspólnego z wierszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nie zostało,twój problem polega na tym iż zawierzasz propagandzie sensacji,albowiem nie masz w sobie wnikliwości

to zjawisko zostało potwierdzone empiryczni tak samo jak istenienie Boga w istenieniu słońca
rówwnie empirycznie potwierdzonych teorii jest dziesiątki,a jakoś przejmują sie nimi tylko humaniści anie naukowcy ,i tesz natą teor ie lahe kłada gdybyś np miał wgląd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...