Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

odludzie


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Obraz piękny, ale gdzie tu haiku Pani Katarzyno?
Pozdrawiam - O.

:)??? Jest układ 5-7-5, jest związek z naturą, w zasadzie są dwa obrazy...no jakby się uparł, to może i trzy:) Nie ma nawiązania do pory dnia lub roku...To fakt. A tak poza tym co jest nie tak?:) Będę wdzięczna za wyjaśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




sproboj nadac temu jakis ludzki wyraz. sam obraz fajny ale to tylko relacja z ktorej jeszcze nic nie wynika. musisz cos dodac, opowiedziec jakas historie. szkoda ze nie fotografujesz.
pietrek
To może tak:

piaszczysta góra
u podnóża biały dom
i dziecka radość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



pierwsza sprawa. zastanow sie czy czytelnik da rade odebrac to co chcesz powiedziec. byc moze dla ciebie piaszczysta gora i bialy dom u jej podnoza to cos radosnego, bardzo pozytywnego np. zabawa w budowanie domu w piaskownicy ale niekoniecznie musi to takie byc dla kogos obcego. druga sprawa opowiedz konkretna historie w ktorej cos sie dzieje. haiku jest bardzo dynamiczne, wykorzystaj to. twoje obrazy sa oderwane od siebie, nieruchome i stanowia osobne czesci. powiaz je ze soba to nabiora sensu. np. jest taki wiersz

Budowałem na piasku I zwaliło się.
Budowałem na skale
I zwaliło się.
Teraz budując zacznę
od dymu z komina.

Leopold Staff

(przy odrobinie dobrej woli mozna to uznac za tanka) tak czy inaczej cos sie tam dzieje mimo ze obrazow jest kilka. jezeli stwierdzisz ze nie dasz rady, spokojnie nie ucieknie ci to. wroc za jakis czas bedziesz miec nowe pomysly.

powodzenia
pietrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



pierwsza sprawa. zastanow sie czy czytelnik da rade odebrac to co chcesz powiedziec. byc moze dla ciebie piaszczysta gora i bialy dom u jej podnoza to cos radosnego, bardzo pozytywnego np. zabawa w budowanie domu w piaskownicy ale niekoniecznie musi to takie byc dla kogos obcego. druga sprawa opowiedz konkretna historie w ktorej cos sie dzieje. haiku jest bardzo dynamiczne, wykorzystaj to. twoje obrazy sa oderwane od siebie, nieruchome i stanowia osobne czesci. powiaz je ze soba to nabiora sensu. np. jest taki wiersz

Budowałem na piasku I zwaliło się.
Budowałem na skale
I zwaliło się.
Teraz budując zacznę
od dymu z komina.

Leopold Staff

(przy odrobinie dobrej woli mozna to uznac za tanka) tak czy inaczej cos sie tam dzieje mimo ze obrazow jest kilka. jezeli stwierdzisz ze nie dasz rady, spokojnie nie ucieknie ci to. wroc za jakis czas bedziesz miec nowe pomysly.

powodzenia
pietrek

Dziękuję Ci za cenne rady. Na pewno wezmę je sobie do serca. Masz rację. Przemyślę to jeszcze i może uda mi się coś zmienić.
Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. czasem ludzie pisza bardzo osobiste wiersze ktore niestety tylko przez nich sa rozumiane. o ile dla nich stanowia cenny wyraz mysli, wspomnienie itd o tyle czytelnikom ciezko to odebrac. czasem pisze sie zeby cos z siebie wyrzucic. czytalem mnostwo takich wierszy a kazdy zawieral jakas tajemnice. jesli to cos osobistego to zanotuj to sobie i zatrzymaj bo to twoje zycie i trzeba sie odnosic do tego z szacunkiem.

pietrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...