Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"od tego idzie zwariować"


Rekomendowane odpowiedzi

Nie specjalnie rozumiem problemu z "idzie" w tytule. Wydaje mi się że tytuł jest dobry. Przecież nie zawsze trzeba się posługiwać słownikowym jęsykiem. Można użyc kolokwializm kiedy jest na miejscu i tu mi się on jak najbardziej na miejscu wydaje.
Nie rozumiem też propozycji Białoszewskiego? Wiersz jest utrzymany w koncepcji lingwistycznej, bo taki był koncept... ale ta propozycja.. czy to żę za mało baiłoszewski czy za bardzo. Czy tez może propozycja żebym poznał tego autora? Jeśli to ostatie to Białoszewskigo już znam, nie tylko z jego poetyckich ale i prozatorskich dokonań. Jalis jednak to nie o poznanie autora chodzi, to prosżę mi wyjaśnić o co dokłądnie chodzi :)
Pozdrawiam Panów
PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, żaden Białoszewski, ale coś tu widać, można było tę gierkę oprzeć na więcej niż 2-3 słowach kluczach i nieco dalej pociągnąć, no i jakoś by mi tu pasowało, żeby każda kolejna strofa, była rozwinięciem poprzedniej z jakimś zarysem pointy. Wydaje mi się, że druga ma się tak do pierwszej, ale trzecia do drugiej już nie.

Ja proponuję tak:

"bezczynnie to tylko bezludnie
jak ludnie to tylko czynnie

ludne bezczynnie obłędne nadmyślnie
bezmyślnie obłudne czynne bezludnie

genialnie przemyślne bezludne bezczynnie
w czynnych zbawiennie ludnych bezmyślniach"

Zmienia nieco sens, tak się sobie pobawiłem. Może autorowi mogłoby się jeszcze zachcieć to nieco pociągnąć - jestem po prostu ciekaw ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...