Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

„Pora wstawać”


Witold K.

Rekomendowane odpowiedzi

Obudziłem się z okropnie bolącą głową
I zastanawia mnie, cóż począć ze sobą?
Z otchłani zamętu pomysł się wyłania,
By iść do łazienki, oblać twarz zimną wodą,
Lecz ból nie pozwala nawet ruszyć głową.
Trzy godziny ciężkiego snu
I ból głowy o poranku.
Takie rzeczy nie nastrajają optymistycznie do dalszych części dnia,
Więc leżę bezwładnie bez chęci do spożycia śniadania,
Ani do wstawania.
Mam kaca-nie mam nic do gadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.....twoj wiersz opisuje stan w jakim czesto znajduje sie wielu polakow...haha...przedstawiłeś ten opis trafnie.Nie wpadłabym na pomysł by opisać np swoje samopoczucie po jakiejś zakrapianej imprezce.Pewnie nie bylabym w stanie nawet myslec....z powodu bolu głowy.Ale wierszyk, podobac sie moze wielu osobom.Pozdrawiam i pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję skoro o to mnie prosiłeś. Zacznę od tego że: :)
Nie znam sie za dobrze na rymach, bo takowych nie tworzę, dla mnie sztuka jest pisanie rymowanek, ja wolę białe,ale nie o tym mowa, to gwoli wstępu tylko.
1.Treść wiersza nie porywa, ani nie zastanawia, chociaż zaczyna się dość intrygująco.
2.Interpunkcja--->"Obudziłem się z okropnie bolącą głową"
"Z otchłani zamętu pomysł się wyłania,
By iść do łazienki, oblać twarz zimną wodą,"---skoro stosujesz interpunkcję trzymaj się jej zasad.Na końcu zdania powinna być kropka skoro nowe zaczynasz z wielkiej litery.
3."Trzy godziny ciężkiego snu
I ból głowy o poranku."--->brak rymu, skoro rymujesz to od początku do końca.
4.Częste powtórzenia--->"Lecz ból nie pozwala nawet ruszyć głową.
"I ból głowy o poranku."
5.Częste stwierdzenia oczywiste--->"Obudziłem się z okropnie bolącą głową
I zastanawia mnie, cóż począć ze sobą?"--->zaczynasz od przedstawienia podmiotu lirycznego jako siebie, w drugiej strofie dodajesz coś co jest oczywiste, że chodzi o tę samą osobę-->" I zastanawia "mnie", cóż począć ze "sobą"?
6.Zakończenie powinno dać do myślenia czytelnikowi co Ci dolega, ty podajesz wszystko na tacy.

Reasumując wiersz nie porywający, powiem że przeciętny,a szkoda bo zmieniając niektóre słowa można by go jeszcze uratować.
Pozdrawiam Tristan350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tristan za krytykę bo Twoja wypowiedz jest krytyką ale ona uczy jak być lepszym a to jest najważniejsze.Co do tego że nie trzymam się iterpunkcji zaczynając każdy wers od wielkiej litery muszę stwierdzić że się mylisz.To poprostu zabieg wizualny-przejrzyj wiersze dawnych poetów sprzed kilkuset lat a zobaczysz że oni robili to samo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...