Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zwarcie


Dorma

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Myślisz, że uwierzę? Takiej kobiecie kilka słów zaledwie robi... dobrze?... ;P
b
PS. Grabarzu! ;D

Takiej, czyli jakiej?

Zależy kogo słów ;)

No dobra.. Jestem bardziej wymagajaca :)

"Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Dormo.
Kolejny ciekawy tekst, choć jak dla mnie troszkę do poskaracania. Ale po kolei.
Przede wszystkim "zamaczasz" bardzo drażni. Maczasz albo zanurzasz - zamaczasz brzmi nienaturalnie. Poza tym "kroplami soku z wingoron" brzmi nienaturalnie długo - może przerzucić te krople do kolejnego wersu? Albo w ogóle wyrzucić?
"Napięcie spływa z ciebie
sokiem z winogron
milczysz"
- tak bym to widziała. Zwłaszcza, że wtedy czytelnik musi rozstrzygnąć, czy tym sokiem spływa napięcie, czy też adresat tekstu tym sokiem milczy. A może i jedno, i drugie?...
Zastanowiłabym się nad "Brzoskwinką" - zbyt jednoznacznie się kojarzy. Może lepiej zabrzmiałoby "brzoskwinie" - liczba mnoga i brak zdrobnienia nie nasuwa tak oczywistych skojarzeń:
"a może ochotę masz na brzoskwinie,
co owłosionym cielskiem brzuchacą się w słońcu?"
No właśnie - i zamiana "na słońcu" na "w słońcu" - lepiej trzyma się rytm.
Reszta OK - niekonsekwencja czasów może trochę drażnić, choć przy "głębszym" wczytaniu się przestaje - w końcu poprzedza ją kropka, więc można uznać ją za osobną myśl, a wtedy jest OK.
Poza tym tekst bardzo "Twój". Jest w nim to, co u Ciebie najlepsze, taka mieszanina szorstkości z wrażliwością, czupurność i całkowity brak egzaltacji. Masz swój styl - pracuj nad nim, doskonal go, bo posiadanie własnego stylu to najważniejsza cecha dobrego autora tekstów, nie tylko poetyckich.
Ocena ogólna: 4+ :)
Pozdrawiam, j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Poprawki zrobione. O zamaczaniu mówił już wcześniej Bezet więc to było napewno do poprawki. Twoje pozostałe sugesie wydaja mi sie strafne i nie zmieniaja sensu wiersza więc je zastosowałam. Mam tylko wątpliwosc do do znaków interpunkcyjnych. Jęsli zlikwidowałam kropkę przed "milczysz" w pierwszej strofie czy nie powinnym pozbyć sie wogóle przecinków i kropek? Nie chciałabym tego robić, bo nie lubie wierszy zupełnie bez znaków interpunkcyjnych.

Ślicznie Ci dziekuję za rady i za komentarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...