Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wygładzać nierówności
na wzajemnych progach

nie można przelać wiary
choćbyśmy byli ostatecznie otwarci
ta ostateczność jest nieskończona


teraz też mamy (jakiś) czas
doskwiera mi ząb mądrości
i myśl że jeśli zostaniesz
nie spotkamy się na Goloce

świat od jakiegoś czasu ma nową jakość
brak mi nawet odwagi by zamknąć oczy
coś może umknąć natchnieniu -

ono jak my skupia się wokół ciszy
a to pomaga
widzieć więcej. jest zatem
jeszcze wyższym prawem


nie żadne jin jang. zwykła równowaga
to naturalne. jesteśmy

jak odzwyczaić się aby już tu nie wracać
jednak wciąż być

razem.
szukamy neonów
a wystarczy iść

Opublikowano

choćbyśmy byli ostatecznie otwarci
ta ostateczność jest nieskończona

przeczytałam: to ostatecznośc jest nieskończona i tak mi sie bardziej podoba;)
nie wszystko mi się podoba.może dlatego że to praca zespołowa i autorka się gdzieś rozmyła.
ciekawy.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



tekst jest dziwnie polepiony, nie jest spójny, jakby na szybko ułożony z urywków myśli, refleksji itd. średnio mi się podoba wejście i końcówka. neony? ech;p
zrobiłem cięcia, może się spodoba? :) pozdry
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



tekst jest dziwnie polepiony, nie jest spójny, jakby na szybko ułożony z urywków myśli, refleksji itd. średnio mi się podoba wejście i końcówka. neony? ech;p
zrobiłem cięcia, może się spodoba? :) pozdry
Premierowe cięcia mi się podobają. Pozdrawiam.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Nie kumam. A to nie to samo?... A, no i zdałyby się ypsilony.

Dosyć ciekawe przejście przez próg tekstu. Chyba najfajniejsze. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • ... a gdyby gdyby się rozglądnąć  spojrzeć poza … zrobić dla siebie  to co zatopione w niemożności    kochać świat mimo...   może życie smakowałoby jak kasza manna  z sokiem malinowym zrobiona przez mamę    może może warto  … nie zapominajmy o sobie    11.2025 andrew  Sobota, już weekend   
    • @KOBIETA Mądrość mędrca jest cieżkością ksiąg, mądrość ideologa jest mądrością tez, mądrość księdza jest mądrością sumienia, mądrość związkowa to mądrość bycia w razem i wspierania się w przede wszystkim trudach, a mądrość poety / poetki to mądrość lekkości, rokoka, baroku, stylu, słów i wyrażeń i tym podobne. Tak bym to generalnie widział :))  @KOBIETA Mądrością może być to, aby cechom swojego charakteru i swojej mądrości odpowiednio wybrać właściwą rolę. To tak jak Maria Antonina Aystryjaczka powinna zostać aktorką, a nie Królową, a Jerzy Waldorff wielkim politykiem światowej sławy, choć on akurat dobrze wybrał swoją rolę. 
    • Czy potrafisz tak się zapomnieć, by dzień zostawić za plecami, by godziny nie uwierały, w ciszę zaplątać się czasami?   Wsiąść do pociągu bez bagażu i w szybie odbić swoje myśli, które rozpłyną się w pejzażu miasteczek, pól i sadów wiśni.   Potem wysiąść w miejscu nieznanym, gdzie nie pamięta się imienia, a drogowskazy pchają prosto w stronę miękkiego nieistnienia.   Tasiemką drogi związać kroki, by nie kusiły do powrotu, w miejsca za ciasne przez nasze myśli i dni z bezsensem tkwiące w roku.   Dogonić siebie za zakrętem, swoim widokiem się ucieszyć, ruszyć pod rękę w dalszą drogę i w zapomnieniu lekko zgrzeszyć.  
    • @Leszczym   No właśnie! Toyer doskonale to ujął :)    w zasadzie należało by sprecyzować czym jest ta „mądrość”.? :) na pewno nie racją.!  pozdrawiam :) 
    • Ej i pelikan z Wanią i na wznak ile pije!
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...