Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pomożecie?


asher

Rekomendowane odpowiedzi

Czytac nalezy. Bo zaprawde sluszne to i sprawiedliwe, sluszne i zbawienne, abysmy nie dali pogrzesc mowy i tak dalej. Totez sobie owe przedmiotowe prace konkursowe od poczatku do konca wszystkie jak leci jednym ciagiem bez przecinkow przyswoilem skutecznie.
Ja sie tam na prozie poezji i innych formach literackich nie znam, gdyz prostym czlowiekiem jestem, ale matko boska rymotworcza czestochowska po przeczytaniu prozy prozaicznie zazyc prozac chyba mi przyjdzie, gdyz albowiem poniewaz rece jak pletwy opadaja grawitacyjnie ku ziemi sciagane. I nieprawda jest, ze fala wielkiej pounijnowstapieniowej emigracji rownoznaczna jest z trudnym do opanowania 'odplywem mozgow' za granice. Znaczy, z tym odplywem, to prawda, ale te mozgi jakies takie na gwarancji - nowe znaczy i nieuzywane prawie calkiem....
A tak powazniej - bo czasem sobie zartujemy: pomijajac przewodniki turystyczne aspirujace do rangi obiektow literackich, i lekce sobie wazywszy forme wypowiedzi oraz jej artykulacyjna jakosc, jedna rzecz mnie uderzyla w tym wszystkim: samotnie ludzikom strasznie chyba jest i tak jakos niefajnie...
I w sumie gratuluje wygranej, bo jesli jury opanowalo trudna sztuke czytania na srednim poziomie klasy sredniej szkoly jak najbardziej sredniej, to wynik powinien byc oczywisty.
I teraz istotnie widze, ze owo 'nawzajem' bylo szczere, bo jakkolwiek moj mozg rowniez do najbardziej przepracowanych nie nalezy i swiezutki jest jest jako chleba naszego powszedniego kromka, to z drugiej strony pocieszam sie mysla, ze w kraju slepych jednooki jest krolem, nawet jesli posiada skutecznego zeza i krotkowzrocznosc nie pozwalajaca mu dostrzec niczego poza czubkiem wlasnego nosa...

Acha: i wiem dlaczego ten konkurs zostal nazwany 'Na Koncu Swiata Napisane'...#
bo faktycznie tak jest: Napisane. Koniec Swiata...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...



×
×
  • Dodaj nową pozycję...