Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

·· poprostu Polska ··


agata5080

Rekomendowane odpowiedzi

kurwy uliczne,
ojcowie gwałciciele,
matki zabijające dzieci,
alkoholicy,
mordercy,
złodzieje.
Cywilizacjo kulturo nasza
gdzieś się podziała?
Prawo ludzkie to tylko głupi banał
Gdzie uczucia wasze
gdzie miłość, sumienie, litość,
no gdzie? schronione za waszą pychą?
Głodni władzy, sławy, intymności
jak psy głodni biegną do kości
tak ludzie ślepi z nienawiści
pragną tylko krwi strumień widzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz tak..pseudo-moralizatorska quasi-poezja. nic z tego dobrego nie wychodzi, tylko taki knot jak tutaj. Młodym "poetom" się wydaje ,że ocenić można społeczeństwo byle jak i to już jest jakiś protest. nie ma tak łatwo.
poczytaj sobie poezję jakąś, w tej tematyce to przewrotnie polecam skamandrytów. (wierzyński, tuwim...)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu dziwne wydają sie wam fakty! nie oszukujmy sie na wzajem tak jest w Polsce, przecież 1 miliard na świecie a bodaj 90% w Polsce ludzi to chrześcijanie. Wiec dlaczego chrześcijanie zachowują sie tak a nie inaczej. Szerze mówiąc moj wiersz powstał po wieczornym spacerze po ulicach miasta. Ja to wszystko widziałam (a czasami nawet poczułm na własnej skórze) a pożniej analizowałam. Sorry jeśli komuś sie nie podoba bądz uraża jego dumę to przepraszam. to sa poprostu moje odczucia. Tuwim pisał o swoich odczuciach z 1918 ja piszę o roku 2006.
mimo to dziękuje za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, to masz małe pojęcie o poezji jeśli wydaje ci się że treść jest ważniejsza- trzeba ją umieć przekazać. w ogóle dawanie przykładu Szymborskiej jest śmieszne w tej sytuacji. Szymborska ma genialny warsztat! treść przekazuje w sposób niebanalny, i nie chodzi tu o kryteria podoba mi się / nie podoba mi się.
To twoje spojrzenie jest bardzo infantylne- tak do świata, jak i do pisania wierszy. Ale spokojnie, nie zacietrzewiaj się, pisz i czytaj.
powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że tak modne w polskojęzycznych, bo przecież nie polskich mediach, szkalowanie (na szczęście już nieco nieco słabnące) naszej Ojczyzny i plucie na wszystko, co polskie, przyniesie ci poklask i oryginalność, to jesteś żałosna...
Jeśli chcesz wiedzieć, to problemy przez ciebie opisane nie są obce Francuzom, Włochom, Turkom, Niemcom itp, itd.
Wyjdź nocą na ulice Nowego Jorku...
Proponuję ci popatrzeć z innej strony, bo przecież druga strona życia też jest, prawda?
Nie ulegaj głupiej modzie, bo ci, co ją kreują, są śmieszni...
Kocham Polskę i ty ją kochaj...

Pozdrawiam Piast

ps. A co do poezji - vide komentarz ot i anki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim celem nie było pokazanie i śmianie sie z tego co dzieje sie u Polsce tylko chce zeby to w końcu naprawić!! sorry mieszkam w Polsce jestem patriotką ale to co dzieje sie z dzisiejszą młodziezą jest straszne!!! ja boje sie oglądać TV ciągle mowi sie: ojciec zabił dzieck, brat zabił matkę i tak dalej... ileż można sie na to patrzeć trzeba coś w końcu z tym zrobić!!!... Ciągle przymrużanie oczu, badz uciekanie to nie jest rozwiąznie!!!!
CO Z TĄ POLSKĄ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że mnie to jakoś jara, bo przecież nie cieszę się z tragedii tych dzieciaków. Ale to po prostu ludzi interesuje.

sorry bardzo ja jak słyszę ze ojciec zgwałcił swoją córke to mam chęć go zabić!! właśnie tacy są ludzie interesują sie tylko krzywdami innych ludzi nie zwazając na to ze oni cierpią i nie zapomninają po miesiącu tylko cierpią latami. Postaw sie w sytuacji kobiety która uraciła męza w kopalini Halemba. Ona cierpi nie chce zeby intersowali sie jej tragedią zresztą nic jej meża nie jest wstanie wskrzesić. Mnie osobiście nie "jara" krzywda innych ludzi bo i ja taką krzywdę nie raz "dostałam w prezęcie" i uwierz mi zawsze robię wszystko by nikt sie o tym nie dowiedział...dlaczego?? bo mi wstydz za tych co krzywdzą:/...
Szczerze mówiac wolałabym oglądać politykę dniami i nocami niż słyszeć o mordach...

Kazdy ma inne upodobania, moje są jakie są i sie nie zmienią!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Możesz mieć takie czy inne upodobania, ale nie zgadzam się, abyś wrzucała do jednego wora także mnie, moją rodzinę, znajomych, przyjaciół, wielu uczestników tego forum i wiele milionów uczciwych ludzi - Polaków, pisząc "po prostu Polska". Czy nie dostrzegasz wielu dobrych ludzi, dobra wokół siebie, piękna i radości? To powiem ci dlaczego - za dużo ogladasz głupiej telewizji i nie masz własnego zdania, tylko ulegasz manipulacji umysłowej --------------------------------
--------------------- a zresztą, co ja się będe rozpisywał, komputera by zabrakło, by ci to wszystko wyjaśnić. Sama musisz do tego dojść...
Ale pluć na własny kraj? to jest żałosne, a ja się na to NIE ZGADZAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do wiersza: słaby jest niezmiernie. formalnie gorszy od większości dokonań polskiego punkrocka garażowego (zawężając nawet zakres do pre '89).

merytorycznie nie da uniknąć się wrażenia, że jest efektem przedawkowania mediów połączonego z brakiem własnej refleksji.
kurew znałem kilka. alkoholikiem, według przeciętnych standardów spożycia, sam natomiast jestem. jestem również głodny intymności, czego, podobnie, jak dwóch pierwszych profesji/zamiłowań nie uważam za coś złego.
próbuję przeto zapytać :
- autorkę: "co to ma wspólnego z ojcem gwałcicielem?",
- i_e i Piasta: "gdzie kontekst do niech żyje Polska?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze moj "wiersz" wzbudził kontrowersje w wielu z was... Tak szczerze mowiąc wcześniej pisząc o ojcach pijakach czy mordercach miałam na myśli naszą kulture, pożniej coś strzeliło mi do głowy i "wiersz" podpisałam tak a nie inaczej. Wiec przepraszam wszystkich których uraziłam. Poprostu z głębi serca chciałam zeby tego nie było, "tego" czyli mordów, gwałtów, bandyctwa. A dla czego napisałam to wtaki sposób nie wiem... poprostu miałam taką wizje i tyle.

URAŻONYCH POLAKÓW PRZEPRASZAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



żeby niczego nie było!:D
jak Kononowicz:)

oj, chyba młodziutka jesteś. Za dużo telewizji, za mało książek, teatru, wystaw, albo może zainteresowań- skoro pisząc o pijakach itd. miałaś na myśli naszą kulturę. Polecam zainteresować się PRAWDZIWĄ, BOGATĄ kulturą Polską, jakąś sztuką czy literaturą - mniej hip-hopu i mniej telewizji.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sprostowania
nie słucham HH!!!! zainteresowań mam dużo ale fakt jestem młoda i być może nie doświadczona... ale sorry moje życie jak na razie polega na dostawaniu kopniaków w dupe i to właśnie przede wszystkim od takich ludzi jkaich opisałam!! wiec to czy to jest nie prawda mylicie sie, poprostu nie doświadczyliście takiego traktowania i dlatego wydaje sie wam ze to jest dziwne!! obudzcie sie... moj wiersz moje przezycia ...
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...