Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Smutek


Rekomendowane odpowiedzi

nie podoba mi się tekst
na rymach, średniówkach i sylabizacjach się nie znam
więc nie liczę
natomiast w kwestii formalnej brakuje mi przecinka
po słowach:
"ciernie", "lęku"
nie podoba mi się również zaczynanie zdania od słówek "bo" i "a"
w miejscu gdzie możnaby użyć średnika, od biedy przecinka

mam zastrzeżenia również do pewnych sformułowań użytych w tekście:
np. "choć blisko jestem już prawie" - wrażenie, że wymusza rym z "trawie"

ale za niesłuszne uważam również ataki bywalców na osobę autorki
i chciałam to właśnie napisać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję. To pierwszy komentarz dotyczący wiersza.
Jeśli chodzi o przecinki istotnie te przecinki mi czasem umykają . Przecinek po "lęku" i po "ciernie" już dodałam i jeszcze jeden po "ostre", bo jest to fragment w środku zdania.
Słówko “prawie” jest potrzebne i występuje dwa razy. To jest wiersz o depresji. Peelka znajduje się na krawędzi i już PRAWIE gotowa jest wejść do tej rzeki, raczej nie w celu wykąpania się :)))
To trawa jest rymem do prawie, choć też jest potrzebna, bo cóż może być bardziej kojącego od leżenia na trawie w ogrodzie.
“Bo” i “A” można oczywiście tłumaczyć potrzebą dostosowania ilości zgłosek, ale jest także podkreśleniem dlaczego i co ma zamiar zrobić peelka.
Trzecia zwrotka jest najbardziej optymistyczna i życzę wszystkim, aby taka myśl ich nie opuściła w chwilach załamań, które przecież wszystkim się zdarzają.
Nie tłumaczę wierszy, raczej wolę aby każdy wybrał sobie swoją interpretację, ale po tylu komentarzach zastanawiam się czy ten, przecież dosyć prosty wiersz, jest tak mało zrozumiały, że nad jego sensem nikt nie miał ochoty się zastanowić, licząc głoski, czy krytykując mnie, że nie znam panujących tu zwyczajów. A może to moja wina, bo wiersz za bardzo się różni od wierszy na tym portalu.
Jeszcze raz dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak ;]
ja dobrze wiem (niestety) o czym
czepiałam się formalnej strony testu
to jeszcze dodam: spacje - w niektórych miejscach
są monstrualnie duże
a zdanie z "prawie" brzmi w kocim uchu niestylistycznie

w warstwie treściowej
niestety mało odkrywczy
(podobnie jak ten komentarz
z podwójnym "niestety")

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niestety" było nawet potrójne :))))
To nie jest odkrywczy wiersz, ale czy przypadkiem nie jest tak, że spora ilość wierszy to wiersze depresyjne? :))) Każdy ma prawo do swojej depresji, oby z szczęśliwym zakończeniem :)))
W wierszach z rymami często zdarza się szyk przestawny. W białych wierszach nie ma takiej potrzeby.
Te spacje już poprawiłam, będę na nie uważać. Powstają podczas zmiany tekstu , a przy małym druku ich nie widać. Tu wiersz w całej okazałości.
Portal ma ciekawą szatę graficzną i wszystko można sobie obejrzeć dokładnie :)))
Bardzo dziękuję i pozdrawiam raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wiersz jest dobry i prawdziwy :).
Co do komentarzy to na tym forum mało dobrych się spotyka; najczęściej to odsyłania niżej czy wogóle do szuflady. Podobnie "miejscowi" poeci zapominają trochę o życiu, które nie polega na popychaniu się ;).
Proszę nie skręcać z własnej drogi.
Powodzenia i wytrwałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.
Cieszę się nie tylko z pozytywnej opinii, ale także z dystansu do samego portalu. Odniosłam wrażenie, ze trafiłam do miejsca, gdzie każda osoba z zewnątrz, musi przejść przez jakąś falę, jak w wojsku. Pomyślałam, że jeśli na komentarze merytoryczne, mogą tylko liczyć znajomi królika, to ja odpadam.
Wiersz był już kiedyś w internecie na innym portalu, w trochę innym układzie zwrotek. Spotkał się z pozytywną oceną, pomimo błędów jakie wtedy zawierał.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...