Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na zielonej małej gałązce
wisi ona.Główka swą soczystą
sięga ciemną matkę matek.
Trochę przy tym brudząc włosy,

uśmiecha sie do nieba błękitnego.
Zawsze dobry humor miewa,
pełna kształtów i czerwieni
Nadaje się na deser,
do łóżka też ją często biorą-
dodając pieprzyka, smaku i rozkoszy

Symbol lata, żaru i dzieciństwa,
jest niczym pocałunek, usta kobiety.

Nie zjadłabyś ze mną truskawki.?

Opublikowano

Akurat z tym że zza oceanu to Pani trafiła.Przepraszam za brak polskich czcionek musiałem nie zauaważyć juz poprawiłem jak jeszcze gdzieś nie ma to proszę dać znać.
Pozdrawiam

Opublikowano

Na zielonej małej gałązce - wisi
ona. Główką swą soczystą sięga ----- "ą" w główką
ciemną matkę matek. Trochę---nie rozumiem:sięga ciemną matkę matek? sięga ciemnej matki
przy tym brudząc włosy,

uśmiecha sie do nieba błękitnego.
Zawsze miewa dobry humor, pełna
kształtów i czerwieni. Nadaje się na deser,
do łóżka tez ja często biorą-----------------"ą" w ją, ż w "też"

dodając pieprzyka, smaku i rozkoszy
Symbol lata, żaru i dzieciństwa,
jest niczym pocałunek, usta kobiety.
Nie zjadłabyś ze mna truskawki?---"ą" w mną

Całośc trochę jest wyliczanką na temat owocu......niezidentyfiowanego! Pozdrawiam.

Opublikowano

Chyba mało spostrzegawczy jestem:)ale swoją droga co złego w matce matek chciałem podkreślić że ziemia jest matką wszystkich matek co prawda płci przeciwnej też ale tu akurat miałem zamysł podkreślenia więzi(ktorą widzę choć może nie dla wszystkich to widoczne) i postawienia w taki sposób kobiet na swego rodzaju piedestale.Czekam na dalsze komentarze i pozdrawiam.
Rafał

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Pogodziłem się z samotnością przez pewien czas się gniewała gdy uprawiałem miłość z miłością ona na mnie z tęsknota czekała przepraszam wybacz już wracam wzięła mnie czule w ramiona staliśmy tak we dwoje od końca w milczeniu godząc się bez słowa ona najwierniejsza z wiernych zawsze każdą miłość wybacza moja przyjaciółka wróg zakochanych gdy uczucie umiera do niej powracam i znowu jest nam dobrze razem chociaż czegoś ciągle brakuje kiedy z nią jestem o innej marzę gdy innej nie ma ją akceptuję lecz kiedyś znowu samotność zdradzę
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Interesujące porównanie.   Pozdrawiam :)
    • Piękny wiersz. To prawda, jesień zawsze oddaje, w końcu to czas zbiorów.    Pozdrawiam :)
    • Dziś są Twoje urodziny Więc wznieśmy toast Za Twoje zdrowie, świetny aktorze, Napijmy się dziś, bo jest okazja. Dziękuję Ci za chwile wzruszeń Za mnogość całą świetnych ról Od Janka aż po Mordowicza Dawałeś czadu – do diabłów stu! Oparłeś się też pokusie założenia Własnego teatru – szacun, chłopie, za to! Po co kolejny teatr na scenie? Kiedy to życie samo jest teatrum? Życzę Ci – „Janku” – kolejnych ról, Tak samo barwnych, tak samo świetnych, Jak właśnie ta w „Czterech pancernych”, Lub jak ta w „Klerze” sławetnych! Warszawa, 23 IX 2025   Dziś przypadają 86. urodziny Janusza Gajosa. Mam nadzieję że P. T. Jubilat nie będzie miał mi za złe, że uczczę Jego urodziny tym skromnym wierszem.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Możesz "wstawiać" co chcesz... w miejsce kropek.     Nie rozumiem tylko - dlaczego próbujesz mnie wciągać w dyskusję porównawczą?    Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam :) 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...