Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

interpretacja wiersza ...pomoc....!


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Jeżeli macie chwilę czasu a potraficie i lubicie go poświecac na interpretacje utworów to zapraszam:)
potrzebuję pomocy w interpretacji i analizie wiersza Czesława Miłosza "Walc"
wszystkie sugestie,rady itd.bardzo proszę kierowac do mnie.

to pierwsza sprawa a druga....

mam za zadanie na zajęcia filozofii przygotowac jakiej teksty,utwory
literackie cokolowiek co mówi ,wyznaje itp. jakas filozofie starożytną...Moze
byc Platonn , Arystoteles,sw. Tomasz..
np.Jakis wiersz w którym ktoras filozofia jest zawarta lub tekst znanego
autora.Moga to byc czasy wpólczesne ale i starsze epoki + wyjasnienie o jakas
filozofie chodzi itd....
bardzo prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a to dlaczego mam niby zmienia nick?

Nie rozumiem dlaczego osoby które nie mają nic do powiedzenia w konkretnej sprawie się odzywają....?!

Po pierwsze: Potrzebuje czegoś bardziej ambitnego niż epikureizm czy stoicyzm u Kochanowskiego- to nie dośc ,że przegadane to na poziomie licealnym a na studiach takie rzeczy są eliminowane.Gdybym miała coś w zeszytach w liceum to już dawno bym do nich zajrzała i nie odzywała się tutaj!
Nie widzę też powodu dla którego miałabym zmieniac nick , bo komuś się tak ubzdurało...!

Ludzie nie wywyższajcie się tak i nie zadzierajcie nosa.Nie umiecie nie pomagajcie-macie coś konkretnego to z miłą chęcia skorzystam ,tylko bez zbędnych komentarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


polecam biesiade albo etyke nikomachejską :D

ale powaga - jak bedziesz szukać papieru toaletowego to też wrzucisz wątek na forum??...
rzecz. trochę Twoja "postawa" nie współgra z nickiem...

ps. a teraz, rada, nie wiem czy to prawda czy tylko legenda, ale kiedyś słyszałem że istnieją takie tajemnicze miejsca (podobno bardzo straszne i bardzo niebezpieczne) starzy górale zwą je bibliotekami - tam mozesz cos znaleźć
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


polecam biesiade albo etyke nikomachejską :D

ale powaga - jak bedziesz szukać papieru toaletowego to też wrzucisz wątek na forum??...
rzecz. trochę Twoja "postawa" nie współgra z nickiem...

ps. a teraz, rada, nie wiem czy to prawda czy tylko legenda, ale kiedyś słyszałem że istnieją takie tajemnicze miejsca (podobno bardzo straszne i bardzo niebezpieczne) starzy górale zwą je bibliotekami - tam mozesz cos znaleźć
pozdr


mam przeszukiwac wszystkie ksiazki w bibliotece by szukac nawiązan do jakiejkolwiek filozofii??
Pisze o tym na forum bo pewnie dużo tu polonistów a także osob które zajmują się analizą wierszy wiec liczę na pomoc ( Co nie znaczy ,drogi panie ,że sama w tym kierunku nie robie kompletnie nic i czekam na podanie mi tego na tacy)

chodzi o naprowadzenie ....wyobraz sobie ze nie zajmuje się na codzien interpretacja wierszy !Jestem na I roku polonistyki i to moja pierwsza praca tego typu którą mam napisac...nie jestem na tyle genialna alby wszystko na ten temat wiedziec......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pokory, a nie tyle zarozumialstwa na raz. Za każdym razem, kiedy coś robisz na tej swojej polonistyce, umieszczasz tutaj wątek z prośbą o pomoc, a sama tak naprawdę nie kiwniesz palcem, tylko naskakujesz na ludzi, którzy chcą cię naprowadzić albo, którym się taka postawa nie podoba. Proponuję włożyć w pracę trochę inicjatywy od siebie, a nie tylko czekać, aż ktoś odwali za ciebie większość roboty (tej trudniejszej), bo nauczyć się, czy napisać pracę z materiałów, to już pikuś - istota rzeczy polega na szukaniu.. (poza tym studiujesz zaocznie, więc tak trudno w czasie między zajęciami czegoś poszukać samemu?)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle zastanawiam się czy ty w ogóle studiujesz tą polonistykę? cholera jasna rozumiem, że gdyby na filologii angielskiej kazano tobie robić zadania z matmy to byś poprosiła jako typowa humanistka o pomoc, ale żeby być na studiach, które nie przynoszą żądnej satysfakcji materialnej tylko w jakimś stopniu psychiczną i jedynym mądrym zdaniem w twoich ustach było stwierdzenie, że Kochanowski był banalny, na poziomie licealnym. Ha negować taki autorytet, a tak na poważnie to zapewne osoby, które są prawdziwymi pasjonatami ( nie wątpie,że ten kto idzie na polonistykę, to albo nigdzie się nie dostał albo ma naprawdę zamiar robić coś w tym kierunku : tłumaczenia, przekłady, twórczość własna itp itd) już w wieku lat 16 znalazłyby coś na ten temat.

Jak się nie ma o czym umieszczać wątków to proszę tego nie robić, a z Kladiuszem się zgadzam - od czego są biblioteki, a pani wydział na pewno ma jeszcze tylko i wyłącznie związany ze studiami. Także do roboty, a nie obrażać się na cały świat, za to, że nie chce pomóc, czy może nie potrafi.
Regina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Boże !ludzie nie rozumiem skąd u was tyle szyderstwa , chęci wyśmiewania i negatywnej oceny ludzi! Jak możecie się w ogole wypowiadac na mój temat nie znając mnie ani odrobine!Poprosiłam jedynie o pomoc!to wszystko i wasza pomoc miala byc tylko kropelką w morzu jeżeli chodzi o materiały pomocnicze z tego jedynie względu iż zauważyłam ,że jest to strona o poezji.Czy wy naprawde myslicie ,że jeżeli nikt z was mi nie pomoże to wywalą mnie ze studiów!eh...jasne ,że sobie poradze! Nie jestem głupia i nie fajnie jest gdy ktoś komus robi takie sugestie!czy aż tyle musi by w was zarozumiałości...?Szanowna pani Regino jak można mówic,że ktoś na polonistyce zapewne nigdzie indziej się nie dostał ?!Bzdura totalna!Jasne ,że mnie to interesuje ale to nie znaczy ,że już na pierwszym roku będe mistrzem w tej dziedzinie !Troche przychylności i życzliwości w stosunku do ludzi wam życze...

ps:Regino nie przekręcaj moich wypowiedzi ani ich sensu.Nie powiedziałam ,że Kochanowski był banalny(broń cie Panie Boże !) tylko ,że jego treny i ich całą filozofię przerabia się w liceum.Na studiach tym przykładem się nie zabłyśnie , a takich właśnie przykładów to ja akurat znam więcej.Potrzebuje czegoś nieprzegadanego.Z tym ,że temat już jest zamkniety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


i na każdym portalu umieszczałaś prośbę o pomoc, w związku z tym, że jakaś strona jest związana z poezją? To może znalazłaś jakieś forum bardziej chętne do pomocy i tam jedynie umieszczaj wątki? Poza tym, 'nie fajnie' - a nie z przymiotnikami to jak się pisało, hum?;] (no, myślę, że jeszcze przed studiami tego uczyli).
Nikt nie sugeruje, że jesteś głupia, czy masz jakikolwiek inny uszczerbek na zdrowiu psychicznym. Ale idąc tropem tego, co umieszczasz na forum, są to jedynie wątki z prośbą o pomoc, bo na studiach coś albo ktoś coś. Moim zdaniem, wynika to jedynie z niebywałego lenistwa, bo co za problem ruszyć szanowną pupcią i gdzieś iść, żeby się dowiedzieć? (i znów biblioteka..). Materiał, którego potrzebujesz nie jest zapewne zadawany do nauczenia czy wykorzystania w pracy z dnia na dzień, ale z pewnym wyprzedzeniem, więc masz czas, żeby ją przygotować samodzielnie.. Podobnie było z oficjum rymowanym.. sama w internecie poszukać nie mogła? sama iśc do biblioteki? aa, pewnie na drugi dzień trzeba było mieć i wcześniej jakoś się nie myślało o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote]
Poza tym, 'nie fajnie' - a nie z przymiotnikami to jak się pisało, hum?;] (no, myślę, że jeszcze przed studiami tego uczyli).
.



haha
Szanowna Mea Liberta

Akurat tak się składa ,że w moim zdaniu "nie fajnie" było napisane w takim kontekście aby było prawnie...!

Jezeli piszemy np : nie ładny a brzydki lub nie głupi a mądry wtedy "nie" pisze się osobno z przymiotnikiem , co( patrz wyżej) właśnie zastosowałam chociaż przeciwieństwo przymiotnika było domyślne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!
Ja bym też prosiła o pomoc z tym wierszem. Szczególnie z interpretacją, bo w ogóle nie wiem o co w nim chodzi. Jestem w 3 klasie gimnazjum, a to nasza praca.... za karę.... W każdym razie proszę o pomoc tutaj bo widzę, że są tu osoby znające się na polonistyce, a ja szczerze, nie cierpię polskiego itp. Ja tam jestem biologiczką i w ogóle nie mam zainteresowań w dziedzinach humanistycznych i szczerze się do tego przyznaję... że nie rozumiem nic z polskiego ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      tę moim zdaniem, ale to drobiazg :) Wiersz fajny, lekki, z pomysłem i humorem :) Acz ja rzadko jem bułeczki, częściej chlebek :)   Pozdrawiam :)   Deo
    • Ostro, mocno, punkrockowo :) W sumie podobasię (istota wiersza), choć sytuacja jaką opisuje i język już niekoniecznie :) Pozdrawiam :)   Deo
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      a nie "mych" przypadkiem?   A tak to... staroświecko-sztambuchowa miniaturka, ale puenta fajna :)   D. 
    • Przejmujący wiersz.  Myśli i uczucia w nim zawarte to czysty zespół stresu pourazowego (PTSD).  Właśnie weterani wojenni i osoby, które doświadczyły jakichś ciężkich przestępstw, także w sposób chroniczny, często na niego cierpią. I od samego początku, zaraz po skończeniu traumy, dla ich własnego dobra, powinni być objęci opieką i leczeni.    Z psychologicznego punktu widzenia Peelowi polecam wybaczyć przede wszystkim sobie, ukochać siebie, zdezorientowanego, pogubionego i postawionego w tragicznej sytuacji człowieka, który nie mógł nic zrobić. Wiem, że to łatwo się pisze, ale to chyba jedyna właściwa droga do życia.  Smutno mi po czytaniu.   Choć, abstrahując od sytuacji lirycznej, mam pewne sugestie.  Jeśli chcesz je poznać, to daj mi znać, czy wolisz w komentarzu czy wiadomości prywatnej.  Nie chcę być impertynencka i wstawiać ich tu per fors w komentarzu.    Deo    
    • chciałabym z tobą umierać w magnoliowej wodzie lila-róż świtu tiul zdejmowałeś już nie raz ze mnie aż poczułam na skórze chłód   a ja lubiłam językiem zaznaczać ci grdykę trzydniowy zarost piernie kłuł   a teraz chciałbyś wejść w moją mysią pustkę   boję się to dla mnie trudne a jeśli po wszystkim przeniknie mnie nicość i będę się sypać jak popiół?   spokojnie będzie dobrze   ufam twoim słowom i wciągam w siebie ból płyniemy razem w przyćmieniu zmysłowym jak czekolada gorzko-słodko   a po wszystkim jest zupełnie normalnie łzy przekłuwają mi uszy zęby sutki diamentowo
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...